E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Betoonplokk
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 19.03.2014 19:41 03
Peamine sõiduk: BMW E39

E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas Betoonplokk »

Kas keegi on oma 2.5 tdsil mõelnud või täiustanud jahutussüsteemi ? Mõtlen siis, et pandud kas suurem radikas, millel parem jahutavus või siis elektrooniline vent, olen opeli 2.5 tdsi kohta paremaid sõnu kuulnud, kui bemmi oma kohta, opelil sama mootor aga jahutus ümber tehtud ja pidavat tunduvalt vähem probleeme olema, kuna hakkan oma autol nüüd plokikaant vahetama, siis ehk on keegi midagi asjalikumat välja mõelnud ja sooviks vähe näpunäited jagada. Kavatsen vahetada veepumba ära, ei tea veel kas plastik või metall labad, vaatan üle ka termostaadi. Kuna see radikas kogub lausa vägisi paska, siis ehk on mõistlik asendada, see parema läbivusega radika vastu, või mis iganes, et täiustada selle mootori jahutavust . Ehk mõni link sellise tegevuse kohta .
Sest kui ühekorra juba pead seda plokikaant vahetama ja see tüüpviga, siis rahuliku hingega ei saa selle autoga ilmselt enam kunagi sõita .
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas arnis »

Loll jutt, et E39 TDSi jahutus halb oleks. Autod sõidavad pool miljonit ja kõik korras.
Tahad jahutuse korda saada, soeta tutikas radikas, nii jahutusvedelikule kui õlile.
Paigalda originaal viskosidur, UUS, mitte kasutatud. Garanteeritud, et asi töötab!

Kui tahad hullu panna, siis eesmine elektrivent tee kas korda või pane uus ning uus
temperatuuriandur radika külge. Põhitermostaat ja veepump niikuinii vaja vahetada.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Betoonplokk
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 19.03.2014 19:41 03
Peamine sõiduk: BMW E39

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas Betoonplokk »

Asi lihtsalt selles, et loen päevast päeva seda kuidas need autod keema lähevad, nüüd endal olukord käes, kus täpselt sama jama, nagu enamustel . Ja ma ei soovinud teada mida ma oma autoga teen või kus põllul sõidan, lihtsalt soovisin häid näpunäiteid, et ehk keegi on täiustanud seda süsteemi kuidagi, et vältida sama probleemi tulevikus . Ja ei sõida muide selle autoga põllul, auto oli väga korralik mul, kuni sinnamaani, et otsustas keema minna ja ploki pekki keerat .
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas prelude20 »

Lisaks uus paisupaak ka kui tahad kindel olla ja originaal paisupaagi kork. Endal need kõik uued ja muresid küll ei tea. Mis kõik selle jama tingis ei teagi kuna ühe nädalaga lagunesid kõik mis võimalik oli. Termostaat läks loomuliku kuluna vahetusse. Õnneks mul päädis kahju vaid uue kaanetihendiga. Ei aidand sel hetkel enam ei uus visco ega kliima vent.
Kasutaja avatar
roheline j2nes
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 30.01.2012 14:03 16
Peamine sõiduk: Audi a6c6 3.0tdi
Asukoht: Tallinn

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas roheline j2nes »

Miks on vaja midagi leiutama hakata?
Päevast päeva lugeda kuidas autod keema lähevad, on ka päris vinge tegevus.
Lihtsalt tee auto korda, originaalina. Mul aitas radika vahetus, ning isegi visco, mis käis koguaeg kaasa, töötab nüüd nagu peab. Veepumba võid panna ka plastiku, lihtsalt, seda peab enne uuesti vahetama kui labad puruks. Keema minemis põhjus ei ole tüüpviga, vaid tagajärg tüüpveaga omanikest!
Betoonplokk
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 19.03.2014 19:41 03
Peamine sõiduk: BMW E39

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas Betoonplokk »

Kuidas nii keeruline siis aru saada, asi polegi leiutamises, vaid töökindluses, mul ei olnud mingit põhjust arvata, et see nii läheb, lihtsalt üks moment hakkas keema minema . Otsisingi ehk veel paremat võimalust, kuidas kindlustada oma mootri vastupidavusse, seda ma tean isegi, millised kuluosad tuleks vahetada ja millised need tüüpilised vead sellel autol on, olen seda konkreetset masinat omanud juba 2 aastat ja kõik oli väga hästi, diagnostika näitas minu auto puhul viimati 6 viga, mille kustutamisel pole ükski tagasi tulnud, ja selle auto elektroonika poolepealt, isegi kui oleks olnud 6 viga, on seda vähe . Hetkel auto seismas mul garaazis ja olen lõpetamas keretöid, autost on saanud pigem hobi auto, kui igapäevane liikur, aga juhul kui peaks minema igapäevaseks, siis tean, et kui jahutus korras, ei pea sellepärast enam muretsema.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas toivoku »

Betoonplokk kirjutas:Kuidas nii keeruline siis aru saada, asi polegi leiutamises, vaid töökindluses, mul ei olnud mingit põhjust arvata, et see nii läheb, lihtsalt üks moment hakkas keema minema . Otsisingi ehk veel paremat võimalust, kuidas kindlustada oma mootri vastupidavusse, seda ma tean isegi, millised kuluosad tuleks vahetada ja millised need tüüpilised vead sellel autol on, olen seda konkreetset masinat omanud juba 2 aastat ja kõik oli väga hästi, diagnostika näitas minu auto puhul viimati 6 viga, mille kustutamisel pole ükski tagasi tulnud, ja selle auto elektroonika poolepealt, isegi kui oleks olnud 6 viga, on seda vähe . Hetkel auto seismas mul garaazis ja olen lõpetamas keretöid, autost on saanud pigem hobi auto, kui igapäevane liikur, aga juhul kui peaks minema igapäevaseks, siis tean, et kui jahutus korras, ei pea sellepärast enam muretsema.
bmw enda süsteem on täiesti töökindel, kui väljaarvata need nõrgad kohad, millele on juba viidatud, lihtsalt antud asjade eluigaon juba ammu läbija tuleks ära vahetada. Niisama lampi need masinad keema ei lähe, alati ikka midaig katki läinud (veepump, termostaat, radikas, voolikud, paisupaagikork,soojaklapid,tsirkulatsioonipump)

ALati on muidugi võimalus asja üle paisutada ja tellida näiteks griffini aluradikas, mis on omajagu suurem originaalist :) ja sinna otsa korralik SPALI vend ja siis saad teha nii,et see auto ei lähe kunagi soojaks sul :D
Viimati muutis toivoku, 01.11.2015 18:34 44, muudetud 1 kord kokku.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E39 2.5 tds jahutuse täiustamine ?

Postitus Postitas Tauri_J »

tee asjad korda, täiustada ei ole vaja midagi seal
Vasta