525TDS jätab tühikäigul vahele(E39, 96a)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ml110
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 08.09.2006 17:13 58
Asukoht: võru

525TDS jätab tühikäigul vahele(E39, 96a)

Postitus Postitas ml110 »

Vahetatud: filtrid ja puhastatd paagi sisene sõel.
Mure väljendub vaid tühikäigul jätab vahele mingi sekundiks nagu koperdab korra kuid jääb käima. Vahel mitu korda järjest väikeste vahedega. Ei oska seda käitumist millegagi seostada kuna lonkamine toimub täiesti korrapäratult. Mõnikord iga foori taga mõni päev jälle kordagi? Märgand olen jahutusvedelik kadu ja õliardikas ka lekib(asub juhipool auto ees - kapoti all - kui ikka on õliradikas). Käima läheb ilusti ja kiirenduse üle ei saa ka kurta kui turbo taga.
Milles asi?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

See tõrkumine võib olla seotud kütusepumba elektrilise osaga.
Jauhtusvedeliku kaoga peaksid kindlasti tegelema, kuna selle mootori kaan on väga õrn.
Mercedes EQS 450+ 2022
ml110
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 08.09.2006 17:13 58
Asukoht: võru

Postitus Postitas ml110 »

Viljar kirjutas:See tõrkumine võib olla seotud kütusepumba elektrilise osaga.
Jauhtusvedeliku kaoga peaksid kindlasti tegelema, kuna selle mootori kaan on väga õrn.
Temp pole absollutselt verikaalist üle tõusnud - ei linnas ega maanteel! A kuskile ta selle kaotab.:(
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kui suur see kadu on?
Kui väga suur, siis peaks olema näha, kus on leke.
Mercedes EQS 450+ 2022
ml110
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 08.09.2006 17:13 58
Asukoht: võru

Postitus Postitas ml110 »

Viljar kirjutas:Kui suur see kadu on?
Kui väga suur, siis peaks olema näha, kus on leke.
V.alan korraga mingi liitri peale u 2 nädala tagant. Ei ole suuri loike küll alla näinud. Või pritsib kiirendamisel vaid kuskilt välja?
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Re: 525TDS jätab tühikäigul vahele(E39, 96a)

Postitus Postitas Veljo_V »

ml110 kirjutas:Vahetatud: filtrid ja puhastatd paagi sisene sõel.
Mure väljendub vaid tühikäigul jätab vahele mingi sekundiks nagu koperdab korra kuid jääb käima. Vahel mitu korda järjest väikeste vahedega. Ei oska seda käitumist millegagi seostada kuna lonkamine toimub täiesti korrapäratult. Mõnikord iga foori taga mõni päev jälle kordagi? Märgand olen jahutusvedelik kadu ja õliardikas ka lekib(asub juhipool auto ees - kapoti all - kui ikka on õliradikas). Käima läheb ilusti ja kiirenduse üle ei saa ka kurta kui turbo taga.
Milles asi?
Kusjuures seda tõrkumist olen endal ka tähendand ja väga mures sellepärast sest pump kontrollitud ja mootor remonditud nii et minul ka mõistus otsas, kas truumu ja patriku testid näitaksid midagi?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Minuteada ei näita nad suurt midagi, kui siis võibolla Patriku aparaadist näeb midagigi.
Aga suur tõenäosus on see, et viga pumba elektroonikas, või jaurab aju.
Mercedes EQS 450+ 2022
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Viljar kirjutas:Minuteada ei näita nad suurt midagi, kui siis võibolla Patriku aparaadist näeb midagigi.
Aga suur tõenäosus on see, et viga pumba elektroonikas, või jaurab aju.
Olen siin rääkinud igasuguste spetsialistdega ja nemad väidavad et see ei saa tulla pumbast vaid kuskilt mujalt elektroonikast, kui see olekas pumba viga siis jääks pöörded ka peale. Kuna vedru ei tõmbaks sell juhul klappi tagasi ja siis veniksid pöörded ka maha tulemisel. ;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kunagi 2.5 tdsil vahetatud igasugu erinevaid asju (ostetud ka uus elektriline pihusti UM-st) aga midagi targemaks ei saanud, ainus asi mis jäi veel omateada vahetamata oli pumba eletriline osa
Mercedes EQS 450+ 2022
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Viljar kirjutas:Kunagi 2.5 tdsil vahetatud igasugu erinevaid asju (ostetud ka uus elektriline pihusti UM-st) aga midagi targemaks ei saanud, ainus asi mis jäi veel omateada vahetamata oli pumba eletriline osa
Nu Viljar tead ju küll minu masinat mis mul veel vahetamatta on, ei midagi! Aga ok ma maadlen selle veaga edasi eks paistab mis saab annan kindlasti teada@Veljo_V klots varsti koos! ;)
ml110
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 08.09.2006 17:13 58
Asukoht: võru

Re: 525TDS jätab tühikäigul vahele(E39, 96a)

Postitus Postitas ml110 »

ml110 kirjutas:Vahetatud: filtrid ja puhastatd paagi sisene sõel.
Mure väljendub vaid tühikäigul jätab vahele mingi sekundiks nagu koperdab korra kuid jääb käima. Vahel mitu korda järjest väikeste vahedega. Ei oska seda käitumist millegagi seostada kuna lonkamine toimub täiesti korrapäratult. Mõnikord iga foori taga mõni päev jälle kordagi? Märgand olen jahutusvedelik kadu ja õliardikas ka lekib(asub juhipool auto ees - kapoti all - kui ikka on õliradikas). Käima läheb ilusti ja kiirenduse üle ei saa ka kurta kui turbo taga.
Milles asi?
Maadlen jäädavalt sama murega. On kellelgi midagi selgunud?
Tähendanud olen veel seda, et tõrkumine on juba ka sõidu ajal vahel tunda. Kui lonkab siis korra viib pöörded alla a muidu ei ole pöörete kõikumist absoluutselt. Õliradika lekke likvideerisin ka ära - ikka ei midagi.

Ette tänades!!
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Minu auto jättis asja järele, kui sõitsin kaks paagitäit 2 takti õli lisand sees!
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

vaat, lisanditest tahaks ka ise sõna võtta. Kahetaktise õli soodustab määrimist aga ei puhasta. See pöörete kõikumine saab olla põhjustatud just kõrgsurve pumba plunzritele sadestunud vaikudest. need ei liigu piisxavalt kergelt ja siis elektroonika annab käsu muute kütuse hulka et tõsta pöördeid aga kuna pump ei reageeri, siis annab elektroonika uue käsu veelgi tõsta. nüüd pump reageerib aga veidi palju ja seejärel pöörete langetamisega sama diil. ISe kasutan STP diislikütuse lisandit (60-76kr pudel, olenevalt ostukohast). pudelitäis paagile ja lisaks pumbale parandab ka pihistite tööd. Eritiu soovitan kasutada korra enne talve kuna seob ka paagis vett ja korra kevadel, et talvekülmadega hangunud ja kleepunud parafiini lahti leotada. Pean vajalikuks märkida, et vahel tulemuse saamiseks vaja lausa paar purki läbi sõita. Diagnoosil pöörete kõikumisel aga saab olla ka teisi vigu.

Jahutusvedeliku kadumisest olen üle elanud sellise seiga. Suvaline pisike voolik annab kinnituses järele. Vea leidsin kui veid pikemat aega suuremat pööretel (3000 ja enam) lasin kohapeal töötada. surve tõustes märkasin lekkekohta.
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Kuna olin ennem ka ise proovinud kasutada igasugu puhastusvahenditega siis proovisin kaktakti õli, kuna eelnevalt oli puhastus vahendeid hulga läbi põletatud!
ml110
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 08.09.2006 17:13 58
Asukoht: võru

Postitus Postitas ml110 »

Täname foorumlased.
Selle odava variandi proovin ära!
Kui kellelgi veel mingeid lahendeid mida annab põlve otsas proovida siis oleksin tänulik.

Meenub ka see pisiasi, et masin on toodud Itaaliast ja mine tea millega nad seal sõidavad. Alguskuudel seda jama ei olenud eks see talekütus talle ikka liiga tegi.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Veljo_V kirjutas:
Viljar kirjutas:Kunagi 2.5 tdsil vahetatud igasugu erinevaid asju (ostetud ka uus elektriline pihusti UM-st) aga midagi targemaks ei saanud, ainus asi mis jäi veel omateada vahetamata oli pumba eletriline osa
Nu Viljar tead ju küll minu masinat mis mul veel vahetamatta on, ei midagi! Aga ok ma maadlen selle veaga edasi eks paistab mis saab annan kindlasti teada@Veljo_V klots varsti koos! ;)
Nii mina sain oma veast lahti, Truumu juures diagnostis selgus et
sisselaske kollektor on mõraline, ja vahetasin selle välja ning kohe teine asi, minek parem ja enam ei jäta ka vahele.
Vaata ka endal kolleltor üle ja kollektori tihendid ehk sama viga.
ummi25
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 07.09.2006 07:18 56

Postitus Postitas ummi25 »

minul on 93a 525TDS ja pöörded kõiguvad eriti külma mootoriga. Käivitub külmalt ideaalselt ja peale 15 sek töötamist laseb tühikäigu pöördeid tiba madalamaks ning siis hakkabki puterdamine peale. Kas asjal võib olla mingit seost sellega, et kui süüde sisse keerata, siis peaks armatuuris peale küünlatulede kustumist hakkama põlema roheline tuluke? (ei hakka põlema)
Siin on palju juttu ka pumba elektrilisest osast olnud - mis selline asi maksta võib ja kui keeruline vahetus on?
Ei riemulla rajaa kun paskalla ajaa!
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

ummi25 kirjutas:minul on 93a 525TDS ja pöörded kõiguvad eriti külma mootoriga. Käivitub külmalt ideaalselt ja peale 15 sek töötamist laseb tühikäigu pöördeid tiba madalamaks ning siis hakkabki puterdamine peale. Kas asjal võib olla mingit seost sellega, et kui süüde sisse keerata, siis peaks armatuuris peale küünlatulede kustumist hakkama põlema roheline tuluke? (ei hakka põlema)
Siin on palju juttu ka pumba elektrilisest osast olnud - mis selline asi maksta võib ja kui keeruline vahetus on?
Ei hakka põlema seal mingit rohelist tuld, minuarust oli selline tuli e28 524 td-l, mis näitab et nüüd võid käivitada, aga e34 tds-il sellist asja pole!
Külmalt käivitades tõstab pöörded kuskil 1000 (või natuke alla), see on külmkäivitus reziim mis kestabki kuskil 15-50 sek. siis laseb tühikäigu pöörded umbes750-650rpm peale.
Mis moodi see puterdamine välja näeb, kas pöörded kõiguvad või jätab vahele või......kirjelda natuke rohkem seda asja!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Veljo_V kirjutas:...aga e34 tds-il sellist asja pole!
Kuis siis pole?
Milleks see spiraaliga tuli siis?
PiltPiltPilt
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
truumu

Postitus Postitas truumu »

priitv8 kirjutas:
Veljo_V kirjutas:...aga e34 tds-il sellist asja pole!
Kuis siis pole?
Milleks see spiraaliga tuli siis?
Veljo mõtles eraldi rohelist tuld nähtavasti
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

truumu kirjutas:
priitv8 kirjutas:
Veljo_V kirjutas:...aga e34 tds-il sellist asja pole!
Kuis siis pole?
Milleks see spiraaliga tuli siis?
Veljo mõtles eraldi rohelist tuld nähtavasti
Spiraaliga tuli on eelsüüteküünalde tuli aga e28 524td-l oli veel roheline ring noole otsaga mis näitas et nüüd võib käivitada!
E34-l sellista asja enam ei ole!!!!! :!:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Veljo_V kirjutas:Spiraaliga tuli on eelsüüteküünalde tuli aga e28 524td-l oli veel roheline ring noole otsaga mis näitas et nüüd võib käivitada!
E34-l sellista asja enam ei ole!!!!! :!:
Asi selge. E34 käivitad siis, kui spiraaliga tuli ära kustub.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

e34 ON selline asi küll, kuid ainult 524td puhul, 525td(s)il rohelist noolega tulukest enam pole. Ise olen oma auto puhul nii aru saanud, et noolega tuluke kustub samal hetkel kui paagisisene pump seiskub :!: Muidugi pead ma oma jutu eest anda ei julge.
ummi25
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 07.09.2006 07:18 56

Postitus Postitas ummi25 »

see nn puterdamine on täiesti ebaühtlane, nagu jätaks vahele vms. mootor sisuliselt lonkab. üldjuhul peale 10- 15 km sõitu kaob nähtus ära.
vahest aga lonkab foori taga seistes ja eriti siis, kui D asendisse lülitada.
selle rohelise tulukese kohta nii palju, et armatuuris iseesesest on selline tuli olemas, ometi ei ole tegemist vahetatud näidikute plokiga.
Ei riemulla rajaa kun paskalla ajaa!
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

võid proovida sama asja nagu minul oli, mul jättis ikka tühi käigu pööretel vahele. Vaata sisselase üle, kas kuskilt lisa õhku ei saa, kollektor jne.
ummi25
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 07.09.2006 07:18 56

Postitus Postitas ummi25 »

ok. vaatan need värgid üle
Ei riemulla rajaa kun paskalla ajaa!
Vasta