E34 Salongiradika eemaldamine VALEO

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

E34 Salongiradika eemaldamine VALEO

Postitus Postitas Tauri_V »

Tere!
Kuidas peaks radika sealt kätte saama? Saan aru küll, et küljepealt välja tõmmates, aga need almumiinium torud jäävad ette, kuidas need ära käivad? Ma nagu muud võimalust ei näe. Ei julge kohe kiskuda ka neid, kuulaks ära, mis on kellelgi öelda, kes on sellist tüüpi radikat vahetanud või teab sellest midagi.

Äkki oskab keegi nõu anda, külma käes väljas ukerdada ja proovida pole praegusel ajal eriti mõnus :(
Küsiks, et kui keegi on sellisel tihendeid vahetanud, kuidas te toiminud olete?
Mure mul sellega, et lihtsalt 2 korda kinni lahti kakkunud ja selline tunne nagu rihendit poleks vahel, lihtsalt tuleb läbi. Ma algul panin tihendid torude peale, siis nagu 1 tinend ei läinud oma pessa. Teisel katsel panin 2 tk pessa ja 1 toru otsa, mida nägin, seda ei saand muidu oma auku ajada.
Tihendid on originaalid, st. valed ei saa olla. Kas on minu paigaldusmeetoditel midagi viga või on viga milleski muus.
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E34 Salongiradika eemaldamine VALEO

Postitus Postitas Tauri_V »

Need torud sain kätte. Lihtsalt tuli tõmmata.

Aga nüüd küsimus, et kuidas see radikas peaks välja mahtuma? Kas võtan nurga all või tõmban otse, ikka ainult tuleb välja max pool radikat, siis jääb ette roolisammas vms roolisüsteem. Olen kuulnud, et seda tüüpi radikas peaks ilma suuremat sorti lammutamiseta välja tulema, aga ma ei suuda küll välja mõelda, kuidas ta peaks sealt kurvi välja võtma :D ja välja tulema. Äkki keegi, kes on sellist radikat välja kiskunud, räägiks lähemalt. Omal käib tegutsemine väljas külma käes ja ei ole eriti hea mõlda la asjata lammutada, kui saab ka lihtsamalt :)

Kusklilt netist ei leia ka õpetust Valeo radika eemaldamise kohta. Behr tüüpi radika eemaldamise õpetusi leiab küll igasuguseid :?
BMW f11 530xd 2015
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Re: E34 Salongiradika eemaldamine VALEO

Postitus Postitas Margo_325 »

Iseenesest pole ju roolisammast ka teab mis suur asi maha kruttida...
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E34 Salongiradika eemaldamine VALEO

Postitus Postitas Tauri_V »

Kirjutan siia ka. See vahetus suhteliselt lihtne. Ei pea roolisammast eest kiskuma. Valeo radikal hea süsteem, et käib keskelt pooleks. 2 polti, mida keerata 7mm padruniga ja saad radika kahes osas välja.
Võibolla kellelgi kunagi abi sellest ;)
BMW f11 530xd 2015
Vasta