E60 kojameeste hoovastik

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Risto88
Huviline
Postitusi: 429
Liitunud: 22.01.2010 17:12 06
Asukoht: Reval

E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas Risto88 »

Probleem siis selles, et kojameeste hoovastik kulunud. Juhipoolset kojameest ei suru korralikult vastu klasasi ning selle tõttu jääb ca 15x15cm ala keskelt alt pühkimata + kojamehed käivad kohati vastu kapotti.
Mis variandid selle parandamiseks on ja kes on selle läbi teinud?

Osad räägivad, et peab terve hoovastiku välja vahetama Mõned väidavad, et peab hoovastiku JA mootori välja vahetama ning osad räägivad ainult mingit puksist/seibist vms.

Tahaks asja korda saada aga ei näe, et 700 + eurot on mõistlik kohe letile visata (UM pakkus töö hinnaks koos hoovastiku ja mootoriga).
(see ei ole nali)
Kasutaja avatar
Risto88
Huviline
Postitusi: 429
Liitunud: 22.01.2010 17:12 06
Asukoht: Reval

Re: E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas Risto88 »

Pole keegi siis antud probleemiga kokku puutunud?
(see ei ole nali)
Mrko
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 22.08.2012 20:04 29
Peamine sõiduk: E60 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas Mrko »

Aga, miks siis ei suru vastu? Kuskilt kõver äkki? Kui asi nii kulunud siis peaks ju ka käega katsudes aru saama, kus asi lõtkub.
seapeet
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 27.10.2002 19:07 36
Peamine sõiduk: BMW E60 530d
Kontakt:

Re: E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas seapeet »

Mul oli ka umbes sarnane probleem. Sain paremaks kui tõmbasin korraks hoovastiku veidi eemale klaasist ning siis surusid kojamehe eraldi vastu klaasi, et hoiaks paremini (täies ulatuses) vastu. Minu masinal oli seal hoovastikus üks needitud liigend pisut kinni oksüdeerunud, pole proovinud seda paremaks väga saada. Samas on seal hoovastikul sees ka vedru, mis peaks kojameest vastu akent suruma, seega kui liigend toimib kenasti, siis peaks kontrollima vedru pingestatuse üle.
... aga loomulikult võib viga ka mujal peituda :)
Kasutaja avatar
Risto88
Huviline
Postitusi: 429
Liitunud: 22.01.2010 17:12 06
Asukoht: Reval

Re: E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas Risto88 »

Juhipoolsel kojamehel on üsna suur loks ka sees - selle loksu amplituudi võrra ta vähem vastu klaasi surubki.
(see ei ole nali)
Kasutaja avatar
Risto88
Huviline
Postitusi: 429
Liitunud: 22.01.2010 17:12 06
Asukoht: Reval

Re: E60 kojameeste hoovastik

Postitus Postitas Risto88 »

Mina sain oma probleemile lahenduse. Tuli vahetada kojamehe hoovastik ning nüüdseks asi korras.
Uuena müüakse mootorit ja hoovastiku ainult ühe tükina ja mitte eraldi. UM-ist töö koos varuosaga ca 700 eur. Mina sain enda hoovastiku carwayst ning vahetas selle Toits. Raha kokkuhoid ca 500 eur.
(see ei ole nali)
Vasta