E39 530d webasto suitseb

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
toomik
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 19.09.2013 10:42 59
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

E39 530d webasto suitseb

Postitus Postitas toomik »

Külmade ilmadega avaldas ennast selline asi, et kui mootor pole veel töösoojaks saanud ja auto kohapeal seisma jätta, siis aeg-ajalt hakkab webasto juhi jalgade all valget suitsu välja ajama. Mingit kärsahaisu, ega sellist ei ole.
Webasto iseenesest läheb ilusti tööle ja töötab enamus ajast ilusti nii nagu peab. Seda suitsemist olen paar korda raudtee taha ootama jäädes tähendanud.

Kas ma saan asjast õieti aru, et probleem on webasto küünlas? Ajab rohkem kütet peale, kui ära jõuab põletada. Kas näiteks ajuveaga, kuid töötavast webastost ja minu omast annaks kokku kombineerida ühe korraliku, või kas seda küünalt on võimalik kuskilt soetada ka?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 530d webasto suitseb

Postitus Postitas arnis »

On võimalik, et webasto summuti on vett täis ja see vaikselt aurab.
Kuna lõhna väga ei ole, siis oletan, et siiski ei ole tegu põlemata kütusega.
Webasto ei lähe käima kui on mingi rike küünla või pumpadega.
Kui seda pole hooldatud, siis vast oleks mõte põlemiskamber lahti teha
ja tahmatükkidest puhtaks teha. On risk et kruvid purunevad, siis on muud
mured kaelas.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
toomik
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 19.09.2013 10:42 59
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E39 530d webasto suitseb

Postitus Postitas toomik »

Noh on kerge selline diisli põlemis lõhn, nagu auto sumbutajastki, kuid veeauru jaoks on teda ikka liiga palju.
Esimene reaktsioon oli mul, et nüüd auto põleb.

Üritan siis uurida kuidas ma ta hooldatud võiks saada.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 530d webasto suitseb

Postitus Postitas arnis »

Jälgi täpsemalt, millal suits tuleb, kas siis kui webasto käivitub, siis kui ta täisvõimsusel töötab või siis kui ta lõpetab töötamise. Pärast suvepuhkust on isegi normaalne, kui esimesel töötunnil veidi köhatab.

Hooldus iseenesest hõlmab endas webasto eemaldamise autolt, põlemiskambri avamise, puhastamise, tihendite vahetamise ja taassulgemise. Isegi remondikomplektid on müügiks, 20€ ringis.
summuti on tihtipeale väga mädanenud, eriti vanematel kui 2001. See tuleks ära vahetada. Foorumist leiab seda.

Hoolduse käigus on suur tõenäosus alla 2001 aasta autol mõni asi ära lõhkuda. Kui üks kruvi, siis pole veel hullu, kui kaks järjest, on vaja välja puurida/keermestada. Keeruline, kuna tegu on alumiiniumkorpusega.
Halvimal juhul saab kogu kompoti ära vahetada (v.a. aju), samuti pole väga kallis.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Vasta