E32 kardaani tugilaager

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

E32 kardaani tugilaager

Postitus Postitas Andres »

Tere,

küsimus selles, et enda autol (E32 750 90a) vahetasin teist korda kardaani tugilaagrit, siit 1-2, mitte küll konkreetselt originaali. Alguses oli tugilaager täitsa kutu ja lõi vibra sisse, peale vahetust töötas mõniaeg (vahetatud said veel käigukasti padijad ja tagumised suured puksid), nüüd läks asi jälle suht hulluks, et koguaeg vibras kui gaasi vajutada, sai alt ära katkutud ja tuli välja et "korpusel" pragu sees, ok mis teha jälle uus alla, asi küll parem aga umbestäpselt 3000rpm juures põhjagaasiga minnes lööb korraks tugeva vibra sisse.
Nüüd siis küsimus, kas tõesti B osa on siis nii kehva, et peaks originaal osaga proovima? Või kuidas kardaani sirgust kontrollida? Sest kõik muu on tihe ja korras :roll:
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

asi võib olla paigaldamises kui sa tugilaagri nats viltu panid siis võib see ka vibra tekitada
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kandelaagri eelpingestasid?
Kardaani kokku pannes balansist välja ei võinud minna?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

priitv8 kirjutas:Kandelaagri eelpingestasid?
Kardaani kokku pannes balansist välja ei võinud minna?
Ei eelpingestanud, kuidas see käib?
Kas balansist võib välja minna siis kui nt. siit näidatud nr 11) kohapealt läheb teise-valesse asendisse peale tagasi?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Andres kirjutas:
priitv8 kirjutas:Kandelaagri eelpingestasid?
Kardaani kokku pannes balansist välja ei võinud minna?
Ei eelpingestanud, kuidas see käib?
Kas balansist võib välja minna siis kui nt. siit näidatud nr 11) kohapealt läheb teise-valesse asendisse peale tagasi?
Laagri metallraam tuleb 4 mm ettepoole pingutada, selleks on tal ovaalsed poldiaugud.
Laagri vahetamiseks pidid kardaani keskelt pooleks võtma, kui täpselt samasse soonde tagasi ei pannud, ongi disbalansis.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Oma E32 -el kardaan alt käinud ja tagasi pandult on sama mure. Vibratsioon käib läbi mingi hetk. Varem selline "haigus" puudus. Pingutasin vahepuki ilma seda ettepoole pingesse panemata.
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

priitv8 kirjutas:
Andres kirjutas:
priitv8 kirjutas:Kandelaagri eelpingestasid?
Kardaani kokku pannes balansist välja ei võinud minna?
Ei eelpingestanud, kuidas see käib?
Kas balansist võib välja minna siis kui nt. siit näidatud nr 11) kohapealt läheb teise-valesse asendisse peale tagasi?
Laagri metallraam tuleb 4 mm ettepoole pingutada, selleks on tal ovaalsed poldiaugud.
Laagri vahetamiseks pidid kardaani keskelt pooleks võtma, kui täpselt samasse soonde tagasi ei pannud, ongi disbalansis.
Aga kui läkski valesse soonde, siis on ainus võimalus katse-eksitus meetodil õigesse soonde tagasi saada?
keilo
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 12.03.2005 14:14 36
Asukoht: rapla

Postitus Postitas keilo »

panin ka valesti kokku tuli vibra pärnus pandi uuesti tasagaalu ja enam ei ole vibra
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Jah nii ongi, et kas veab ja on mingisugused märgid peal mille abil saab tagasi panna (kui ise ei märkinud :evil: ) või lasta eraldi tasakaalustada ja noh muidugi veel katse-eksitus meetod, mis ei ole eriti meeldiv.
Kuskohs Pärnus sa lasid tasakaalustada?
Metsavaht
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 07.03.2006 15:01 33

Postitus Postitas Metsavaht »

mul oli terve see pukk ribadeks. Viisin pärnusse kardaani tasakaalu ning sellega vahetati ka ristid ära ning nüüd ei ole mingit problat. kas sul yldse ristid korras? kui vahelaager ära on siis see võb ristid ka ära rikkuda.
TEL: 5130792
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Metsavaht kirjutas:mul oli terve see pukk ribadeks. Viisin pärnusse kardaani tasakaalu ning sellega vahetati ka ristid ära ning nüüd ei ole mingit problat. kas sul yldse ristid korras? kui vahelaager ära on siis see võb ristid ka ära rikkuda.
Mul algas ka kogu saaga sellest, et pukk oli ribadeks. Ristid on korras mul veel ja nüüd sain kardaani peaegu vibravabaks ka aga lähiajal peaks siiskit laskma ära tasakaalustada, et ideaalne oleks.
keilo
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 12.03.2005 14:14 36
Asukoht: rapla

Postitus Postitas keilo »

kardaani remont 5138317
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Kardaan peaks iseenesest kõik eraldi balanseeritud olema, siis selle kaks osa. Oma autol on lühemaks lõigatud ja kahe erineva auto kardaan all ja ei tudise suurtel pööretel ühti. Vaid see pukist tulev värin hetkeks.
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

e32 750 omanikud, kui olete vahetanud tugilaagrit, kas olete ostnud originaali? Kas see on olnud kaheltpoolt tugevndatud?
Enda omaga käisin balanseerimas, kardaan oli ideaalselt tasakaalus. Kardaani ja diffri ühendusel oli õrn loks sees, kas sellest võib just kiirendammise hetkel ainult momendiks ca 3000rpm juures kerge vibra sisse lüüa? Või on siis tõesti vahepukk vale.. :evil:
Metsavaht
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 07.03.2006 15:01 33

Postitus Postitas Metsavaht »

mina ostsin originaali. siis kui pukk hakkas katki minema siis oli 3000 rpm juures aga kui päris katki oli siis koguaeg tagus.
TEL: 5130792
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Peab ka siis originaali alla muretsema vist, sest sümptomid täpselt sellised, et vahepukk jääb lahjaks..
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Minul mõnda aega tagasi tekkis Samuti vibra kiirendamisel. Vibratsioon tekib umbes pööretel 1400 kuni 2100, ei ole vahet kas kiirendan aeglaselt või kiiresti, lihtsalt kui kiiresti siis on vibra tunduvalt suurem kui aeglaselt kiirendamisel. Vibratsiooni all mõtlen ma seda, et auto põhjast on kosta vastikut ühtlast ragistamist ja auto keskelt salongis väristab plastikut. Ma ei tea kas mulle tundub või on tegelikult ka niimodi, et ristmikult kiirendades ja pöörates kas siis paremale või vasakule vibreerib rohkem kui otse kiirendades :roll:


Kas peaksin Samuti otsima viga tugilaagris?
Ise vahepeal kahtlustasin reduktorit, kas on ka see võimalus olemas?
V8
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Originaal tugilaager all ja probleem kadunud :shock: Aave kataloogi järgi oleks pidanud B osa ka sobima aga kas siis siiskit ei sobi või lihtsalt kehva kvaliteediga..
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Asi jätkub:

Kuna väga kerge vibra-"nurrumine" kohalt minnes ja väikestel kiirustel kiirendades siiskit veel sees on (eriti külmalt), siis otsustasin lasta Tartu UM's vahepukk õieti eelpingutada ja ka igaks petteks muud asjad kardaani juures üle vaadata. Kuna Bentley manuaalis ja paljudes välismaistes foorumites rõhutatakse eelpingutamise tähtsust, ning vea kirjeldus vastab täpselt minu omale. Minu suureks üllatuseks teatati mulle UM's, et kardaan on valesti kokku pandud (kuigi kardaan on Pärnus balanseeritud) ja vahepukis ei saa kindlasti viga olla, kuna see pannakse lihtsalt alla ja ei oma absoluutselt vahet mis asendis ta seal on :shock: ja nad ei hakka üldse lahtigi võtma kuna, nad kardaani balanseerida niikuinii ei saa.
Ega muud ei jäägi üle kui tuleb ise garaaz rentida ja ise asi korda teha, sest paistab, et nii vanasid autosid spetsialisti härrad korda teha ei oska ega viitsi :evil:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Andres kirjutas:Ega muud ei jäägi üle kui tuleb ise garaaz rentida ja ise asi korda teha, sest paistab, et nii vanasid autosid spetsialisti härrad korda teha ei oska ega viitsi :evil:
Tehas ei näe kardaani remontimist ette, järelikult ei saa ka UM seda Sulle pakkuda. Kahjuks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Ja auto juba müügis sellepärast?
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andres »

Tarvo kirjutas:Ja auto juba müügis sellepärast?
OT: müügis, kuna jäi auto24 erakuulutus üle ja mõtlesin, et viskan kirvega müüki aga ega keegi huvi ikka ei tunne :)
Ega see värin ei ole üldse eriti tuntav, kui ei tea. See asi on mul endal rohkem peas kinni, kuna olen selle jamaga juba pikalt maadelnud, siis nüüd enam alla ideaalse tulemuse ei lepi :)
Vasta