Võimendi sildamine?

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Max182
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 01.04.2005 01:31 47

Võimendi sildamine?

Postitus Postitas Max182 »

Sildamisega probleeme pole, aga tekkis selline mõte, et äkki on võimalik supakas sillatuna ja ovaalid sildamata sama võimu tagant tööle panna. Siit ka küsimus: kas selline asi ka reaalselt toimiks? Võimendi on 2-he kanaliga, sillatav.
Kasutaja avatar
Koleloom
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 23.01.2005 18:56 23
Peamine sõiduk: f07 GT 535dx 2014a.
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Koleloom »

Kahjuks nii ei sa , Sellist asja saaks teha sellise võimendiga millel on 4 kanalit !!!
e38 730d 2000a
e61 525d 2004a müüdud
e38 740iL 4.4 96a müüdud
e30 325ix 86a
Peugeot 205 1,4 xs 87a
Dannuuu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 06.08.2006 11:52 21
Peamine sõiduk: e36 325i

sildamine

Postitus Postitas Dannuuu »

ei hakanud uut teemat tegema sellsie tagasihoidliku küsimuse pärast :)
aga mul on võimul 4 kanalit .
ja tahaks sillatada siis... :)
põhimõtteliselt käib asi siis nii,et pluss 1kanali plussi ja miinus kolmanda kanali miinusesse?
ja rca juhtmed panen punase 1kanali sisendisse ja musta 3nda omasse ?
sry kui segane jutt :oops:
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

enamvähem, aga võimul on peal kirjas milliste klemmidega saab sillata ;)... aga mõttekäik oli sul õige ;)
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Võimendi sildamine?

Postitus Postitas hansu »

Max182 kirjutas:Sildamisega probleeme pole, aga tekkis selline mõte, et äkki on võimalik supakas sillatuna ja ovaalid sildamata sama võimu tagant tööle panna. Siit ka küsimus: kas selline asi ka reaalselt toimiks? Võimendi on 2-he kanaliga, sillatav.
See oleneb vist võimust. Mul on JBL võim ja sellel saab.
http://jbl.com/car/product_support/defa ... Region=USA
Vaata siit sellise võimu manuaali GTQ360
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Kahjuks nii ei sa , Sellist asja saaks teha sellise võimendiga millel on 4 kanalit !!!
Kusjuures osade 2-kanaliste võimendit puhul saab küll nii, et ühendad tavakõlarid eraldi kanalite taha ja subwoofri sillatuna. Saadav võimsus on tavaliselt küll suht väike sellisel puhul, niiet kõige parem lahendus see pole.

Tõnu
Driven by goa
Kasutaja avatar
LauriJ
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 08.07.2007 22:12 55
Peamine sõiduk: F15 40d
Asukoht: Tartu

Re: Võimendi sildamine?

Postitus Postitas LauriJ »

Tõstan vana teemat üles.
Küsimus on sama nagu ennist mainitud aga täpset vastust ei saanud.
Autos on süsteem selline, et ees on komponent kõlarid, neile sai ostetud 5 kanaliga võimendi(subwoofer on ka aga see ei mängi hetkel rolli, seega räägime nagu oleks tegu 4 kanaliga võimendi ja ilma sub-ita). Hetkel on kõlarid ühendatud ilma sildamata, st 2 kanalit (tagumised) on täitsa tühjad. Kuna ma tean, et taha nagunii kõlareid ei pane siis tahaks võimendist välja tuleva signaali sillatada, et esikõlarid rohkem häält teeks.
Küsimus on selline, et kuidas pean ma panema RCA sisendi juhtmed võimendi taga? Ma tõin makist ainult 2 paari RCA juhtmeid (üks siis esikõlaritele ja teine supakale). St võimendis on 2 RCA sisendit tühjad (tagakõlarite omad).
Kui ma nüüd tahan sillatada võimendi siis kas ma pean ühe esikõlaritele mõeldud RCA tõstma kuskile tagakõlarite sisendisse? Loodan, et saate küsimusest aru.
F15
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Võimendi sildamine?

Postitus Postitas yllar21 »

LauriJ kirjutas:Tõstan vana teemat üles.
Küsimus on sama nagu ennist mainitud aga täpset vastust ei saanud.
Autos on süsteem selline, et ees on komponent kõlarid, neile sai ostetud 5 kanaliga võimendi(subwoofer on ka aga see ei mängi hetkel rolli, seega räägime nagu oleks tegu 4 kanaliga võimendi ja ilma sub-ita). Hetkel on kõlarid ühendatud ilma sildamata, st 2 kanalit (tagumised) on täitsa tühjad. Kuna ma tean, et taha nagunii kõlareid ei pane siis tahaks võimendist välja tuleva signaali sillatada, et esikõlarid rohkem häält teeks.
Küsimus on selline, et kuidas pean ma panema RCA sisendi juhtmed võimendi taga? Ma tõin makist ainult 2 paari RCA juhtmeid (üks siis esikõlaritele ja teine supakale). St võimendis on 2 RCA sisendit tühjad (tagakõlarite omad).
Kui ma nüüd tahan sillatada võimendi siis kas ma pean ühe esikõlaritele mõeldud RCA tõstma kuskile tagakõlarite sisendisse? Loodan, et saate küsimusest aru.
Kui sul on ees komponentkõlarid, siis mismoodi need omavahel ühendatud on? Millised komponendid on, kas midhigh ja bass, või täisriba ja tweeterite sarnane süsteem.

Sisenditesse võid küll sama RCA'd poolitata nii palju kui soovid, signaal küll nõrgeneb natuke, aga see ei saa väga määravaks. Aga seda, kas võid erinevaid väljundeid sillata, pead uurima manuaalist. Kui on midhigh ja bass moodi valjuhääldid, siis võid need kõlarid ühendada igaüks oma võimendi väljundile.
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
LauriJ
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 08.07.2007 22:12 55
Peamine sõiduk: F15 40d
Asukoht: Tartu

Re: Võimendi sildamine?

Postitus Postitas LauriJ »

Komponentideks on Hertz ESK165, ehk siis woofer/tweeter süsteem. Võimendist läheb signaal filtritesse ja sealt jagatakse woofri ja tweetri vahel ära.
Väljundeid võib sillatada küll, võimendile eraldi pealegi märgitud väljundite juurde kuidas sillatades peab panema.
Mul just küsimus sisendite kohta, et kuidas ma need parema peaks?
F15
Vasta