BMW 524 td hooratta tühikäik (manuaal käigukastil)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
joha
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 02.12.2005 00:10 00

BMW 524 td hooratta tühikäik (manuaal käigukastil)

Postitus Postitas joha »

Tegu BMW 524 TD ega.Tahaks teada kas selle masina hooratta siduri leevendusel võib olla tühi käik.Kui seda keerata vasakule või paremale,on tunda tühi käik ja siis tuleb vedru pinge vastu.Muidu kohalt minnes ei saaks aru et oleks midagi viga,suht sujuvalt liigub.Aga kui gaasi maha võttes liikumisel ja mootoripöörete arv ei lähe kokku käigu pöörete arvuga hakkab jonksutama.Ja teine asi mis häirib ülessoenenul käigukastil , tühjal käigul hakkab käigukast lagisema. Ja sama situatsioon on ka teise käigukastiga mida olen ära vahetanud.Tean veel et sama siduri süsteem on ka BMW525 td ja Opel omega 2.4,AUDI 2.5 tdi.
R6
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 01.10.2005 14:29 44

Postitus Postitas R6 »

väike vabakäik peab olema küll
joha
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 02.12.2005 00:10 00

Postitus Postitas joha »

Aga millest see lagin siis tühjal käigul tekib.Ühed asjatundjad seletasid et hooratas on väsinud ja jääb tsentrist välja , mis omakorda viib ka sidurivõlli viltu ja sellest see lagin tekibki.Teised räägivad et käigukastis viga (kulumine).Muidugi käigukasti teemat ma eriti ei usu kuna käima panin juba teise ja sama heli kostub.
joha
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 02.12.2005 00:10 00

Postitus Postitas joha »

Kui suur siis see vabakäik peab olema ja kui palju teist on liiast. :?:
joha
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 02.12.2005 00:10 00

Postitus Postitas joha »

Ma eelnevalt foorumit vaadates veendusin et kõik kõvad bmw omanikud.Aga keegi ei suuda mulle reaalset vastust anda minu küsimusele.Tundub et ainult minul see viga.Või te ise ei pane sellele tähelepanu, kuna tõsisemaid asju auto kallal.Väga vabandan.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8273
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Pöördu Valdeku poole oma küsimusega, tal alles hiljuti oli sellise DMF vahetus, küll E39 diisli peal, aga põhimõte jääb samaks.
Muidu manuaalkastide sisendvõlli laager kulub ka väga varmalt, Sa selle lõtku kontrollisid enne alla panekut? Kui Sa just täiesti uut/taastatud kasti ei pannud, siis ma selle heale seisukorrale ei loodaks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta