E32 730i 138kW siduri vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

E32 730i 138kW siduri vahetus

Postitus Postitas rehamees »

Probleem siis selline, et sidur hakkas kolisema ja paistab et on õhtul omadega. Mootor siis m30b30. Teadaolevalt on tegu siis kahemassilise sidurisüsteemiga mis hetkel peal.
Olen siis hankinud möningad detailid et asi korda teha. Pildid allpool.
Probleem on selles, et asi korda teha tuleb auto vedada remondikotta kus peaksid köik vajaminevad osad kaasas olema. Nüüd mul on tekkinud köhklused mis jupid mul on ja mida oleks veel vaja hankida. Mul on tunne, et hangitud osad ei ole kahemassilise siduri osad vaid tavalisesiduri süsteemi osad.
Et asendada olemasolev kahemassiline süsteem tavalisega, siis mida oleks veel vaja juurde hankida?
Hangitud uued osad:
Pilt

Pilt

Pilt
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: E32 730i 138kW siduri vahetus

Postitus Postitas fiziks »

ei ole olemas mingit kahemassilist sidurit, siduriketast ega muud siduriga seotut!
on ühe ja kahemassilised hoorattad.

pildil paistab olema kahemassilise hoorattaga süsteemi siduriketas, aga võin ka eksida (tavaline peaks olema leevendusvedrudega). hooratas tundub ka olevat kahemassiline.
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Re: E32 730i 138kW siduri vahetus

Postitus Postitas rehamees »

Jah.
Asjad selged. Olin siin ise pisut segaduses. Nüüdseks selgus majas ja lahendus leitud :)
Ah jaa, kui keski neid detaile omale tahab saada, siis andke PM teada :) Möistliku tasu eest..
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
Serku
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 11.01.2011 20:23 41
Peamine sõiduk: BMW 730iAT 1995

Re: E32 730i 138kW siduri vahetus

Postitus Postitas Serku »

[quote="rehamees"]Probleem siis selline, et sidur hakkas kolisema ja paistab et on õhtul omadega. Mootor siis m30b30. Teadaolevalt on tegu siis kahemassilise sidurisüsteemiga mis hetkel peal.
Olen siis hankinud möningad detailid et asi korda teha. Pildid allpool.
Probleem on selles, et asi korda teha tuleb auto vedada remondikotta kus peaksid köik vajaminevad osad kaasas olema. Nüüd mul on tekkinud köhklused mis jupid mul on ja mida oleks veel vaja hankida. Mul on tunne, et hangitud osad ei ole kahemassilise siduri osad vaid tavalisesiduri süsteemi osad.


Tere :D Suvel just sama asi tehtud...need jupid paistavad öiged olema.Samad on ka 525 ja 530 peal.
AGA SA vii ketas" pidurimeistrisse" veerenni tänaval Seal 500 eek ja panevad uued katted kettale peale(Ferrodo tugevdatud) Ja samuti oleks sul vaja osta survelaager,et vältida uuesti lahtivötmist.
Hooratast kontrolli eriti põhjalikult,et ei oleks liiga suurt loksu ja kui teda liigutad siis peab ta liikuma mölemis suunas ysna tihkelt .Minu oma oligi nats liiga lödva ja nüüd kohalt minnes mönikord hyppab nagu kits :lol:
Samuti oleks hea kontrollida ripplaagri ja ristide seisukorda,kui juba auto töstuki peal on
Nii et edu Sulle :D :D
Vasta