E 61 õhkvedrustus!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
zorro1
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 11.07.2007 16:38 28
Asukoht: setomaa

E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas zorro1 »

Tere!

Küsin sellist, et kas õhkpadjad on võimalik asendada tavaliste vedrudega ja teine küsimus oleks, kas E39-a kompressori aretamine E61-le on keeruline teema?


Tänud!
bmw on siiski auto!
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas Edson520 »

zorro1 kirjutas:Tere!

Küsin sellist, et kas õhkpadjad on võimalik asendada tavaliste vedrudega ja teine küsimus oleks, kas E39-a kompressori aretamine E61-le on keeruline teema?


Tänud!
praegu kõik nivooga seotud probleemid e61 omad saab soodsalt parandada
+372 5 100 607
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas teet82 »

Edson520 kirjutas: nivooga seotud probleemid e61 omad saab soodsalt parandada
Ju siis pole ikka piisavalt soodsalt, et tuleb hakata mingit jama aretama :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
zorro1
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 11.07.2007 16:38 28
Asukoht: setomaa

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas zorro1 »

Probleemiks on ilmselt kulunud kompressor, kuna koguaeg viskab selle veateate `level control system fault´kuid taguotsa hoiab ilusti üleval.
bmw on siiski auto!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas teet82 »

Ei viitsi hakata meie hindasid uurima, aga näiteks saksa ebay-s maksab E61 kompressor 250EUR ja padjad umbes 100EUR/tk. Ei tohiks nagu suur väljaminek olla kui on juba selline auto ostetud.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas Edson520 »

zorro1 kirjutas:Probleemiks on ilmselt kulunud kompressor, kuna koguaeg viskab selle veateate `level control system fault´kuid taguotsa hoiab ilusti üleval.
kui padjad on korralikud ja hoiavad õhku, kompressor üldse ei hakka pumbama. Mul näiteks hakkas aint kui ma pagaasi panin palju kaalukaid asju. Seega kompressor on viimane mis tuleb vahetada. Range Roveritel on alati jama, sest see kompressor alati töötab, sest inimesed alati mängivad nivoo nuppuga, ja 4 patju alati tuleb pumbata.
+372 5 100 607
mel10
Huviline
Postitusi: 242
Liitunud: 21.08.2006 11:25 23

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas mel10 »

Kui alla ei vaju ja kompressor töötab, siis mul oli vigane juhtplokk. Ostsin kasutatud mooduli 50.-. Asub pakiruumis, tagavararatta koopas.
zorro1
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 11.07.2007 16:38 28
Asukoht: setomaa

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas zorro1 »

No küsisin sellepärast, et sõbral vedeles puhtjuhuslikult E39 kompressor ja kuiskilt foorumist lugesin, et isegi on võimalik asetada E39 kompressor! Kuid jah samas ma ei tea ka täpselt kui kõrgel taguots olema peab, hetkel seal ehk mingi 5-6 cm ratta ja koopa vahel! Pump töötab, vahel läheb kohe tööle kui uksed avan ja kui yksi sõita siis lööb ikka väga harva selle veateate, aga kui keegi kõrval või taga või natukenegi asju taha panna on viga umbes paari minuti järe olemas. Diagnostika härra väitis (ja nägin ise kaa) et vea selgituseks oli air flou too slow. Ja taas olen foorumist lugenud, kui pump ei suuda minuti jooksul oma teatud taset saavutada, siis ongi viga koheselt juures. Nende teadmistest lähtudes arvasingi, et mis siin muud ikka, kui kulunud kompressor ja küsisingi Teilt eesoleva küsimuse! Aga miks ostsin sellise auto....?hmmmm esiteks ma ei ostnud seda autot, ma vahetasin selle auto teise auto vastu ja see õhkvedrustus, sorry, oli ka mulle üllatus! :lol:
bmw on siiski auto!
Kasutaja avatar
northesfew
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 27.09.2012 14:36 51
Peamine sõiduk: BMW 525d e61
Asukoht: Tallinn

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas northesfew »

E39 kompressori paigaldus E61-le on suhteliselt lihtne, kui vähegi loogilist mõtlemist looduse poolt antud. Ise panin kompressori pagasniku põhja, salongi tuleb küll rohkem müra, kuid nüüd ei saa sellele enam niiskus ligi.
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas kaupo.k »

Tere. Märkasin,et autol kompressor ei tööta enam tavapäraselt,isegi juhul kui 300 kg pagasnikusse ladusin. Tagumine ots silmaga vaadates õigel kõrgusel,aga ei reguleeri enam kõrgust... Kui raskus peal,siis paar cm vajub allapoole nagu tavaliste vedrudega :? Ehk on kellelgi sama probleem olnud. Eelnevalt on ikka suristanud kompressorit,aga nüüd paar nädalat vaikus.
Bmw E61 2004
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.12.2016 18:28 50
Peamine sõiduk: Bmw 530d
Telefon: 56783459

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas Bmw E61 2004 »

Tere õhtust!

Võtan uuesti teema üles E61 2004 õhkvedrustuse teemal.
Esimeste külmade saabudes vajus tagumik alla ja hakkas andma veateadet self level control system fault. Sai käidud UM-is diagnostis aga soovitud vastus vea kohta jäi saamata. Vastusrks tuli ainult et nende andmete järgi on padjad korras ja kompressor töötab aga õhk kompressorist ei välju.. soovitasid nende juures algul kompressori vahetada ja seejärel vaadata kas padjad korras ca 1000 eurot maksumus aga loodan ehk veel siit abi saada..
On olnud kellelgi sarnast viga? Või ehk teab tãpsemalt mida vaja ära vahetada ja kus oleks seda kavalam teha?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas teet82 »

BMW-l vist ei näe arvutiga kompressori poolt toodetavad rõhku, et selle põhjal hinnata midagi, näiteks Audil küll näeb. Kõige lihtsam variant on, et kolvirõngas on kulunud ja odavaim lahendus võiks olla remondikomplekt: http://www.ebay.de/itm/AMK-Compressor-R ... SwUuFWt4me" onclick="window.open(this.href);return false;
AMK kompressorit on natuke keerulisem lahti võtta ja remontida, aga siiski tehtav. Kui probleem tekib miinuskraadidega, siis võib ka kraanulite sees olev niiskus külmunud olla.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Bmw E61 2004
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.12.2016 18:28 50
Peamine sõiduk: Bmw 530d
Telefon: 56783459

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas Bmw E61 2004 »

teet82 kirjutas:BMW-l vist ei näe arvutiga kompressori poolt toodetavad rõhku, et selle põhjal hinnata midagi, näiteks Audil küll näeb. Kõige lihtsam variant on, et kolvirõngas on kulunud ja odavaim lahendus võiks olla remondikomplekt: http://www.ebay.de/itm/AMK-Compressor-R ... SwUuFWt4me" onclick="window.open(this.href);return false;
AMK kompressorit on natuke keerulisem lahti võtta ja remontida, aga siiski tehtav. Kui probleem tekib miinuskraadidega, siis võib ka kraanulite sees olev niiskus külmunud olla.

Tänud.
Aga kas kompressorile ligipääs on keeruline? Ja oletades et on kûlmunud sees olevad kraanulid siis plusskraadidega iseenesest peaks jälle toimima?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas teet82 »

Kompressor asub paremal taga nurgas põhja all, mingi plastikkate on peal.
Põhimõtteliselt peaks jälle üles sulama sooja ilmaga kui viga niiskuses. Kui kompressor on hõre, siis tavaliselt on mingi veakood, et ei suudeta ette antud ajaga üles pumbata autot.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Bmw E61 2004
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.12.2016 18:28 50
Peamine sõiduk: Bmw 530d
Telefon: 56783459

Re: E 61 õhkvedrustus!

Postitus Postitas Bmw E61 2004 »

teet82 kirjutas:Kompressor asub paremal taga nurgas põhja all, mingi plastikkate on peal.
Põhimõtteliselt peaks jälle üles sulama sooja ilmaga kui viga niiskuses. Kui kompressor on hõre, siis tavaliselt on mingi veakood, et ei suudeta ette antud ajaga üles pumbata autot.

Selge. On tartus ok hinnaga meest kes sellega muidu tegeleks, teab keegi? Pmst autoga sõita väga ei saa.. väiksemgi auk põrutab jubedalt.. ei tahaks vedrusid uusi soetama hakata.. peaks tehasesportvedrustus olema all
Vasta