Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Nõuanded sõiduki soetamisel
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Tervitused!

Ausalt öeldes pole ma BMW´dega väga kokku puutunud. 2007 aastal omasin ühte 89a BMW 525i 125kw. Igati viisakas ka soliidne auto oli. Poole aasta jooksul ainuke viga oli, et bensiinipump andis otsad ja tol ajal pidi selle eest maksma 2000kr (ca 130€)

Nüüdseks on hetkel mõttes uuesti BMW peale tagasi tulla. Asjatundlikumad ehk oskavad soovitada, mida tasuks täpsemalt silmas pidada BMW soetamisel ja ehk oskavad ka midagi soovitada, millest hoiduda ja mida valida.
Lugesin ka Patriku "kuidas osta autot" teemat ja sain sealt ka juba targemaks.

Aga mind huvitaksid täpsemalt, et millist mootorit Te soovitate ja kuidas on kütte ja õlikuludega.

Kuna ma täpselt ei tea kere nimetusi siis ütleme sedasi, et olen vaadanud hetkel "Transporteri" 7-seeria BMWsid. Ehk siis vist 95-01 aaasta mudeleid.

Kindlasti võiks mainida, et mis vahe on otseselt diislil ja bensiinil? Sõitmist on mul küll palju, kuid pikke sõite ei ole - seega kas tasub üldse diisli peale mõelda?
Milline on kõige parem mootor, mis viib sellist suurt monstrumit ka edasi? Vaatan, et on 2.5, 2.8, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5 ja 5.0 liitrised mootorid. Mida oskate soovitada et oleks parim jõudluse ja kütusekulu suhe.
Kindlasti, kuidas on varuosadega. Detailid, mis kuluvad kõige tihedamini - palju enamvähem rahaliselt kulub nende peale. (võrdluseks et hetkel mu VW passati tagapuksid läksid 77€tk ja nt sidur 300€)

Kindlasti, kui midagi näete või kuulete mida soovitate võite märku anda.

Ühesõnaga huvitab mind 7-seeria BMW (välistatud ei ole 3s ja5s-seeria)
Olulised kriteerium minu jaoks on, et oleks võimalikult väikeste ülevalpidamis kuludega ja maksimaalselt mugav. Ja hind max 6000€. Eelistatud automaatkast, nahksisu, kliima ei teeks ka paha.

Võtame hetkel sellise näiteks ka arutamiseks : http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=703941

Vabandan, kui jutt segane tuli ja ühest seinast teise.
Olen viimased kaks kuud uurinud autosid netist ja ei suuda ära otsustada, kuna kardan ämbrisse astuda.

Aga tänud ette, kes asjalike vihjeid annavad!

Martin
AllarH
Huviline
Postitusi: 1174
Liitunud: 06.10.2007 10:23 53
Asukoht: Tartu

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas AllarH »

Seitsmene pole kindlasti auto mis on odavate ülalpidamis kuludega.See siiski oma aja luksusauto ja selle remont on kallis, kui muidugi c grupi varuosi ei kasuta aga neid saad tihti vahetada. Kui ostad korraliku, reaalselt väikse läbisõiduga auto siis on natuke murevabam aga ostes pead kopsaka summa välja käima. Suure läbisõiduga diisli puhul peab olema igaksjuhuks kõrvale pandud 300-600 euri et auto seisma ei jääks, kui mõni pump, turbo või pihusti peaks ära väsima. Tagasilla remondi puhul 77 euriga kahjuks ei pääse nagu VW puhul, korruta see number 6 või 7'ga kui kasutada korralikke varuosi.
Lingil olev seitsmene näeb piltidelt küll väga väsinud välja ja arvatavasti väga suure läbisõiduga, tuhmund värv, kulunud esimesed istmed jne aga noh hind ka vastav.
Seitsmene iseenesest on väga mugav ja hea auto.Pakub palju sõidumõnu aga tuleb arvestada suurema remondiarvega.
E91 330D LCI
F31 320D LCI
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Sellest ma olen arusaanud, et remont 7-l on kallis lõbu ja neid on kallis üleval pidada.
Aga millist 7-st oleks siis kõige soodsam üleval pidada?

Foorumist pakuti või soovitati 740d, 180kw biturbo. Kütust ma saan aru, et ta võtab vähe küll. Kujutan ette et 11l/100le linnas, kui ringi kruiisida aga no, tundub et kui seal midagi nässu läheb siis on kallis lõbu.

Pigem võiks isegi sutsu rohkem kütust võtta, kui oleks muud remondikulud soodsamad.

Kuulsin, et just diislid ja turbsiga pidid kallimad olema. Palun arvamusi :)
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas RaikoK »

740d on vist kõige kallim üldse 7mestest üleval pidada , järgmine peaks olema v12 bensukad , ning kõige odavam on vast 728 bensukas ning võibolla 725 TDS ?? kuigi viimases pole kindel
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

728 ja 725td vast jäävad liiga lahjaks sellise suure auto puhul.

varuosade mõttes, kumb on soodsam, kas bensiin või diisel?

mida sellisest arvata või karta - http://www.auto24.ee/used/990007
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Ma®tin »

Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

super! Suured tänud Sulle! See video oli päris asjalik - vähemalt mulle, kui mitte asjatundjale.
Soovitan ka teistelegi, kes pole seda näinud.

Ühesõnaga nagu ma olen arusaanud siis bensiin on igati asjalikum ja ka kohati soodsam.
Nüüd vajusid päris paljud läbi sõela ja teeb valimist lihtsamaks.

Ehk siis 728, 730 ja 735 bensiinikad on jäänud sõelale - mida nendest vaadata?

Mudel Mootori tüüp Kubatuur (cm³) Võimsus Väändejõud 0-100 km/h (s) Tooteaeg
728i R6 24V 2793 142 kW (193 HP) @ 5300 280 Nm @ 3950 9.6 (aut) 1995–1998
728i R6 24V 2793 144 kW (196 HP) @ 5500 280 Nm @ 3500 9.6 (aut) 1998–2001
730i V8 32V 2997 160 kW (218 HP) @ 5800 290 Nm @ 4200 8.3 (aut) 1994–1996
735i V8 32V 3498 173 kW (235 HP) @ 5700 320 Nm @ 3300 7.6 (aut) 1996–1998
735i V8 32V 3498 175 kW (238 HP) @ 5800 345 Nm @ 3800 7.6 (aut) 1998–2001


Kui vaadata aastaarvu järgi, et soov oleks ikka alates 98a siis jääb sõelale
728i 144kw ja 735i 175kw
On ka 735 oluliselt suurem röövel?
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas prelude20 »

Kõige kuldsem kesktee on mu silmis 4.0 bensiin. Kuna olen sõitnud ka 730 siis minek oli lahjem aga küttekulu sama, hooldus sama jne. Lisaks 4.0 on lootust ka parem varustus saada. Muidugi on ka neid kes on nõus pliidinuppude ja vändaga akendega :D
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

http://www.environment.gov.au/cgi-bin/s ... sort2=year

siit vaadates on tõesti suht samal pulgal. Uuemad, ala 1999 ja 2000 näitavad isegi 11l/100le. <

Ühesõnaga mingeid "pliidinuppe" ega vändaga aknaid ei taha.
Täis comfort nahk, el. aknad, istmesoojendused, CD, käetoed, automaat, (püsikiirus)

Aga hakkame siis asju vaikselt kokku võtma.

Saan aru, et bensiinikas tuleb varuosadena soodsam kui diisel?
730i ja 740i - 740 võtab liiter, kaks rohkem kütust aga võib leida parema varustusega, jõulisem ja varuosad suht samad, mis 730il.
Aga, kui suur vahe on 728l ja 730il, ja kui suur vahe on 728l ja 740il.

Nii palju, kui ma otsinud olen siis Eestis väga müügil ei olegi selliseid korralike või oskab keegi soovitada nii Eestist, kui mujalt lähedalt Euroopast :)
Kasutaja avatar
Hirmufaktor
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 07.05.2011 19:22 24
Asukoht: Tallinn

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Hirmufaktor »

Ära usu madalaid kütusekulu jutte. 11L linnas võtab öösel Pirita teel sõites, aga see pole ka enam linnasõit selles mõttes.

Vändaga aknaid pole kunagi pakutudki :P El.aknad, el.peeglid, käetoed ja püsikiirusehoidja on juba standardvarustuses.

Oleneb küll konkreetsest automargist ja mootorist, aga reeglina on diisleid kallim hooldada. Eriti kui tegu on veel vanade ja suure läbisõiduga diisliga. Loe teemast "Lugejate autod" - seal küll diisli omanikke, kel üks viga ajab teist taga.

730 ja 740 on V8 mootoriga, 728 on R6. Kiirenduse, väändemomendi ja kütusekulu vahed leiad vast ise netist. 740 neist kõige võimsam ja janusem, kuid 730, 735 ja 740 seast optimaalseim. Lähtuda tuleks siiski konkreetsest isendist ja mitte neid numbreid niiväga taga ajada. Mugavad on nad ühtviisi kõik ja see ilmselt ongi põhieesmärk. Kuna ma su jutust lugesin, et tahad võimalikult madalate kuludega ja samas mugavat, siis ongi 728 Sulle paras. Kui hästi otsida leiab ka hea varustusega, kütet võtab mõistlikult.

Valiku kohta niipalju, et pead ootama ja õigel ajal jaole saama. Kui kannatust pole, siis tasuks Saksast uurida, valikut küll ja veel.
BMW E34 520 1992 > BMW E38 730i 1996 > BMW E38 735i Facelift 1999 > BMW E65 735 2002 (õudusunenägu) > BMW E39 525tds Touring 1999 > Kand/varvas > Chrysler 300C 3.0CRD 2008
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Ainuke mõistlik 728, mis ma Eestist leidnud olen on siin :

http://www.auto24.ee/used/422294

On keegi käinud vaatamas, uurimas ja puurimas. Või oskab keegi lihtsalt soovitada nende andmetepõhjal.
Aastaarvu poolest on tegemist väga korraliku sõiduriistaga - muidugi LS´i ei tahaks ma kuidagi uskuda.

On seal varustuses, midagi olulist puudu, mida nt 740il täis versioonil ei ole?
AllarH
Huviline
Postitusi: 1174
Liitunud: 06.10.2007 10:23 53
Asukoht: Tartu

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas AllarH »

See tundub väga viisakas piltidelt ja varustus enamasti olemas.Puudu ainult pakett klaasid, tagumised elektri istmed, istmemassaaz, elektriline rool mäluga, isetumenevad peeglid salongis ja väljas, peeglite mälud, roolisoendus, ukselinkide välimine valgustus, sport ja comfort istmed, DSP heli(vähemalt kirjas ei ole ja piltidelt aru ei saa), S EDC, eessõitjaga distantsi jälgiv püsikiirusehoidja, shadowline, külmkapp, presidendi pakett( 2 telekat, 2 telefoni, 2 raadiot, tagant esimese istme juhtimine, lauad ja peeglid esiistmete seljatugedes)
Sai vist enamvähem kõik mis puudu varustusest aga kui nendest asjadest puudust ei tunne siis miks mitte vaatama minna.
E91 330D LCI
F31 320D LCI
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Tervist,

Suht palju asju puudu Sinu jutu järgi aga kõikidest nendest vist puudust ei tunneks. Mida täpsemalt shadowline all silmas peetakse?

Aga ... http://www.auto24.ee/used/422294" onclick="window.open(this.href);return false; - käisin siis täna seda vaatamas.
Otseselt mingit tagaajamist ei teinud linnavahel, kuna suhteliselt tipptund oli ja autos olid peale minu meesterahvas, naine ja nende väike laps - aga auto tundus kas suhteliselt aeglane või siis väga suur :D

Kütusekulu näitas hetkel 14.8l/100le. Mis peaks olema vast talvisel ajal ja linnasõidus suhteliselt normaalne?
Lisaks siis 17" velgedel ja 245rehvidel.

istmemassaaz pidavat ka vist olema? Nupuke oli olemas aga ei jõudnudki testida ja venekeelest ei saand nii palju ka aru. Aga tundus nagu olemas olevat. Või on see müstika?

Muidugi tundus täisvarustusega olevat ja kõik tipptopp korras olevat. Jutujärgi et on iga kevad ja sügis õlisid vahetanud. Viimati esisilla remont teostatud. Ja noh auto oli suhteliselt vaikne küll - muidugi lasnamäe suurimaid auke üles ei otsinud ka.

Hind tundub ainult krõbe, arvestades et auto24s on 56 autot ja antud pesitseb top8s.
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas 750iM »

Aga kui hind tundub kõrge ja sellist raha maksta ei taha, milleks siis üldse inimeste aega kulutama minna :roll: lisaks ei olegi vaja teha võõra inimese varaga sillakontrolli kuskil lasnaka aukudes, selleks on vastavad teenindused, kus sildu kontrollida saab
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Mitte hind ei tundunud krõbe vaid küsimus oli, et kas antud auto eest hind on okei? Öeldi, et alla 6k ei taheta anda. Tundub muidu igati mõistlik. Kas kõik 740id ja 750id on seepärast odavamad, et neid lihtsalt nii väga ei osteta ja/või kulud liiga suured.

Küsisin, et kas diagnostikasse võib minna ja öeldi, et pole probleemi sellega, et ikka saab. Järelikult varajata ka nendel otseselt miskit pole.

Kulutasin tõesti inimeste aega, et oma silmaga lähemalt vaadata. Kas tõesti oleks pidanud siis kohe ära ostma, sest vastasel juhul kulutasin inimeste aega? Et vaatamas ja proovisõitu tegemas käia on patt? Auto asus lasnamäel - seega sai lasnamäel tehtud mõned tiirud lihtsalt, mitte et ma meelega oleks just lasna auke taga ajamas käinud.

Aga võib-olla on lihtsalt tegemist autoomanikuga, kellele ei meeldinud miskit :?
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oldirty »

Oudseisy kuule ära põe liiga palju mis teised kommenteerivad, muidugi käi, sõida, vaata, kontrolli ja nii leiad lõpuks endale sobiliku auto, ega see kui keegi siin ütleb et oba too auto umbe hea või halb, see on teiste arvamus. Sa ostad ju auto endale mitte kellelegi võõrale ;)
Kütusekulu on jah suht talve sõidule vastav, eks tead siis arvestada kui võrdled 3.0 või suurema mootoriga :)

Igatahes edu auto ostmisega!
soovitan kindlasti ostueelses kontrollis ka käia kui miskit sobivat leiad ! :cool:
ramman
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 06.02.2011 23:07 14

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas ramman »

Seitse on selle liiga masin, et kasutatuna ostes peab kindlasti korraliku ja põhjaliku kontrolli tegema. Mine UMi või mõnda muusse pädevasse kohta, kes teavad ja tunnevad selliseid autosi. Kui ilmnevad kallimalt likvideeritavad vead, siis saad nende arvelt korralikult hinda kaubelda, või jätad üldse auto ostmata. Tuleb odavam igal juhul.
Pole küll BMWga seotud, aga räägin loo siiski. Sõber tahtis osta omale Chrysler 300C-d. Leidis ka omale sobiva. Kutsus mind kaasa masinat üle vaatama. Saime müüjaga kokku ja siis sai uuritud masinat siit ja sealt. Pealt paistis auto üsna sile ja enam-vähem korras. Vigu oli aga hind ka sellele vastav muidugi. Müüja veel ise rääkis ka, et siit ja sealt tahab nats sättimist ja mõne puksikese vahetamist. Sai masin üle vaadatud ja hinda ka kaubeldud. Sõber võttis veel tiba mõtlemisaega. Pärast rääkisin talle oma arvamuse ja kui auto numbri järgi ajalugu uurisin, siis tekkis nats kahtlusi. Keelitasin sõpra mitte ostma, sõltumata ahvatlevast hinnast. Sõber ikka, et **** hind on ju hea. Saime müüjaga kokkuleppele, et auto läheb Silberisse kontrolli, kui sealt mingeid üllatusi ei tule, siis läheb kaubaks. Müüja ütles, et ei ole hullu midagi. Sõber ise minna ei saanud, läksin mina. Kuna masin piisavalt keeruline ja palju elektroonikat peal, siis kindluse mõttes ja enese rahustamiseks ei olnud see suur summa, mis maksta tuli. Peale sealse raporti kättesaamist jäi masin muidugi ostmata. Auto täielikuks kordategemiseks oleks kulunud ligikaudu 5000€, lisaks veel stange ja tagaukse värvimine. Natuke sita maitse jäi küll suhu, et maha visatud raha, aga vähemalt ei lennanud orki risu autot ostes. Mõni nädal hiljem sõber leidis vist tiba uuema ja ideaalses korras sama mudeli. Esinduse ajalooga, Eestist uuena ostetud, liisinguperioodi lõppedes liisingufirmasse tagastatud masinaga. Kuna esindus andis veel autole ka garantii ja lubas proovisõitu teha nii palju kui tahtsid ja kõik tööd ja hooldused olid dokumenteeritud ja auto ise uuevääriline, siis ei olnud enam vaja pikalt mõelda. Kallim oli ta vist mõned tuhanded eurod. Praegu sõber sõidab ja naerab, auto täiesti probleemitu. Sai veel korralikult liigud ka tehtud :D
Selle pika jutuga tahan öelda, et vältimaks suuremaid kulutusi ja kibestumist ja eelmise omaniku kirumist, ära jäta autot korralikult kontrollimata. Seitsmekal on piisavalt palju kallilt likvideeritavaid vigu, mis kohe välja ei pruugi paista. Väljast võib paista masin kena ja enam-vähem sile, aga muus osas ei kannata kriitikat.
Suvel - Chevrolet Camaro Z28 5.7 V8; Iga päev - Grand Voyager 3.8 AWD
Uunikum - ZAZ; Tööl - MB Sprinter
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Tänud toetamast seltsimehed!

Eks see diagnostika kuluks vägagi ära. Kiiruga UMi kodukalt vaadates ei leidnud sellist teenust või hinnakirja. Oskab keegi öelda kallis seal see lõbu on?
Olen uurinud nii palju, et TÜV punktides peaks saama sellist teenust kasutada aga seal pidavat olema suht siuke uinamuina. Kontrollivad ala COd ja pidureid aga otseselt mingit roostet põhja alt välja ei kanguta ja mingit detailset inffi mootori vms seisukorrast ei räägi. Või võiks vabalt ka ikkagi TÜVi minna?

Kuidas on muidu mõrase esiklaasiga? Antud 728l mida käisin vaatamas oli esiklaas mõrane. Küll kõrvalistuja poolt aga ikkagi. Oletame, et ÜV hakkab läbi saama siis kas mõrase klaasiga saab läbi või ei saa? Lisaks kas E38 esiklaasid ongi kuskil 300€ või kuidas nendega lood on.

Aga no ütleme et olengi pigem selline tüüp et "9sa korda mõõda ja üks kord lõika" ja üldiselt kardan seda ostu küll, et kas teen õige valiku ja investeeringu. Seepärast küsin, puurin, uurin ja kalkuleerin nii palju.

Tänud Teile!
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas siiim_k »

Mina isiklikult väldiks neid tüv punkte.
Ei saa sa sealt mingisugust detailset infot, healjuhul veermiku ja co kohta ja, et alt mahlakask ei ole.
Valiks ikka margiesinduse või mõne margile spetsialiseerunud töökoja kuna nad on tihtipeale tüüpiliste veakohtadega hästi kursis ja viskavad pilgu korralikult peale.
Kasutaja avatar
Hirmufaktor
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 07.05.2011 19:22 24
Asukoht: Tallinn

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Hirmufaktor »

E38 ei ole nii peen pill, et peab kohe UMi tormama. Saab ka kõvasti odavamalt läbi. ÜV punkti võib kasutada küll, kui ise ka midagi autodest jagad ja lisaks diagnostika teed, muudel juhtudel pigem ei. Mis roostet sealt põhja alt kangutada vaja on? :lol: Lihtsam valida autotöökoda, millel nimekirjas teenus: ostueelne kontroll. Kõige põhjalikuma pildi saab ikkagi margipõhistes kohtades.

Kasutatud auto üldkontroll (24 p.test) 122,40 - UM kodukalt

Kui mõra pole juhi vaateväljas, peaks läbi saama. See kõik oleneb, uuri. Klaasi hinna kohta ei tea öelda.

Ise soovitaks neid kohti: http://www.bayermotors.ee/, http://audacer.ee/
Mõlemi hinnad kõvasti soodsamad

Kui vaatamas käid, võta keegi sõber kaasa, kes asju jagab - nii endal ka kindlam tunne. Kasutatud auto ost pole nagunii eriline investeering :D Kui ikka endale meeldib ja kontroll näitab rohelist tuld, siis tasub ära võtta.
BMW E34 520 1992 > BMW E38 730i 1996 > BMW E38 735i Facelift 1999 > BMW E65 735 2002 (õudusunenägu) > BMW E39 525tds Touring 1999 > Kand/varvas > Chrysler 300C 3.0CRD 2008
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas siiim_k »

Kõigepealt sõidad tüv punkti ja siis teed veel diagnosti kuskil ja siis pead veel ise midagi jubedalt uurima ja puurima? Rahaliselt tuleks muidugi odavam.
Aga mille jaoks kogu see jama? Lihtsam on ikkagi korralikust kohast läbi astuda ja lasta üle kontrollida. Endal ka süda rahulikum ja just valiks um-i või sarnase bmw-dega tegeleva koha kui hiljem ei taha siin foorumis kurta, et sõites midagi undab, vibreerib ja käike vahetab imelikult või käib kuskil mingi kolks. Tüv loksutamisega ei saa midagi muud teada kui ainult amordid ja õõtsad. Vale co-ga öeldakse pidevalt, et lambda on läbi kuigi reaalselt viga on tihti kuskil mujal ja võimalik, et kordades kulukam remont. Pealegi proovides ja nähes midagi sellist mis väga meeldib jäävad ju endal pooled asjad tähelepanuta.
Kasutaja avatar
Jaanus_V
Klubiliige
Postitusi: 1266
Liitunud: 17.08.2010 12:05 03
Peamine sõiduk: BMW F11 530d xDrive 2012

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Jaanus_V »

Paneks siis ka ühe koha, kus on hea ostueelne kontroll.

http://www.carmasters.ee

Lased Patricul täis diagnosti teha ja Valdeku poisid logistavad auto ka üle, alati on variant ise kõrval olla ja nende käest uurida, mis selle auto põhi vead ja sõlmed on ja poisid vaatavad need ka üle.

Edu!
E39 3.0D 2001 --> E61 2.5B 2005 --> E60 3.0 2005 --> E61 3.0D 2004 --> F11 3.0D 2012 --> E46 320CI 2003 --> E46 328Ci Praegu: F11 3.0xD, E46 328Ci
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas siiim_k »

Seal peaks see ostueelse kontrolli „pakett” ka olema.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas MartenL »

InterFace kirjutas: Endalgi siin mõne sõbra jutt naerma ajanud kus vigin lahti , et 4000ne auto omab mõnda logisevat õõtsa , katkist abs aju või mittetöötavat konti . see on tavaline.
Jah,

olen kuulnud ka sellist juttu: sain täiesti rondi auto, vajas bensupumba vahetust, sillas mingeid juppe vms. Maksis samasse auku. :?

Mida lihtsam auto, seda odavam tuleb. 318 e46 saad diffri, manuaalkasti, mootori vms 100€ tk. Täispauk 530d oli uuena küll tore auto, aga kõik väsib.

Minu meelest ei tasu uut autot küll võtta, kui aastane läbisõit jääb 10k kanti. Amortisatsiooni määr sööb kõik.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Svenp »

Mind ajavad tigedaks müüjad, kes ostjate aega raiskavad - kuulutuses ja telefonis on auto tipp-topp, aga kohale minnes on istmes koniauk, pakiruumis loksub vesi, proovisõidul sillas kolin ja üldine auto ilme on nagu põllumajandussõidukil. Siis veel plärtsuvad, et ma ära ei osta.

Autot ei ole võimalik osta ilma oma silmaga üle vaatamata ja ise roolis olles proovisõitu tegemata. Internetis fotode vahtimine on nagu kuulutuse järgi naise võtmine. Kui on ilmsed vead, siis tuleb need ka kuulutuses märkida, mitte ostjate aega raisata. Näitamine ja proovisõit käib lihtsalt selle äri juurde. See 1,5 eurot kütuseraha 10 km eest on ju köömes kauba hinna juures.

7-sest. Tegelikud kütusekulud leiad http://www.spritmonitor.de/de/suche.html. Uhva jutu asemel pane kirja palju Su aastane läbisõit on, palju kuluks ühe või teise eksemplariga kütusele, palju eeldatav remondi ja hoolduse hinnavahe on jne. Selle põhjal on otsustamine objektiivsem. Kui ökonoomsus on prioriteet, siis vaatad valet autot. Minu meelest on tähtis leida väikse läbisõiduga auto, ikka alla 200tkm. See on raske ülesanne, hind ei pruugi odav olla, lisade suhtes pead kompromissile minema, aga tasub ennast rahaliselt kindlalt ära.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas jaanis_! »

Kui tahad ökot ja mugavust, siis 2.8. Kui tahad kõike muud tunda, siis 4.4.
..
Kasutaja avatar
Iepa
Huviline
Postitusi: 1471
Liitunud: 07.03.2012 19:31 44
Peamine sõiduk: x5 160kw & tds
Asukoht: võrumaa

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Iepa »

Ma 2 aastad sõitnud, siiani väga rahul, on tõmmet ja mis põhiline,asi on öko.
730d 142kw
Aga muidugi eks igaüks ise otsustab.
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas jaanis_! »

Diisel tasu ära ennast täpselt niikaua, kuni see lagunema hakkab, siis ei taha remondi summasid nähagi. Et diisel kasulik oleks, peab ikka tõesti suuri vahemaid sõitma ja palju.
..
Oudseisy
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.03.2012 15:22 01

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Oudseisy »

Tervist! Haigus on mööda läinud ja tagasi tööpostil olnud, et pole aega olnud vastatagi.

Tänud Teile igal juhul, kes Te olete vastanud ja tarka juttu puhunud! Minu pea on segi mis segi. Seda enam, et homme pean ma oma praegusest autost arvatavasti ära ütlema ja maha müüma.

Segi ka seepärast, et ikka kuulen jutte, et "ah, mis sa sellest 2.8 üldse vaatad, et mõttetu saast - võta parem 3.0 või 3.5 V8, varuosad sama kallid ja kütust võtab ka sama, kellelgi olla linnas üldse 12 võtnud"
no tehasest tulnuna vb tõesti aga tahaks tõesti teada, kelle 730 v 735 võtab u sama nagu 728.

Ja nii palju kui ma otsinud olen siis ühtegi arvestatavat 730 või 735 V8at pole Eestis ka müügis. Arvestatavat siis sellepoolest, et sellega võrreldavat http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=422294" onclick="window.open(this.href);return false;

No kurivaim ma ütlen :evil:
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2088
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: Abi soetamisel! Eelistatud on 7-seeria!

Postitus Postitas Chris_P »

http://www.bmwheaven.com/database/compa ... it=Compare" onclick="window.open(this.href);return false;


correct me if im wrong, aga V mootorit kallim üleval pidada ja kütet võtavad nad ikkagi rohkem kui rida motod.
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
Vasta