Maki 2 liini

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Maku163
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 30.10.2010 20:34 35

Maki 2 liini

Postitus Postitas Maku163 »

Mul on makk, millel on võim 4x50. Kas keegi oskab öelda mis juhtub kui ühendada ära kaks liini? kas tuleb siis kokku 100W või tekib mingi ülepinge ja läheb makk katki?
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Maki 2 liini

Postitus Postitas hillarr »

Üks kahest, kas põleb maha või rakendub kaitse, sõltuvalt milliseid lõppvõimu kivisid on kasutatud. Igal juhul suuremat võimsust sellise meetodiga ei saa kindlasti. Sildamine nii lihtsalt ei käi, et paned lihtsalt väljundid kokku. Pead leppima sellise võimsusega. Ja nagu ma eelmistes postitustes olen juba öelnud, siis ühestki makist ei tule 4x50W vaid ainult 4x15W kuni 4x20W RMS, 4ohmi ja 1% moonutuse juures. Muide makkide sisesed võimud töötavad nagunii juba sillatud režiimis, muidu ei tuleks sedagi võimsust.

Maksimaalne võimendi väljundvõimsus on puhtalt selles kinni, millise pingega võimendit toidetakse ja 12-14V toitepingega rohkem lihtsalt ei saa. Välistes autovõimendites tõstetakse võimendis toitepinget, et suuremat võimsust saada. Automakkides pole aga arusaadavatel põhjustel sellel mõtet: 1)tõstaks hinda ja elektroonika keerukust 2)makis ruumi niigi vähe 3)võimsam võimendi vajab suuremat jahutust, mida nii väikeses seadmes on pea võimatu teostada.
Vasta