BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Postitus Postitas ZuzLik »

Tahaks natuke näppida mõnda cd23 makki mis mul kodus on, aga ei viitsi iga 10 minuti tagant õue autosse joosta et makile pilt ette saada, seega kas keegi oskab öelda kuidas ma seda kodus toas teha saaksin? Iseenesest leidsin sellise koha: http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm ja sealt sain sellise pildi:
Pilt
kus nagu ma aru saan siis:
nr5 on süüde
nr9 on +(12 volti toide)
nr15 on - (mass)

nr 5 ja nr 9 panin silda ja andsin neile toite mingist 12 voldisest adapterist mis mul kodus vedeleb ning nr 15 panin siis miinuse. Makil hakkavad korraks vaid põlema ekraani valgustuse pirnid ja siis kõik tumm, aga nii kui autosse makk panna siis toimib kohe. Kas on ka oluline dctrl kuhugi ühendada? Või ei ole lihtsalt võimalik iga ette juhtuva 12 voldise adapteriga makile pilt ette saada?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Postitus Postitas enn1 »

Maki voolutarve on päris mitu amprit. Kui võimas on sinu 12V adapter?
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Postitus Postitas ZuzLik »

Iseenesest see adapter on ainult 1 amper, aga näiteks selline automakk nagu "Denver cad-460" hakkab selle sama adapteriga ilusti tööle! Seega nagu aru saan, siis makkidel on erinevad nõudmised?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Postitus Postitas PeeterA »

Proovi nii teha, et süütevoolu ühendad hiljem käsitsi järgi. Püsitoide ja maandus peavad olema enne "süüte sissekeeramist" ühendatud.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: BMW CD23 tööle panek toas! Võimalik?

Postitus Postitas ZuzLik »

Ühesõnaga toimib :)

Paar kuud tagasi proovisin ja siis ei saanud pilti ette ja täna tegin juba selle teema et abi küsida. Nüüd kui uuesti proovima hakkasin sain kohe pildi ette :P. Ei tea mis ma siis tookord sassi ajasin. Mainiks ka veel ära et 9 ja 5 võib ikkagi kohe silda panna, aga toimivad nad siis süüte sisse keeramisena, ainult ekraan hakkab tööle. Kui ka nuppudele valgust tahta (autos tulede põlema panemine) siis võib ka veel sillata nr 13. Proovisin lõpuks siis veel nii järgi ka et 9, 5 ja 13 panin silda ära ja siis alles panin adapteri seina ... toimib!
Vasta