e32 vibratsioon esisillas?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
lambikonn
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 12.05.2004 21:50 08
Asukoht: tallinn

e32 vibratsioon esisillas?

Postitus Postitas lambikonn »

mul on e32 1990a 730i. mul on üks küsimus :mis on autol viga kui umbes 70km/h juures tuleb vibra sisse nagu vasakult esiratta juurest? mul on üks velg ka veidi kõver kuid see on tasakaalustatud ja see ei tohiks niipalju mõjutada?ja kui pidurdad siis see vibra kaob. üks tark teadis rääkida et pidurikettad kõverad ja et neid tuleb lihvida või vahetada. palju selline lihvimine maksab kui on üldse võimalik ja kas on ikka selles viga? ja kas kellelgi on müüa e32 varuosi(tagaamordid, vasak esimene sarniir, kojamees)
jyri
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 26.12.2003 11:27 37

Postitus Postitas jyri »

Kui piduriketas kõver siis see raputab-väristab rooli ainult pidurdamisel mitte kogu aeg. Kui just pidur peale ei jää.

Mina süüdistaks pigem velge või kummi. Näiteks võib kummi sisse olla sattunud mingit puru mis aja jooksul "lumepallina" ennast kasvatab ja ebameeldivusi valmistab. Kummipingis tasakaalustamisel seda ei märka.
Velje sisepind peaks ka puhas olema. Kui velje ja rummu (või kuidas seda osa nimetada mille külge velg kinnitatakse) vahele jääb mingit puru (oksüdeerimine, rooste rant vms) siis ei istu velg 100% otse alla ja suuremal kiirusel tekibki vibra. Viimasega olin isegi hädas... käid teeninduse vahet aga viga ei leita... kuni sõber viitsis väheke puhastustööd teha :)
truumu

Re: e32 vibratsioon esisillas?

Postitus Postitas truumu »

lambikonn kirjutas: mul on üks velg ka veidi kõver kuid see on tasakaalustatud ja see ei tohiks niipalju mõjutada?
tasakaalustamine velge sirgeks ei tee :cry:
proovi rattad ümber visata
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Viska jah velg tagarattale ajutiselt siis kui on ühemõõduliselt saad teada kas tingitud veljest. (Valuvelje sirutamine on 500-800EEK sauel) Ja nii see on tasakaalustamine ei ole lahendus velg kui on kõver siis ei välista see vibratsiooni. Minul sama kamm plekkvelgedega talvekumm peal. Proovi ikka võmaluse korral sirgeks sirutada, või uus velg kui on plekist (ei maksa midagi)
Veel võib olla mureks ka see et pidurisupport on kinni kiilunud, ja ei vabasta täielikult piduriketta, seda saab näha peale pikemat sõitu, katsud kuidas õhkab soojust ketastelt, vahe tunned kohe et üks velg on soe teine täiesti külm. Kui auto seisnud on pikemat aega siis pidurite kiilumine täiesti võimalik.
Enne enda auto ostu auto oli seisnud ca 6kuud. Jõudsin tänu sellele piduriketta kõveraks sõita. Abiks oli AAVE kauplus, Esi pidurisupportide remont mansettide ost 2komplekti 360EEK'u , pidurid lahti võetud kolvid peene liivapaberida puhastatud roostest, poleeritud üle, uuesti kokkupandud ja uus pidurivedelik sisse kallatud. Kestavad väga hästi...
Ongi aeg peaks pidurivedelikku vahetama... Korda 2a jooksul
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

mul sama viga, lähen lähiajal velge sirgeks ajama, siis saab näha, kas on ikka velje häda.
lambikonn
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 12.05.2004 21:50 08
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lambikonn »

aitäh vastuse eest aga kus on võimalik seda velge sirgeks sirutada?
jyri
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 26.12.2003 11:27 37

Postitus Postitas jyri »

Seda valude sirutamise teemat on ennem käsitletud. Viimati: http://www.bmw-club.ee/forum/viewtopic.php?t=4141
Vasta