e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Sammalhabe »

..ca 2 aastat tagasi sai vahetud esi kettad ja klotsid, siis mingil ajal kevadel panin tähele, et rool hakkas linnas vaikselt vibrama ning samuti maanteel suuremal kiirusel. Maanteel sõites 100 ga samuti väike vibra sees ning aeglasel piduri pedaali vajutamisel viskas samuti vibra sisse, kõik sümptomid viitasid oma aja ära elanud ketastele nagu ka sõiduki ostmise momendil oli olnud.
Lappasin siin teemasid ja kõik kinnitas ketaste probleeme.
Egas midagi uued kettad ja klotsid ning vahetusse eile, test drive ja kõik korras :) , tegin ka maantee sõidu - :evil: deem vibra teema jätkub. Äkki rehvide teema ütles sisemine hääl , egas midagi kummiposti ning esimeste rehvide-velgede kontroll ( balns jms ) , kõik korras, kuid mainiti et parempoolne esimene rehv tiba rohkem kulunud ja kuna oli samasugune kasutatud pakkumises läks rehv vahetusse. KUmmipostis lõi diletandil nagu ma olen (ic ici ic) lambike põlema, et lükkaks esimesed rehvid tagumistega ( samuti kontroll balnss jms kõik ok) vahetusse- mõeldud tehtud. Edasi väike test maanteel ja ei mingeid probleeme -vibra kadunud.
Ei oska nüüd kommenteerida kas viga oli kulunud rehvis või siis velgedes ( samas ei andnud see vahetus ka kuidagi keres tunda sõites) ,kuid mitte kindlasti kohe ketastes ja nüüd on mul pakkumises 2 aastat sõitnud 2 tk. esiketast ( e39 D 01 tor), kes tahab võib saada pildid ketastest ja teha pakkumise vedela märjukese näol :)
..kokkuvõte - viga võib ilmneda seal kus seda kõige vähem otsida oskad :D mnjah .... jääb vaid sõidurõõm..
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

Kõverad kettad on alati tulemus, mitte põhjus. Need kes pole süvenenud, ei mõtle sellele.
Kettad lähevad kõveraks siis, kui pidurdamisel veermik ei suuda ratast õigesti hoida.
Kuid peale veermiku korda tegemist võivad ka kettad tuksis olla, vaja taastada/vahetada.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3128
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas RazzKalbass »

arnis kirjutas:Kõverad kettad on alati tulemus, mitte põhjus. Need kes pole süvenenud, ei mõtle sellele.
Kettad lähevad kõveraks siis, kui pidurdamisel veermik ei suuda ratast õigesti hoida.
Kuid peale veermiku korda tegemist võivad ka kettad tuksis olla, vaja taastada/vahetada.
E39 ja E60 mudelitel oleneb kõvasti mis kettad pannakse.
Odavad kuni 50 eur kettad kestavad 200-500km ja siis on jälle vibra tunda ;)
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

Samas olukorras kestsid tutikad Brembo kettad 1000-1500km.
Kestsid, minevikuvormis. Täiesti oli juba selline asi, fakt.

Selle kohta on uurimustöö teostatud. See probleem ei ole ainult BMW-l.
Kordan, korralikul odaval ja kõige kallimal kettal on vahe minimaalne.

Omast kogemusest tean seda, et kodunokitsejad ja remonditöökojad ei
käitu piduriklotside vahetamisel vastavalt juhistele. Ka selles võib
leida oma osa, eriti kriuksuvate pidurite puhul. Õige klotside vahetamine
võtab päris mitu tundi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3128
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas RazzKalbass »

No kui samade ketastega on 5 või isegi rohkem E60t tagasi tulnud siis on ikka praak partii. Jutt mingitest 44 euri maksvatest NK ketastest.
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
ivarm
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 06.10.2007 18:38 50
Asukoht: Harjumaa

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas ivarm »

Brembo e39 all ~2000km ja pidurdamisel vibra sees.
NK e36 all umbes sama.
Kui keegi teab ketast, mis Bmw-l kestab, andke teada :).
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1743
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Mart_L »

Endale ostsin E39-le ette Febi kettad, mis minu alluvuses kestsid ~ 35-37000km väga kenasti ja murevabalt. Sealt edasi ei oska kommenteerida kuna auto sai edasi müüdud.
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
kloox
Huviline
Postitusi: 1206
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas kloox »

Siiamaani saanud kõikse odavamad kettad alla panna ja pole keegi kurtma tulnud,et kettad kõverad oleks.
E34 maksis vist ketas 13 euri tk(paar aastat tagasi oma masinale ja 50 tuhhi sai sõidetud probleemideta).
Klotsid olen korralikud pannud(bosch,ferodo ja trw),et ei viliseks.
Et äkki ikka vahetajas viga olnud,mitte kettas :cool:
530d
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Kaupo_K »

Endal ladusin kah fl 39sale fremaxi kettaringi külge koos pidurihooldusega ja sõidab edukalt juba 12k km ja ei näe põhjust miks ei peaks ka 50k km kannatama. Loo moraal see, et odav ei tähenda alati halba.
Markss
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 29.05.2009 20:39 41

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Markss »

2 aastat tagasi lasin vahetada diffri ja nüüd 3 kuud olen võidelnud vibratsiooniga ja juba 800 euri maha matnud selle hävitamiseks ja täna kui läksin kardaani vibratsiooni leevendus muhvi vahetama,siis selgus et kardaani ja diffri ühendus poldid olid lahti nii,et sai näpuga keerata........Müstiiikaaa rskkk
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

Pole mingit müstikat, on olemas ainult kvaliteet ja selle puudumine.
See, et mõni oskab pidurikettaid vahetada, hoonida silindreid,
remontida automaatkaste, ei tähenda, et pärast kõik on samahea kui varem.

Autotööstus on sada aastat arenenud. 20 aastaga ei ole võimalik kogu seda
tehnoloogiat ära õppida. Selle jaoks, et mitte õppida, tuleb järgida juhiseid.

ivarm, kõik kettad kestaksid, kui auto ja kasutaja ja paigaldaja käituksid nii nagu vaja.
100 000 km ei ole probleem. Kui aga igal pidurdamisel ühel kettal üks klots pidurdab
90%, samal kettal teine pool 10%, pidurisupport jookseb viltu, ei lase täiesti lahti peale
piduri vabastamist, laagris on vaevumärgatav lõtk, rattad vaatavad viltu, velg on kõver,
velg ei istu rummul IDEAALSELT, velg ei ole balansis, rehv on räbal, rehvi/velje mõõtmed
ei vasta tehase lubatutele ja ka mitu muud asja, mis tundub, et ei puutu isegi asjasse
(näiteks ideaalselt puhtad kettad ja klotsid ENNE ja PEALE paigaldamist) põhjustavad just
neid kõrvalekaldeid, mis saja aastaga on välja töötatud.

Hullumeelsus, see on vaimne kõrvalekalle, kui ühe ja sama tegevuse teostamisel
oodatakse erinevaid tulemusi. A. Einstein

Mõelge selle üle, enne kui järgmine kord kettaid vahetate ;)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Ivo81 »

Ma pakun ka, et paigaldusviga. Ise lasin Brembo kettad panna kõik neli ja ka Brembo klotisd (ette pandi küll mingi tex...vms miskipärast) ja sõita sain vähem kui 2a ja 16k km ja kettad kutud ees.

Varuosad ja töö Atlantvaruosadest.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

Kas see on paigaldusviga, kui autol on supporti liugpinnad läbi ja
omanik oli nõus maksma ainult ketaste ja paigaldamise eest?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Ivo81 »

arnis kirjutas:Kas see on paigaldusviga, kui autol on supporti liugpinnad läbi ja
omanik oli nõus maksma ainult ketaste ja paigaldamise eest?

Jah, kui omanik viib auto töökotta ja laseb ära vahetada 4 ketast neljad klotisd, käsipiduri klotsid ja palub pidurid üle vaadata, hooldust teha ja määrida kui vaja. Ja kui siis ka ei kesta siis ei saa omaniku kuidagi süüdistada arvan mina. Rääkimata sellest, et omanik on enne kodutööd teinud ja lugenud , et Brembo peaks hea olema ja kestma.

Kui paigalduse käigus ilmneb, et vajab veel midagi vahetamist siis seda peaks ütlem, mitte et oi sul need asjad läbi seepärast ei kestagi.

Selle aasta algul lasin veel pidurid üle kontrollida, eriti just supporteid vaadata, tunnistati kõik väga heaks. Mis siis viga, Brembo nii ****?
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas eero »

Arnisel on selles teemas väga õigus.
Odava ja kalli ketta erinevus antud juhul on minu seisukohalt ainult see, et odavam ketas kulub kehvema/pehmema materjali tõttu kiiremini viltuseks ja sümptomid avalduvad varem.

Õigesti paigaldatult ja korras veermiku/sadulatega ei juhtu ühegi kettaga hinnast olenematult midagi. Ketas võiks olla kallima otsa oma, et ta ei kuluks läbi ega roostetaks minema enneaegu. Kallitel on kvaliteetsem (süsinikurikkam) teras. Nimetuses ka High Carbon osadel näiteks jne.

Ühe tähelepaneku olen veel teinud. Nimelt mida suurem ketas seda rohkem viltu paigaldus mõjub ja sellest esineb suurema kettaga nö. "kõverdumist" sagedamini.
Viimati muutis eero, 04.07.2014 22:10 03, muudetud 1 kord kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas eero »

EDIT: Aga nt facelift diisel E39-tele ei müü mina enam mitte kunagi mitte ühtegi esiketast, sest haruharv juhus on kui nendega jama ei teki olenemata on see 100 või 20 euri /tk. Ma lihtsalt ei jaksa enam jaurata klientide ja garatiiga ja vabandada ja seletada ja põhjendada hankijale ja ostjale miks s..t majas on ja et mina pole sellist autot tootnud ega neid kettaid treinud, kui on teada, et praaki on teinud auto konstrueerijad, mitte kettatootjad või (mõnel juhul) paigaldajad. Minu pärast ostetagu neid kust tahetakse. Minu tootevalikus neid enam ei ole.
Otsas. Ei ole saada.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Ännänn
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 24.05.2014 22:34 39
Peamine sõiduk: BMW E39, 525d, 04a. touring; E30, 316, 90a; E46 98a

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Ännänn »

Ja mul on see facelift diisel E39, peaks vist raisa põlema panema.......õnneks piduritega mingit vibra veel ei ole, ketastele on rant juba serva kulunud, et eks koos klotsidega peaks ka kettad vahetama, aga ei teagi kui kõvale ja mitme diplomiga insenerile seda julgeb teha anda. Mul teistel autodel on kettad peale vahetust töötanud küll laitmatult, kuid need pole ka BMW-d.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas sander k »

Ma olen kasutanud nk kettaid, mida forss müüb. Ei olnud 2a jooksul e39 midagi viga, sõitsin kuskil 30000km ja tean uut omanikku ja temal ka pole probleeme. Sama lugu mu x-l toimivad kuidas peavad, mõlemad autod läbisid muidugi um-veermikukontrolli puhtalt.
Koos ketaste vahetusega said supordid uued kolvid liugurid ja mansettid, kuna lihtsalt mingi aja jooksul nad korrodeeruvad. Oli nii e39l ja oli ka x-l sama.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

eero kirjutas:EDIT: Aga nt facelift diisel E39-tele ei müü mina enam mitte kunagi mitte ühtegi esiketast, sest haruharv juhus on kui nendega jama ei teki olenemata on see 100 või 20 euri /tk. Ma lihtsalt ei jaksa enam jaurata klientide ja garatiiga ja vabandada ja seletada ja põhjendada hankijale ja ostjale miks s..t majas on ja et mina pole sellist autot tootnud ega neid kettaid treinud, kui on teada, et praaki on teinud auto konstrueerijad, mitte kettatootjad või (mõnel juhul) paigaldajad. Minu pärast ostetagu neid kust tahetakse. Minu tootevalikus neid enam ei ole.
Otsas. Ei ole saada.
:lol: :lol: :lol:
Geniaalne lahendus probleemi vältida.

Kui probleem oleks tõesti tootjas, siis peaks probleem olema kõigil FL E39-tel. Minul olid arvatavasti 6½ aastat sõitnud kettad, olid juba katastroofi ääre peal, metalli praktiliselt ei jäänud enam, aga täiesti sirged olid.
Nüüd sai kannatus otsa, panin kasutatud kettad ja kasutatud klotsid, 2-3 tundi ettevaatlikku tööd, nüüd juba 3000-4000 sõidetud, täiesti sirged. Enne kui kasutatud asjad alla läksid, sai kõik hõõrdpinnad puhastuskeemiaga üle käidud, paigaldasin kummikinnastes. Klotsid olid mingid odavad juustud. Enne paigaldamist sai ettemääratud kohad kuumakindla määrdega määritud, uuesti puhastatud hõõrdpind, kummikinnastes paigaldatud. Ei vilista grammigi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas Ivo81 »

Ännänn - Ma usun, et enamink E39 omanike on tundnud mingi hetk, et paneks raipe põlema :mrgreen:
ivarm
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 06.10.2007 18:38 50
Asukoht: Harjumaa

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas ivarm »

arnis kirjutas:ivarm, kõik kettad kestaksid, kui auto ja kasutaja ja paigaldaja käituksid nii nagu vaja.
Ega neid nüüd päris kinnisilmi ka külge ei visand.
E39-l sai kontrollitud enamus mainitud teguritest.
Aga tundub, et paljudel masinatel mingi kala on ikkagi sees, kui kestvus nagu üldse ketta tootjast ei sõltu.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

Kas kettad/klotsid olid keemiliselt puhastatud ja paigaldatud tööpinda puutumata või kinnastes?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas jargo »

Mina olen viimase aastaga vahetanud vist poole tonni jagu pidurikettaid.Oma teada ei ole kellelgi need kõveraks läinud,ega ka vilisema hakanud. Võibolla ei ole seda lihtsalt mainitud,kuid senine tagasiside on positiivne.
Mõni küll imestab,miks mina pidurikettaid pool päeva vahetan(erinevalt teistest vahetajatest),kuid kui ära seletan,mis selle protsessi käigus kõike teha tuleb,saadakse aru!.

Ketastest olen kasutanud ka nii väga kalleid,kui ka eriti odavaid. Vastavalt sellele kuidas kliendil raha on!

Suure mootoriga FL e39-id ei ole veel läbi käinud :D
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
ivarm
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 06.10.2007 18:38 50
Asukoht: Harjumaa

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas ivarm »

arnis kirjutas:Kas kettad/klotsid olid keemiliselt puhastatud ja paigaldatud tööpinda puutumata või kinnastes?
Mitte just nii, aga eks järgmine kord proovib ära.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas arnis »

ivarm kirjutas:
arnis kirjutas:Kas kettad/klotsid olid keemiliselt puhastatud ja paigaldatud tööpinda puutumata või kinnastes?
Mitte just nii, aga eks järgmine kord proovib ära.
Sest õlitatud pind pidurdab teistmoodi, võrreldes puhta pinnaga.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas jargo »

arnis kirjutas:
ivarm kirjutas:
arnis kirjutas:Kas kettad/klotsid olid keemiliselt puhastatud ja paigaldatud tööpinda puutumata või kinnastes?
Mitte just nii, aga eks järgmine kord proovib ära.
Sest õlitatud pind pidurdab teistmoodi, võrreldes puhta pinnaga.
Lisaks rikub õline ketta pind ka klotsi pinda!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
HBMW
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 19.01.2013 12:50 38
Peamine sõiduk: BMW 320

Re: e39 rooli vibra ja äkki õpetlik lahendus :) :)

Postitus Postitas HBMW »

Mul oli sama teema e39-l, maanteel rool vibras kenasti, mõtlesin ka koguaeg et kettad. Saabus aga aeg ning tuli ette võtta veermiku korrastamine (kaikad, puksid, sillastend jne), peale ka uuemad rehvid ja tasakaalustamine ja voila ei ühtegi vibra enam.Kettad ma arvan et veel tehase originaalid, klotsid küll vahetatud circa 2 a tagasi.
Kui sõidad, siis mõnuga!
Vasta