E36 OEM helivõimendi

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas lynx »

Komplekteerin hetkel oma autot ja soovin targemaks saada teemal, mida kujutab endast tehasevõimendi stereole (HiFi vist)?
Asub see element pagasnikus ja sisse jookseb suur punt juhtmeid ning omakorda jookseb sellest välja ka suur punt juhtmeid esimestesse ja tagumistesse kõlaritesse.
Plaan on autosse panna tavaline modernne stereo, mis minu arust võimendab ise juba täiesti piisavalt.
Ei ole soovi autost teha liikuvat-tümpsumeistrit, seega ma oma aruga roogiksin selle "võimendi" välja koos üleliigsete juhtmetega ning jätaksin sisse originaalsed või neile analoogsed kõlarid.
On sellest mitukümmend aastat vanast helisüsteemiosast kasu ka modernse tehnikga ja kas hakkab sellest komplektist üldse mingit häält välja tulema, kui jätta asi nii nagu on?

Tänan abi eest!
tel. 53 43 76 44
Kasutaja avatar
Tiit
Huviline
Postitusi: 532
Liitunud: 19.08.2008 00:35 43
Asukoht: Tallinn

Re: E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas Tiit »

Aftermarket maki väljundit ei kannata kasutada läbi selle võimendi- kui on soov alles jätta siis peaks ilmselt RCA väljundit kasutama. Lihtsam vast uued juhtmed vedada ja need alles jätta, juhuks kui kunagi peaks originaalsuse tuhin peale tulema.
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

Re: E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas lynx »

Aga kui tahan jätta originaallahendusega kõlarid (kõrgsagedus ja tavaline), siis võib lihtsalt ühendada mõlemad kõlarid ühe liini peale, mis eest automakist tuleb?
tel. 53 43 76 44
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas Ma®tin »

Otse maki juhtmeid kaheks jagades on kõrgsagedus element kohe läbi, filtrid vahele ja kõik timmis. Kuna originaalkõlarid nagunii ilmselt eriti millegagi ei hiilga, siis ehk mõistlikum kaheribaliste kõlarite komplekt osta, kus juba filtrid ka olemas.
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

Re: E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas lynx »

Kõrgsagedus ja tavaline kõlar on mõlemad originaalid ja mulle tundub, et kõrgetel on vist algupäraselt juba filtrid vahel.. mingid kondekalaadsed vidinad kõlari kõrval/taga !?
tel. 53 43 76 44
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: E36 OEM helivõimendi

Postitus Postitas brucevilli »

päris nii see vist ikkagi ei ole. aga sõbra audis sai küll mõlemad kõlarid võimutaha ühendatud ja ei lennand miskit vasta taevast. oli ka tweeter/midrange aga soovitaks ikkagi filtri vahele panna.
Vasta