E34 tagumine pidurituli jms

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

E34 tagumine pidurituli jms

Postitus Postitas joh »

Tere päevast!
Viimasel ajal on mu kallis autoke eriti palju erinevaid veateateid näitama hakanud. Esiteks kõige tavalisem veateade on BREAK LIGHT, mis viitab tagumise juhipoolse piduritule mittefunktsioneerimisele. Pirn on terve, aga tuli ei tööta - milles võib olla viga? Olen pirni vahetanud ning püüdnud seda pesa seal liigutada ja värki, aga ei midagi. Teiseks näitab kompuuter viimasel ajal, et WASHER FLUID LOW (aknapesuvedelik). Tegelikult on aga mu eriti suur aknapesuvedelikupaak pea ääreni täis. Kus asub andur, mida võiks kontrollida? Nii.. peale nende eriliste külmade lahkumist on tulnud ka COOLANT LEVEL LOW veateade (WASHER FLUID LOW tuli samuti peale külmade lahkumist). Sai nagu peale valatud, aga veateade ei lahkunud (eeldan, et külmast peast peab tosooli olema kuni KALT kriipsuni?). Veel näitab kompuuter teadet BLABLA OWNER'S HANDBOOK vms. Millise veateatega see kaasa võib tulla (siinkohal mainin ära, et mul esineb kohati ka teade MOTOR OIL LOW, aga selle vea proovin kohe elimineerida)?
Tore ju ikkagi oleks suvele vastu sõita kui kõik töötaks nii nagu peab ning ühtegi veateadet kompuuter ei näitaks.

-edit-
Aha, tahtsin veel küsida, et kui mul on läbi lähi- ja kaugtuli, siis miks ei ole nende kohta kompuutril midagi öelda (HIGH/LOW BEAM)??
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Otsi siitsamast foorumist infot tulemooduli kohta... Olen kindel et viga on seal, asub see kaitsmekarbis kapoti all ning on videokasseti suurune...
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Hmm. Nüüd siis seisan silmitsi veel sellise probleemiga, et kõrvalistujapoolne lähituli põleb konstantselt läbi. Panen uue - põleb läbi. Kas viga võib olla samuti tulemoodulis:P?

-edit-
Hmm.. uurisin selle tulemooduli kohta, aga kõik probleemid, mida siin eelnevalt arutatud ning mis on tulemooduliga seotud, sisaldasid rohkem midagi sellist, et kompuuter annab asjatuid veateateid ning, et lähi/kaugtuli ei põle üldse. Mul aga piduritulele ei tule vist voolu (?) ja lähituli põleb lihtsalt kohe läbi.. ei oskagi midagi mõelda..
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas pikk66 »

Aknapesu vedeliku andur asub paagis. Kyljepealt on näha kust juhe kylge läheb. Omal oli selline viga et andur oli sees lahti tulnud ja vedeles paagi põhjas ning samuti kompul kiri ees kuigi paak täis. Õnneks on klaasipesuvedeliku paagi mahavõtmine vähemalt sedaanil yks lihsamaid töid E34l :D
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Tänud. Kuigi klaasipesuvedeliku mahavõtmine võib mul osutuda suhteliselt raskeks. Mul see paak on mingisugune väga imelik ja suur. Ja lisaks on ta vist veel ühendatud teise paagiga (mul veel tuledepesurid jms)
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

mul näitab ka külmadega et jahutusvedelikku on vähe. keema ei lähe, termostaat ja veepump on vahetatud, kuskile ei tohiks ta kaduda. kontrollin andurit paisupaagi all?
Vasta