K:e28 juhtmestik?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
az3
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 19.03.2005 17:34 53
Asukoht: aruküla

K:e28 juhtmestik?

Postitus Postitas az3 »

Tere!
mul tekkis tahtmine veits aretada, nimelt panin e28 528(135kw) mootori e30 320 kupeele peale, asi nii kaugel et vaja juhtmeid vedama hakata, täpsemalt 6 juhet mis 2,8 juhtmestikust alguse saavad on veel lahtised. kolm jutme otsa on täpselt aju pistiku juures,(tulevad koos aju pistikuga salongi),et kuhu need jõudma peavad? teised 3 lahtist juhet on need mis peaksid minema kaitsmeblokki, ülejäänud olen lihtsalt värvidega kokku sobitanud! :lol: kui on arusaadav mis juhtmeid ma mõtlen ja kui keegi teab kuhu need lõpuks välja jõudma peavad, oleks tänulik abistavate vastuste eest!
ja Head uut aastat! :)
ei ole mõtet Sangarit panna!
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

salongi minevatest kolmest juhtmest on üks aju toide (roheline), üks tahhomeetri signaal (valge mustaga kui ei eksi) ja viimast ei tea :P aga ega seal midagi keerulist pole, netis on kindlasti juttu ka sellest
Kasutaja avatar
az3
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 19.03.2005 17:34 53
Asukoht: aruküla

Postitus Postitas az3 »

tänan vastuse eest!
aga kas need juhtmed mis peaksid kaitsmeblokki minema, võib sobitada värvidega kokku? :roll: pistikud omavahel ei sobi, kuna mootorist tulev pistik on rööpkülik ja kaitsmeblokist tulev pistik on ringi kujuline. Oskab keegi midagi selle koha pealt öelda/aidata?
ei ole mõtet Sangarit panna!
Kasutaja avatar
Bmw525ix
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 27.10.2007 12:21 42
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Bmw525ix »

Sõber ehitas kah endale E28 2.8 mootorist elukat.Pani siis 3 mesele peale. Nii palju kui mina seal oli ja nägin siis jah suht lambist pani neid juhtmeid.Värvid kokku.bensupumba ja armatuuri sai taha vähemalt. Aga kahjuks projekt hetkel seisab.
Võin temalt rohkem infi küsida ja mõned pildid kah teha.
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

kui ma ei eksi siis on el.skeemid saadaval e30.de lehel, vähemalt nende skeemide järgi panin ma kolmesele 3.5 vahele ja kõik asjad toimivad korralikult
Kasutaja avatar
az3
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 19.03.2005 17:34 53
Asukoht: aruküla

Postitus Postitas az3 »

Bmw525ix kirjutas:Sõber ehitas kah endale E28 2.8 mootorist elukat.Pani siis 3 mesele peale. Nii palju kui mina seal oli ja nägin siis jah suht lambist pani neid juhtmeid.Värvid kokku.bensupumba ja armatuuri sai taha vähemalt. Aga kahjuks projekt hetkel seisab.
Võin temalt rohkem infi küsida ja mõned pildid kah teha.

ma sain ka nüüd igale juhtmele oma paarilise,va need kolm aju juhet, kõik toimib, aga pensiinipump hakkab koheselt tööle kui aku klemmid peale panna, peaks alles süüte sissekeeramise korral tööle hakkama.Ja starter ei tööta võtmest. Otsisin viga ja aretasin kuid ei saanud viga parandatud, nüüd jälle mõistus otsas. Äkki su sõber oskab midagi öelda/aidata?
ei ole mõtet Sangarit panna!
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

kas mootoril on mass olemas? paljudel juhtudel unustatakse see külge panna
Kasutaja avatar
az3
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 19.03.2005 17:34 53
Asukoht: aruküla

Postitus Postitas az3 »

E28 kirjutas:kas mootoril on mass olemas? paljudel juhtudel unustatakse see külge panna
on olemas.
ei ole mõtet Sangarit panna!
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

starteriga on seotud ainult 2 juhet, + aku pealt ja tõmberelee oma (must kollane), kui need on ühendatud siis peaks nagu toimima :?
ErR
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 11.07.2003 10:51 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ErR »

Ega sa muidu seda korda ei saa, kui kontrollid testriga, millised kaitsmekarbi pistiku juhtmed E30-l kuhu lähevad aju pistikus ja siis E28 juhtmestikus samamoodi ja ühendad õiged funktsioonid kokku, värvid võivad erineda jne.
Seal kolmeses pistikus mis aju pistiku kõrval, on tahho ja kütusekulu näidik.
Kasutaja avatar
az3
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 19.03.2005 17:34 53
Asukoht: aruküla

Postitus Postitas az3 »

nii, täna sain mootoril hääled sisse,JUHUU!!! tänan kõiki abi eest! :) aga siiski veel üks küsimus, arvatavasti põletasin midagi sisse, erinevaid juhtmeid omavahel kokku sobitades, et praegult kui süüte sisse keeran siis tem.andur laksab põhja kohe ja kaitsmeblokis kaitse nr 10(7,5A) põleb läbi ja puhur ei tööta, enne töötasid. oskab keegi midagi tarka öelda? :roll:
ei ole mõtet Sangarit panna!
Vasta