E53 4x4 vead

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

Tere,

olen tükk aega olnud jännis enda e53ga. Tegemist on 2005 aasta 160 kw 3.0 diisliga ning mureks on 3 püsivalt säravat tulukest armatuuris.
Põlevad 4x4 tuli, ABSi tuli ning piduri hoiatustuli. Tehes diagnostikat, viskab veakoodid sisse vahekasti mooduli ning ABSi mooduli alt. Alguses kui viga ilmnes, lasi kalibratsiooni teha, kuid nüüd ei lase kalibratsiooni lõpuni teha ja ütleb, et resistance too high. Alguses kustusid ka vead ära vahekastist, kuid viga jäi alles ABS moodulisse, seal oli viga transfer case: internal.

Servomootor on lahti võetud, hammasrattas on korralik, kuid sellegi poolest sai edasi tõstetud. Proovitud ka teist servomootorit külge, kuid samad vead jäävad alles. Vahetatud on ka vahekasti aju - kui see sai külge ühendatud, viskas lisaks ette vea, et vahetada vahekasti õli, kuid see kustus. Teised vead jäid endiselt alles.

Proovitud on ka sellist trikki, et tõstetud teine vahekast alla, koos teise servomootoriga ( mida prooviti ka minu auto külge), ühendati auto küljest pistik selle teise vahekasti otsa ning prooviti kalibreerida, kuid ikka jäi kalibratsiooni viga ülesse.

Vead, mis ma olen lisaks täheldanud, et on kogu selle jeblaga ilmnend:
1.aegajalt paremale suunatuld näidates, vilgub suunatuli kiiresti, nagu oleks üks pirn kuskil läbi, kuid välisel vaatlusel kõik pirnid põlevad ilusti. See viga juhtub korraks, mõnel juhul ka 3-4 korraks, kuid kaob tavaliselt nädalateks.

2. Vahepeal kustuvad armatuuris ABSi ja pidurihoiatustuled ning sellisel juhul töötab ka stabiilsus- ja veojõukontroll. Kui armatuuris need kustunud on, siis auto käib tühikäigul veidike kehvemini - istudes on tunda tugevamat vibratsiooni. Mõni teinekord, kui käivitades kolm musketäri järjest süttivad käib auto tühikäigul pehmelt.
Kui on õnnistatud sellega, et kõik tuled armatuuris ei põle käivitamisel, siis süttivad need tavaliselt peale 20 km maantee sõitu linna sissesõidul aeglustades. 4x4 hoiatustuli põleb koguaeg.

3. Sellest veast panen ma pildi allapoole, kuid täna viskas auto armatuuri mulle väga naljaka numbririvi, see pani mind mõtlema, kas ei või olla mingi CAN liin kuskil maha mädanend? Auto on 2018 toodud Hollandist.

Kuna tundub, et lumi sulab ära, siis tagaveolise X5ga ei ole enam midagi teha ning ka jõulud on selleks korraks läbi, et võiks kaotada need tulukesed armatuurist. Kas kellelgi on mõtteid, mida veel proovida või on kellelgi Tartus või Tartumaal huvi menetleda selle looma kallal, et mis tal neid hädasid täpselt põhjustab? Panen pildi vigadest, et mis seal vahepeal viskab.

Pilt

Selle numbririvi viskas täna armatuuri...
Pilt


Parimat,
Sander
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas ooDDoo »

Mis programmiga kalibreerisid. Eraldi on servomootor ja takisti. Osadel programmidel on eri funktsioonid karibreerimiseks. Osad määravad kohe takistile klassi kui servomootorit kalibreerid . Osadel seadmetel vaja kõigepeakt takisti kalibreerida ja seejärerel servomootor kalibreerida.
Resistance too high viga peaks olema seotud kas seadistamata takisti või selle juhtmete/pistikute veaga.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

Kui ma ei eksi, siis prooviti Launchiga ja teises kohas ISTAga ning takisti klassiks andis automaatselt F vist
martinsl
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 23.11.2013 10:28 50

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas martinsl »

Näitab rooli asendianduri viga ka? Kõik need ülejäänud vead(va vahekasti kalib.) võiks olla sellest.
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

seda küll, kuid viga pole püsiv. Kui vead ära nullida, siis see kaob, sellepärast pakukski just kuskilt mingit CAN liini
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1741
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas Mart_L »

Suundade teema kohalt vaata oma tagatulede pirnipesad/kontaktpinnad kriitilise pilguga üle, üsna tavaline nähtus, et vesi/sool ligi pääsenud.
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
martinsl
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 23.11.2013 10:28 50

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas martinsl »

Mingi periood ongi niimoodi, kuniks jääb see viga püsivalt ja kogu aeg kollased põlevad.
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

Pirni pesa on korralik, samamoodi ka tuli, võibolla oli kuidagi kehvasti ja andis halba ühendust, eks saab tulevikus seda edasi jälgida.

Täna oli jälle erakordne juhus ja 5 minutit tuled ei põlenud.
Kui peale käivitamist mootoripöörded ühtlustuvad ja kohe Drive peale tõmmata, siis on väiksem tõenäosus , et tuled süttivad armatuuris...
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas BumBum »

Akuga probleeme ei ole?
Kasutaja avatar
Kert11
Huviline
Postitusi: 961
Liitunud: 13.09.2013 21:31 03
Peamine sõiduk: X5 3.0d 135kw
Asukoht: Kesklinna linnaosa, Raua asum

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas Kert11 »

Ei tea kas on mõistlik kulutada tohutu aeg endal vea väljaselgitamiseks ja vahetada niisama juppe. Võibolla tasub pöörduda asjatundja poole, kes leiab vea üles, näiteks võtta sõit ette pealinna ja külastada patrickut. Kulub küll natuke raha vs ise kodus katsetades, aga vähemalt säästad aega ja närve. Samas kui viga sõitu ei sega, siis võib edasi ka sõita, aga kunagi kui masina müüki paned siis müügi jaoks on ikka mõistlik korda teha (saad paremat hinda küsida), seega miks mitte lasta kohe korda teha (see investeering nagunii tuleb teha, juhul kui kunagi kauges tulevikus plaanid masinat ka müüa)

Eks ta lõhnab mingi elektri kala järele ja vaja elektriku poole pöörduda
2xE46, 1xE65 (745i), 4xE60 (525d, 530d, 530xd, 530i), 1xE53 (X5 3.0d)
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

Ka mulle tundub, et tegemist on elektrikalaga. Sellepärast selle postituse tegingi, et äkki siin foorumis keegi on sarnase anomaaliaga kokku puutunud ja tahaks Tartumaal seda ette võtta, raha kulub nagunii, sellega arvestand, aga lihtsalt ei leia inimest, kellel oleks viitsimist ja huvi seda seapesa menetlema hakata…

Auto oli müügis juba nädal ning siis ilmnes viga, rääkisin huvilistele ära, aga keegi kohale ei tahtnud tulla, oleks nõus olnud 1000 euri hinnast alla tegema, et uuel omanikul oleks mingigi huvi asjaga tegeleda, aga kõik lubasid, kuid kohale ei ilmunud keegi
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas BumBum »

4x4/vejõukontroll, ABS, piduri hoiatustuli, need on kõik võivad olla omavahel seoses. Näiteks kui ABS andur saba annab, juhe katki, saad kõik need tuled omale armatuuris põlema. Kas kusagil on juhe mädanenud, genekas läbi, sellised oleks minu arvamused aga isegi mina viiks sellisel juhul elektriku juurde. Kui sul on omal oskus või inimene kes suudaks kontrollida selliseid asju, saaksid rohkem infot juurde.
Tartus on mine MihkelAuto OÜ, kui tema ei oska aidata, siis vast oskab soovitada kedagi. Väga asjalik mees sealpool sood.
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

BumBum kirjutas: 25.02.2022 17:41 45 4x4/vejõukontroll, ABS, piduri hoiatustuli, need on kõik võivad olla omavahel seoses. Näiteks kui ABS andur saba annab, juhe katki, saad kõik need tuled omale armatuuris põlema. Kas kusagil on juhe mädanenud, genekas läbi, sellised oleks minu arvamused aga isegi mina viiks sellisel juhul elektriku juurde. Kui sul on omal oskus või inimene kes suudaks kontrollida selliseid asju, saaksid rohkem infot juurde.
Tartus on mine MihkelAuto OÜ, kui tema ei oska aidata, siis vast oskab soovitada kedagi. Väga asjalik mees sealpool sood.
Isiklikult tundubki, et juhe on katki kuskilt, sest vahepeal annab ühendust ja pool süsteemi nagu toimiks, aga suur tänu vihje eest, vast uuel nädalal on elu veidi rahulikum ja saab kuskile sättida seda autot
hydrot6ukur
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 09.03.2015 17:14 26
Peamine sõiduk: 2010 F11 530d

Re: E53 4x4 vead

Postitus Postitas hydrot6ukur »

Saaga sai läbi lõpuks.

Käis istus paar päeva elektriku juures, katsetati, kõik toimis ilusti ja otsustati vahekast lahti võtta.
Minu vahekastil oli õlipump laiali lennanud.

Teine vahekast, mida alla proovisin ning mis samuti tööle ei hakanud, seal oli siduripakk surnud.

Sai kahest õnnetust ühe kokku ning auto sõidab kulda jälle. Panen pildi ka siia alla, milline oli minu vahekast seest.

Tänama pean Kevvai Autoteenindust, seal meistrimehed panid masina käima.

Pilt

Selline kaunis vaatepilt
Vasta