E32 750i - Õlivahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
AlariK
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2006 13:27 02
Asukoht: Tallinn

E32 750i - Õlivahetus

Postitus Postitas AlariK »

BMW 750i 1991/05
Hetkel on sees poolsünt, kuid marki ei tea, tundub, et seda tilgub pisut välja, mõningase seismise järel vähemalt oli garaaži põrandal väike õlilaik, äkki peaks mineraali peale mõtlema ?
Kas mootoripesu oleks ka kasulik enne uue õli sisse valamist teha kui auto eelnevatest õlivahetustest ega markidest aimugi pole ?
Kas peale õli ning õlifiltri oleks kasulik veel midagi õlivahetusega koos vahetada/kontrollida ?
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

No probleem number üks on see,et õlimargi ja poolsündi asemel mineraali valamisega sa leket ei paranda!
Peale õlifiltri vahetamist peaks kaasas olema ka õlivannikorgi seib, see on pakendis kaasas. (pead ei anna, võibolla mõnes poes müüjad koguvad neid)

Mis kõige tähtsam: oled sa veendunud, et see on kindlasti mootoriõli mitte roolivõimu õli Kui oled 100% kindel et õlikadu on mootoriõlil siis lase kellelgi targemal mootor kriitilise pilguga õlevaadata, sest neid kohti ikka on kust see vedelik ajapikku jooksma võib hakata.

Aga palun ära seda viga küll tee, et mineraalõli on paksem ja küll see peab (talv ka uksetaga, siis ikka midavedelam seda parem)
E32 750i 220kW :)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

arnie kirjutas: Peale õlifiltri vahetamist peaks kaasas olema ka õlivannikorgi seib, see on pakendis kaasas. (pead ei anna, võibolla mõnes poes müüjad koguvad neid)
heh, mul pole küll seda seibi veel kordagi olnud :) aga vb tõesti peaks antama :roll:
noo kui sa vahetad õlimarki, siis tuleb kindlasti mootori sisepesu teha ;)
kui jääd sama margi juurde, siis igaüks teeb nii kuda talle õigem on- et mõni teeb mootoripesu, mõni mitte.
mina isiklikult teen alati ka mootori sisepesu!
ja ega seal peale filtri ja õli suurt muud nagu polegi, mida vaadata.
2000 a. 320d, e46
AlariK
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2006 13:27 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AlariK »

Õlilekke põhjuses kindel ei ole, pean laskma kellelgi targemal uurida.
Õlivahetuseks oskab keegi mingit kohta Tartus soovitada ? United Motors või midagi muud ?
Täissünti vist pole nii vanale autole mõtet panna ?
Ilmselt läheb sisse poolsünt nagu praegu, millist marki eelistada ?
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

AlariK kirjutas:Õlilekke põhjuses kindel ei ole, pean laskma kellelgi targemal uurida.
Õlivahetuseks oskab keegi mingit kohta Tartus soovitada ? United Motors või midagi muud ?
Täissünti vist pole nii vanale autole mõtet panna ?
Ilmselt läheb sisse poolsünt nagu praegu, millist marki eelistada ?
Mulle, kunagi üks tark mees (Valdek) ütles, et see on täielik jama jutt kui keegi räägib, et vanale autole ei ole mõtet panna head õli (täissünt seda on)
Nii et kui rahakott kannatab siis kindlalt täissünt!

Las vana papi saab ka uut liha maitsta :)

Ja mis õlikadudesse puutub siis loomulikult üks probleem on ka õlivannitihend
E32 750i 220kW :)
AlariK
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2006 13:27 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AlariK »

Kui panen nüüd poolsündi asemele täissündi, kas peaksin mootoripesu ka tegema või pole see vajalik ?
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

AlariK kirjutas:Kui panen nüüd poolsündi asemele täissündi, kas peaksin mootoripesu ka tegema või pole see vajalik ?
ega see halba ei tee kui siis ainult head, ja hirmkallis ka mitte, paarisajaga saad hakkama.
E32 750i 220kW :)
AlariK
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2006 13:27 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AlariK »

Siin foorumis lugesin selle pika õliteema läbi, kuid tuleb välja, et kõigil on oma eelistused parima õli suhtes, kuid kõige rohkem laidetakse Addinoli ja kiidetakse Castroli. Praegu plaani järgi teen siis pesuõliga mootorile pesu ning peale seda panen sisse Castroli täissündi - oskab keegi konkreetset õli mudelit (ja numbrit) soovitada ?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kõige levinum on Castrol GTX Magnatec 5W40. Ka omal see sees.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

arnie kirjutas:
AlariK kirjutas:Kui panen nüüd poolsündi asemele täissündi, kas peaksin mootoripesu ka tegema või pole see vajalik ?
ega see halba ei tee kui siis ainult head, ja hirmkallis ka mitte, paarisajaga saad hakkama.
müüakse ka mingit valvoline kraami. Et kallatakse see 350 ml pudel mootorisse ning lastakse 5 min tühikäigul töötada. Siis pole vaja eraldi loputusõli osta-lõunakeskuses maksab 5l pudel mingi 250 eegu kanti.
Vastukaaluks maksab see valvoline kraam( täpset nime ei mäleta :oops: ) sinna 75 eegu kanti.
Selle viimasega sain mina omal igatahes viimati loputuse tehtud- samuti ostetud lõunakeskusest.
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
inzzz
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 03.06.2007 12:29 16
Peamine sõiduk: BMW 535d 2005
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas inzzz »

terv.
kui hakkad õlifiltrit ostma siis jälgi et see ikka sobib. neid on kahte varianti. mina kukkusin p....e sellega ja pidin 4 päeva ootama et saada uus õlifilter kuna olid jõulud vahepeal.
tegin kah mootori sisepesu selle 300ml õlilisandiga, kuna vanaomaniku poolt oli sinna sisse pandud OMV õli (mis mulle muidugi yldse ei meeldinud). nüüd otsustasin ikka Castroli kasuks ja peaks kindlasti ära mainima et minu auto mootor käib palju paremini kui varem.

inz
e61 535d 200kw


See, et sõidan teatud kolme tähelise automargi teatud seeriaga, ei tee veel minust rullnokka.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

mineraalõli ? Ehk oleks targem lekked kõrvaldada ja korralik täissünt sisse kallata ???
AlariK
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2006 13:27 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AlariK »

maasu2 kirjutas:terv.
kui hakkad õlifiltrit ostma siis jälgi et see ikka sobib. neid on kahte varianti. mina kukkusin p....e sellega ja pidin 4 päeva ootama et saada uus õlifilter kuna olid jõulud vahepeal.
tegin kah mootori sisepesu selle 300ml õlilisandiga, kuna vanaomaniku poolt oli sinna sisse pandud OMV õli (mis mulle muidugi yldse ei meeldinud). nüüd otsustasin ikka Castroli kasuks ja peaks kindlasti ära mainima et minu auto mootor käib palju paremini kui varem.

inz
Mille järgi ma tuvastada saan, kumb mul on ?
Milise Castroli õli panid, GTX Magnatec 5W40 ?
Tahaksin kasti- ja diffriõli ka üle kontrollida, ehk oskab keegi Tartus mingit kohta soovitada ?
Foorumist silma jäänud Valdek/Truumu/Patrik on kõik Tallinnas, kas UM-i Tartu esinduse 24p test annaks autost adekvaatse ülevaate või tasub mujalt abi otsida ?
Kasutaja avatar
inzzz
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 03.06.2007 12:29 16
Peamine sõiduk: BMW 535d 2005
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas inzzz »

terv.
pead lihtsalt välja võtma ja vaatama. nii vähemalt mina nägin kataloogist et pakub kahte varianti. võivad sobida mõlemad.
õli panin Castrol Magnatec 10w40.
panen siis siia millised need filtrid on.
sellel on all pool väiksem auk ja ylemine ots on kinni.
Pilt
sellel on all suurem auk ylemine ots on lahti. see siis sobis mulle.
Pilt
KNECHT OX 152/1D
HENGST E202H01
inz.
e61 535d 200kw


See, et sõidan teatud kolme tähelise automargi teatud seeriaga, ei tee veel minust rullnokka.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kui tahad lasta õlivahetusi teha, siis saavad sellega hakkama ilusti Aivar ja Vaido- nad siis tartust.
nende kontaktandmed peaks ka kusagil autoparandajate vms juures olema
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

maasu2 kirjutas:terv.
pead lihtsalt välja võtma ja vaatama. nii vähemalt mina nägin kataloogist et pakub kahte varianti. võivad sobida mõlemad.
kapoti alla pilgu heitmisest täiesti piisab, pole vaja filtrit korpuse seest välja keerata, et eelnevalt imetleda millisega tegu...
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

Valdek kirjutas:
maasu2 kirjutas:terv.
pead lihtsalt välja võtma ja vaatama. nii vähemalt mina nägin kataloogist et pakub kahte varianti. võivad sobida mõlemad.
kapoti alla pilgu heitmisest täiesti piisab, pole vaja filtrit korpuse seest välja keerata, et eelnevalt imetleda millisega tegu...
Väga sisutihe vastus jälle :shock: Võiks siis öelda ka mille järgi aru saada kumb sobib.
Ja kui ei soovi oma saladusi avaldada (ei ole esimene kord) milleks üldse siis kirjtada.
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

hansu kirjutas:
Valdek kirjutas:
maasu2 kirjutas:terv.
pead lihtsalt välja võtma ja vaatama. nii vähemalt mina nägin kataloogist et pakub kahte varianti. võivad sobida mõlemad.
kapoti alla pilgu heitmisest täiesti piisab, pole vaja filtrit korpuse seest välja keerata, et eelnevalt imetleda millisega tegu...
Väga sisutihe vastus jälle :shock: Võiks siis öelda ka mille järgi aru saada kumb sobib.
Ja kui ei soovi oma saladusi avaldada (ei ole esimene kord) milleks üldse siis kirjtada.
A mis point sinu postil oli? Närvid katki, et ise pihta ei saa kui kapoti alla vaatad? Ei tunne küll süümekat ega kohustust sulle teatada mille järgi kindlaks teen kumba filtrit vaja. Lihtsam on sõita autoga kohta kus paigaldatakse õlivahetuse käigus õige filter mis kohapeal olemas. Milleks oma pead vaevata?
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

Milles siis üldse foorumi point on? Kui igale küsimusele on vastus mine teenindusse.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

Kui on pakendis 2 seibi on vanem tüüp ja kui on 1 seib siis on uuem. ( Vanemal on filtri kopsiku kaas "poldiga" kinni keeratav ja poldi alla läib ka uus seib. Finiito.
Kasutaja avatar
inzzz
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 03.06.2007 12:29 16
Peamine sõiduk: BMW 535d 2005
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas inzzz »

kapa kirjutas:Kui on pakendis 2 seibi on vanem tüüp ja kui on 1 seib siis on uuem. ( Vanemal on filtri kopsiku kaas "poldiga" kinni keeratav ja poldi alla läib ka uus seib. Finiito.
minul oli mõlema karbi sees yhtemoodi. yks seib ja yks kummitihend.
vaidlema ei hakka sest pildil on ka näha et kaks seibi. ju siis juhtus olema mul teisiti.

inz.
e61 535d 200kw


See, et sõidan teatud kolme tähelise automargi teatud seeriaga, ei tee veel minust rullnokka.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

b varuosaga võib tihti ette tulla üllatusi , ka seda ei saa välistada.
Vasta