E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas ahto85 »

Tere!!!
Autoks 96a 528 automaat ja probleem selline, et hommikul kui auto käivitan tuleb mootorist korraks klõbin (mis on ilmselt klappidest või hüdrotõukuritest ma arvan vähemalt) nii umbes paar sekundit ja siis jääb ilusti tööle. Siis umbes 1-2min pärast hakkab uuesti klõbisema aga teistmoodi nagu mingi ventikas või siis mingid plastiklabad hakkaks tööle ja käiks kuskile vastu ei saa aru ka täpselt ja klõbin ka samal ajal kogu aeg. Siis jääb vahepeal vait ja hakkab varsti jälle pihta. Olen püüdnud kuulata, et kust see tuleb aga ikka ei saa aru, tuleb nagu põhja alt käigukasti juurest, kuid kui lähen mootori juurde kuulama siis tuleb nagu otse mootorist. See hääl ei tule üldse pealtpoolt vaid rohkem põhja alt seni kuni temp enam vähem sinisest väljas, sealt edasi on juba kõik ok jääb vait. Ja nii on ainult hommikuti kui auto on öö aega seisnud muidu mitte. Pluss kraadidega sellist asja igakord ei ole aga miinustega koguaeg. Kas on kellelgi sama probleem olnud ja võiks mulle nõu anda mida sellisel puhul ette võtta???
Kasutaja avatar
lutsojam
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 05.08.2005 13:20 38

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas lutsojam »

Pakun, et tegemist on hoopis kattide häälega, need kipuvad ka vananedes sellist häält tegema.
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas ahto85 »

Tundub, et katid ei ole kuna panin tähele nüüd seda, et klõbin kaob siis kui panen draivi peale või siis tagumise käigu sisse. Kui panen neutraali või parkingu peale tuleb klõbin tagasi ka soojast pärast on kuulda.
Arvan, et klõbin tuleb ikka käigukastist siis aga mis seal klõbiseda võib, kas äkki turbiin?
Kasutaja avatar
lutsojam
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 05.08.2005 13:20 38

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas lutsojam »

turbiini taga on plekk, äkki see pladiseb?
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas ahto85 »

Eks ma võin seda kontrollida aga kuna klõbin tundub olevat n.ö. mehaaniline siis arvan, et see tuleb ikka kasti seest...
raivo01
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 12.11.2006 21:35 11
Asukoht: Pärnu

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas raivo01 »

Vana teema küll, aga kas oled selgust ka saanud, mis seal klõbiseb? Omal e34 sama asi, et midagi klõbiseb/tigiseb kui on P või N peal. Kui panna D või tagurpidi käik sisse siis kaob see hääl ära.
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 hommikuti külmalt klõbiseb

Postitus Postitas ahto85 »

Kahjuks kõik endine, olen uurinud asja väga paljudest esindustest ja ka väiksematest remondi töökodadest aga keegi ei oska midagi asjalikku rääkida, kaasa arvatud ka UM, kes ainsana ei kuulnudki seda klõbinat algselt.
Õli on kontrollitud, on normis ja väga puhas ja lekkeid ei ole ka kusagil, nii vähemalt on mulle väidetud. Kast ise toimetab ka hästi, ei jõnksuta, vahetab kõik käigud väga sujuvalt. Üks mu tuttav remondimees väidab, et raudselt on viga kulunud turbiinis aga kas see nii ka on ei tea ja kuna mul kast nii hästi toimetab siis ei taha lahti lõhkuma ka hakata.
Vasta