K:E34 530i 88a. käsipiduriklotside vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

K:E34 530i 88a. käsipiduriklotside vahetus

Postitus Postitas Are »

Tere mehed :!:

Kui pealkirjas mainitud subjektiga ringi liigelda kostub selline "budamunkadele" omane kõlin :P
Eelmine omanik oli vist musikaalne mees ja teda ei häirinud vist eriti :P aga mulle on see kõrva paitav heli nüüd lõpuks kesknärvisüsteemi peale hakanud :cry:
Selgem kui seebivesi on see, et kõlinat tekitavad käsipiduri klotsid mis on vabastatud pingeid tekitavast trossist ;)

Tekkis siis mõte kaotada see k****i mungakõlin ära.
Koduteelt leidsin ka antud subjektile uued manuaalpiduri klotsid :P

Nii mehed, võti seisab mul püsti peos küll aga näe BMW käsipidur on võõras teema :roll:

Äkki siin on mõni mees kes on võimeline kohe praegu, etapid ette lugema kuidas ülalnimetatud jubinate installimine käib ;)

Üleval juba sai mainitud, et võti seisab peos küll...
Kirjeldaks natuke veel oma pädevust:
1. Tean, et tuleb eemaldada tagumised rattad :P
2. Tuleb leida pidurid üles sealty alt


No nii sellega minu pädevus sai pikalt laialt ära kirjeldatud :P

Kui keegi mingigi suuna kätte näitaks oleks väga bro...
Kui juba suunama hakkate siis suunake nagu naisterahvast :D
Siis ma peaks aru küll saama :P :P :P


Ps. Ma olen päris kindel, et kui ma infoliini helistan, hädas olles, siis nemad ei suuda mind aidata...


Help :!: :!: :!:

jutuga: helista sellele ja sellele-- las tema vahetab :idea: ärge mind kurnake :P :D , infoliin juba tegi seda ;)
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

Seletad aküll ei viitsi aga näidaat võin küll Sulle seda...
Mul isgi mingi raamat näitab paari pilti
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Veel huvitavaid ideid :idea: :arrow:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Are kirjutas:Veel huvitavaid ideid :idea: :arrow:
No kui keegi ei oska õpetada, siis ma panen paar punkti kirja. Olgu või võibolla valesti:)
  • tõkiskingad
    tung üles
    ratas alt
    supporti hoiavad mäletamistmööda kinni 2 polti, mille pead on suunaga koopast väljapoole. Need poldid olid kummilutude all pori eest peidus. Võti, mis minul sinna vaja läks, oli mingi pisut erilise mõõduga kuuskant. Need siis lahti.
    Selle peale peaks support koos klotsidega olema võimalik ketta pealt maha meelitada.
    Ketast hoiab kinni 1 polt, mille pea on rattapoldiaukudega umbestäpselt samal ringjoonel. See oli ka sisemine kuuskant. See lahti.
    Nüüd peaks olema võimalik ka ketas maha meelitada eeldusel, et käsipidurit peale pole tõmmatud. Tõenäoliselt on see murdepunkt. Raske ja pisut jõudu nõudev, kui klotsid on omale sinna sisse pesa sooninud ja serva tagant välja ei taha tulla.
    Kui ketas maas, peaksid nägema juba vahetustvajavaid klotse.
    Klotse pinges hoidvad vedrud saad vabastada pikkade teravate otsadega näpitsatega. NB! minumeelest olid vedrud erinevad (ülemine ja alumine) seega märgi ära või tee midagi, et samamoodi ikka tagasi saaks. Klotside "pöörlemistsentris" olevad kinnitusneedid vms on samuti näpitsatega vajutades ja pool pööret keerates tulekuvalmis. Muu modru peaks arusaadavalt hargnema.
    Noh ja tagasi pannes see regulaator, mis klotse parajal kaugusel hoiab (selline keeratava tähiku ja sälkudega junn) on abiks ketta tagasipannes reguleerida kruvikeerajaga läbi rattapoldiava õigele kaugusele. Nii, et ei pooks ketast aga samas kässari tõmmates oleks effekti. See on ka nati jama ehk lihtsam öelda kui teha.
Aga kui nüüd siin midagi valesti või puudu on, parandage RUTTU :)
Ja kui see E34 530i süsteemi ABSOLUUTSELT ei kirjelda, siis minu sügavad vabandused.
Aga ehk parem ikka kui mittemidagi
Kena nädalavahetust :)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

AndresS presidendiks :D
proovime uurime ja kui ei sobi ja presidendiks saad siis mina maksan Saakal-i kinni :P :P :P

prindin välja ja panen teibiga auto tiiva külge, tegutsen selle järgi :D
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

No kas said hakkama ja kas said ka auto liikuma
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
kadakas
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 31.08.2004 20:28 20
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas kadakas »

Oled sa kindel kust see hääl tuleb.Minul klõbises näiteks tagumine piduriklots.Need metallribad mis klotsi pinges hoiavad olid ära väsinud.
Proovi sõiduajal õrnalt pidurit vajutada,kui klõbin ära kaob on viga klotsides.Eriti ei kujuta ette mismoodi need käsipiduri klotsid seal klõbisevad
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Tarmo kirjutas:No kas said hakkama ja kas said ka auto liikuma
Ta vist otsib Saakaleid :roll:

Lugesin veel oma kiiruga kirjutatud teksti läbi ja see poltide suund on küll seal halvasti seletatud. :oops: Tegelikult peaks olema sedaviisi, et pead peadpidi rattakoopasse pugema ja sealtpoolt lahti need keerama. Ehk siis poldipead on koopas ja polt on suunaga väljapoole.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

kui mina olen suppordit eemaldanud siis mina olen need suured 17 või 19 poldid lahti keeranud kaks tükki ja siis suppordi kätte saanud
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Lisan siia lõppu veel mõtte et enne, kui kogu seda jama kokku hakkad panema, mine too omale UM-ist kässarivedrude paranduskomplekt.
Tagumiste ketaspidurite jaoks oli kohapeal olemas ja maksis mõned sendid alla saja krooni! Vt:

http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?mo ... x=212&y=93

Pos. 12 RS (RS=ReparaturSatz) - $3.84 :D
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Läheb vst liiga OT-ks ära aga ....

Asi siis nii, et vingusin ja virisesin terve nädalavahetuse...
käsipiduriklotse ei hakanud masendusest maha kiskumagi...
Nimelt otsustas minu shampusekarva riist pillid kotti panna ja sai teist veetud nööriotsas :cry:

Nimelt sai garaazist välja aetud (ta oliseal ilusti kuu aega seisnud) ja kuhu mujale kui bensiinijaama sõidetud...
Tankisin talle 20l statoili 95 ultimat kõhtu ja sõit võis alata... või kas ikka hakkas :oops:

Jõud pani jooksu ja tagasi ei tulnudki, mootor värises aistevahel nigu vana k***t, törtsus ja törtsus.
Kui teda jälle käivitasin,käis säärane hele-litakas, inimesed ronisid akendele ja vaatasid kes see nüüd maha lasti :|
Tõmbasin masina paelaotsas koju ja lahkusin ta juurest.
Tagasi tulles, suures masenduses, käivitasin uuesti ja ta läks käima :D
käis korralikult ei värisenud ega miskit :?
Jämedamat häält tegi kui varem, ronisin siis ujumismatiga auto alla ja uurisin kus põrra-põrra hääl tuleb...
Küünitan mina siis auto tagumiku alla ja mis ma näen: tagumine summuti bütt küljepealt laiali nagu lilleke (sinna see litakas siis maandus).
Siiamaani ei tea mis tal hakkas, naabrimees ütles, et asi on küünaldes :? mina osanud sellepeale midagi öelda, loll nagu ma olen tehnikas, noogutasin jaatavalt kaasa - küünlad jah-küünlad jah :? :shock:
Samas varemalt hakkas ta 3000p/m pealt katkuma nüüd on see katkumine varasemaks muutunud ja hakkab juba 2000 pealt :?:
Ei oska enam mitte miskit arvata...
Naabrimees vana tehnika quru ütles, et see katkumine on tingitud just summuti olukorrast...
Ütles, et tal puudub tagasirõhk mille järgi aju pidavat igast asju arvutama...

Mina ei tea nüüd, kellel on kus mis asi või mis puudu...
fakt on see riist on vigane - mina tehnikas sama loll nagu: kana modelliagentuuris :P

Ei oska midagi enam teha ega kuskile viia, nüüd on mul kolm BMW-d mis seisavad võidu :evil: nii s**t tuju on, et hakka või jälle jooma :idea:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
325 ix
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 27.06.2004 20:01 40

Postitus Postitas 325 ix »

Mis sa tühja kurvastad, neljapäeval olen sealkandis ja võib asja üle vaadata. :)
Bmw remont Tartus. 50-97478.
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Kogu mõtte- ja kogemusjõud on teretulnud, vaadata võib alati !!!
Andke aga tulla mis asjast arvate :!: :!: :!:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Mart_R
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 27.02.2003 09:40 40
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mart_R »

seda juttu ma kah kuulnud, et summuti vastulöök peab olema.
Samas ma ei usu, et katkuma kohe selle pärast peaks hakkama. Sõbra auto sõitis rakverest tallinna nii, et polnud summutit pükstest saadik all.
Kui keegi juhtus vaatama Raadi Nightrace'i saadet, siis üks vana (rääkisid, et mingi tegija :? ) sõitis oma S6-ga kah nii, et summutit pärast pükse polnud. Ja liikus küll. Mine võta nüüd kinni. :roll:
Kasutaja avatar
xjan
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 03.10.2002 10:09 07
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56561000
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas xjan »

turbomootoril on enamjaolt lihtne reegel et "mida vähem sumpsi, seda parem", kuid vabalthingavate puhul see ei kehti.

http://www.dc-ice.ee/home/tooted.php?ac ... rtext&y=14
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Lugesin ja õppisin ja soovitus loogiliselt kaasa mõelda polnud ka just niisama :D midagi sain isegi aru, et naabrimehe jutt polegi niisama saunamula :roll:

Aga samas kui ma keevitan/vahetan tagumise püta ära ja kontrollin ka ülejäänud väljalaske otsast - auguni ära kas siis ununeb katkumine (3000P/min :?: )
Kahtlane küll samas kui ta nüüd peale "litakat" 2000p/min pealt katkuma hakkab siis on inglisejutul tõepõhi all...

Samas kui tal kohapeal suriseb rahulikult siis mootori soojenedes hakkab ta minuarust ka uuesti natuke värisema :?: :shock: :o :roll:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Margusja »

Ommik mehed. Tegin ise ka t2na selle k2sipidurijama l2bi. 92.a 520i. alt 2ra saamisega pold probla. 6litasin seal asju jne... selle regulaatori sain t88le m6lemal pool jne. aga si mida liikuma ei saanud on see jubin mis l2heb k2sipiduri trossi k2lge ja mis peaks liigutama k2sipidurit kui t6mban trosse. Any suggestions?
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Äkki tross kestas kinni? Omal vahetasin mingi paar kuud tagasi ja ei olnud mingeid probleemi, ainuke probleem on see, et tagapidurikettad tuleb ära vahetada, nats kulunud ja kässari tööpind ka kole krobeline...
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Margusja »

Tross liigub. Jama selles, et see jubin mis seal trossi otsas jummala roostes, tahaks k2tte saada. Aga kuda oskab keegi soovitada, nii et uue saaks normaalselt taasi pista?
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Vasta