1. leht 1-st

E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 26.06.2019 10:44 32
Postitas Rayman
Tere. Mure kastiga. Autoks 520-2003a. Käigukast 6hp19.
Juhtus siis selline asi et kasti oilcooleri purunemise tagajärjel solkis kasti6li jahutus vedelikuga. Vahetasin uue cooleri, õlifiltri, uued mechatronicu tihendid ,pesin kasti läbi ja uus zf õli sisse.
Veakoodid kustutatud ja kast toimis enam-vähem. Vahetus 2-3 veidi järsk.
Järgmine pauk tuli kui purunes kasti jahutus voolik ja s6idu ajal kogu 6li välja pritsis :). Avarii režiim ja puksiiriga koju...
Ok. Uus voolik, uus 6li. Kustutasin vead.
Nüüd kast toimib kuid ainult külmalt. Niipea kui 100 kanti temp läheb hakkavad k6ik siduripaketid libisema ja lülitab avarii režiimi. Jääb 5 käik ainult.
Veakoodid
4F92- egs: ratio monitoring,clutch A-C-- present
4F81-....................................clutch A--present
Oskab siin ehk keegi n6u anda millest nüüd alustada.
Lugedes välisfoorumitest siis tundub et v6iks alustada valvebodyst ennem kui kast maha ja laiali....
Nendest veakoodidest lugedes siis jääb mulje et v6iks olla purunenud see kandiline plastiktihend valvebody ja kasti vahel.
Plaan selline et vahetaks need plastiktihendid- kandiline ja 4 torujast, siis valvebody adapter plate ja uued solenoidid.
Ja kui see ka ei aita siis juba kast maha ja juppideks. Friktsioonkettad ja turbiin.
On kellelgi veel ideid mida-kuidas toimida?
Arusaadav ka see et k6ige 6igem variant oleks auto lihtsalt akastidega tegelevasse ettev6ttesse viia aga kuna elan Küprosel siis selline pädev koht puudub. Kogemusest tean et siin suudetakse k6ik p...e keerata ja lisaks veel ka asjasse mittepuutuvat. Odavaim variant liikuma saada oleks kasutatud kast ca 700 euri aga ei tea ju jälle kuidas hooldatud.
Auto läbisõit 200 000km. Toodud Jaapanist @10 a tagasi.
Igasugune info teretulnud.
Ette tänades.

Re: E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 26.06.2019 11:18 24
Postitas ttsys
Vaheta kast. Selle mootori otsas ja kastil otseselt ei ole ka vahet kuidas seda on hooldatud. Võtad alla 200 000km sõitnud 19 kasti (ehk sama tüübi bensukate oma), paned külge, vahetad sellel filtri, tihendi, õli ja poldid ning ZF juhendi kohaselt õige temp juures korrigeerid õlitaseme, adaptsioonid maha ning sõitmine jätkub.

Re: E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 26.06.2019 16:55 20
Postitas Rayman
ttsys kirjutas: 26.06.2019 11:18 24 Vaheta kast. Selle mootori otsas ja kastil otseselt ei ole ka vahet kuidas seda on hooldatud. Võtad alla 200 000km sõitnud 19 kasti (ehk sama tüübi bensukate oma), paned külge, vahetad sellel filtri, tihendi, õli ja poldid ning ZF juhendi kohaselt õige temp juures korrigeerid õlitaseme, adaptsioonid maha ning sõitmine jätkub.
Tänud. Kaalun seda varianti. Inglismaalt v6i Jaapanist saaks kasutatud kasti paari nädalaga kohale. Kohalikult turult ostes ilmselt nii raha,aja kui ka närvide raiskamine. Hooldusel on ikka vahe olemas. Töötasin kohalikus autoremondis ja nägin kuidas suht suvaline käepärane odav 6li kasutatakse. Nii kastis kui mootoris.
Kui oilcooleri vahetuse ajal kastist seda solki välja puhastasin siis värvuse poolest oli see roosa- vabalt v6is mingi odav dex sees olla...
Kasti vahetuseks aga vaja töökoda ja tõstukit. Valvebody saaks lihtsalt auto alt kätte.
Oskab ehk keegi teadja n6u anda- kui suur on t6enäosus et nii järsku andsid k6ik friktsioonkettad otsad? Ka konverter viimase s6idu ajal veel lukustas ja pöörded ei k6ikunud.
Tundub et r6huga seotud probleem. Kui vale 6li sees siis solenoidid peetis(on ju seal ka elektrijuhtivusega mingi teema?)
Kui kettad siledad kas siis lööb kohe kasti avariisse v6i lihtsalt libisemist tunda ennem?

Re: E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 29.06.2019 12:04 02
Postitas Rayman
Pilt
Pilt
....
E- clutch sodi, solenoidid umbes...

Re: E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 29.06.2019 13:50 27
Postitas A.Karro
Kui on asi tosooli saanud siis tuleb kõik friktsioonid ära vahetada lisaks turbiin taastada. Kriitilise pilguga tuleb puksid üle vaadata, samuti hüdroplokk läbi puurida, ning antud juhul kõik uued solenoidid ka lisada.

Re: E60 käigukasti probleem.

Postitatud: 29.06.2019 15:25 55
Postitas Rayman
A.Karro kirjutas: 29.06.2019 13:50 27 Kui on asi tosooli saanud siis tuleb kõik friktsioonid ära vahetada lisaks turbiin taastada. Kriitilise pilguga tuleb puksid üle vaadata, samuti hüdroplokk läbi puurida, ning antud juhul kõik uued solenoidid ka lisada.
Ok. Uued friktsioonid, eclutchi kettad, separator plateA046, accumulaatorid 6tk, hydroploki ja kasti vahelised tihendid 4+1, connector housing, solenoidid juba teel. Maktransist.
Puksid ok.
Kas hydroploki läbi puurimine ja oversize klappidele minek "must do"? Kas on v6imalik kontrollida turbiini korrasolekut?