Help! Maki paigaldus Tartus meetodil sisse - välja

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
ash
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 16.04.2007 15:01 33
Asukoht: Tallinn

Help! Maki paigaldus Tartus meetodil sisse - välja

Postitus Postitas ash »

Läks see sama teema üles ka mõnda teise foorumisse, nii et kui sama juttu näete ärge valusalt lööge.

Seega, ehk keegi teab kus Tartus paigaldatakse makke põhimõttel, kus peale igat sõitu saad maki koju kaasa võtta ? Ei tea kui levinud see süsteem on, kunagi Tlnas oli ühel tööautol selline sahtel lastud teha, mille põhja olid kõik kontaktid - antenni ja vÕimuotsad juba jäigalt kinnitatud ilma lukustiteta ning makk käis tihedalt sahtlisse samuti ilma lukustita. Maki alla osasse oli lisatud väike metallserv, et alati saaks maki välja tõmmata. See oli justnimelt seepärast tehtud, et sellest autost oli ära viidud juba 4 makki... ja mitu ilma paneelita tagaosa.

Seekord on asi aga selles, et paraku sellel makil paneel eest ära ei käigi. Samuti iga kord tütarlapsel juhtmeid taha panna on tobe ja eks veel tobedam oleks kui ühel hetkel lõhutud klaasiga auto leiab.

Ehk keegi oskab aidata, kus paigaldatakse ja tehakse just nimelt Tartus, kuna ise ei tea Tartu kandist just suurt midagi.

Oleks väga tänulik kui kirjutataks siia.... või saadetaks privaatsõnum või üldsegi e-mail: kristjan@alexia.fi

Ette tänades! ;)
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

sa makki autosse korralikult kinnitada ei taha? ma mõtlen, et selle eemaldamiseks ikka paar tundi aega läheks. viimases hondas käidi mul sees aka makk jäeti alles kuna kohe kätte ei saadud... tehti väikesed kangutamis jäljed peale aga makk ise jäi alles. siis kui endal oli vaja seda kätte saada siis läks mul selle eemaldamisega 1,5 tundi aega.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

hollow kirjutas:sa makki autosse korralikult kinnitada ei taha? ma mõtlen, et selle eemaldamiseks ikka paar tundi aega läheks. viimases hondas käidi mul sees aka makk jäeti alles kuna kohe kätte ei saadud... tehti väikesed kangutamis jäljed peale aga makk ise jäi alles. siis kui endal oli vaja seda kätte saada siis läks mul selle eemaldamisega 1,5 tundi aega.
Aga akent see ei päästa ju, ega väljast aru saa kui kõvasti makk kinni on.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4690
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Mul oli kunagi Blaupunkti kassetmakk (+box), mis oli juba tehasest tulles sellise süsteemiga: vajutades ühte nuppu, tuli maki alt äärest selline sang välja, millest tõmmates võis maki lihtsalt välja võtta, isegi jaamad jäid mällu ja järgmine kord sisse pistes mängis samast kohast edasi. Ei teagi, kas selliseid kaasaegseid ka tehakse.

Igatahes mõni sõna sellisest isearetusest on siin juttu:
http://www.tevalo.ee/foorum/archive/ind ... 12670.html

Tartus tegeleb audio väljatöötamisega muidu Serwend, helista neile ja küsi, kas teevad sellist modimist. Nagu Tevalos mainiti, maksaks see arvatavasti umbes kilo krooni kanti. Tartus on muidu teisi audio-poode ka, soovitaks läbi helistada. Kui kuskilt mujalt ei leia, võin PSi anda ühe elektrooniku numbri, kellelt võib ka järgi uurida, kas tal oleks aega sellise ettevõtmisega tegelda.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
DCA
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 07.04.2007 21:34 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas DCA »

Ise kasutan ka vana alpine makki koos boxiga.lähen ära ja võtan maki kaasa! ;) tänapäeval enam sahtliga ei teha va.a la Vitek tüüpi wuflood,mis maksavad 300.-
ash
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 16.04.2007 15:01 33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ash »

hollow kirjutas:sa makki autosse korralikult kinnitada ei taha? ma mõtlen, et selle eemaldamiseks ikka paar tundi aega läheks. viimases hondas käidi mul sees aka makk jäeti alles kuna kohe kätte ei saadud... tehti väikesed kangutamis jäljed peale aga makk ise jäi alles. siis kui endal oli vaja seda kätte saada siis läks mul selle eemaldamisega 1,5 tundi aega.
Kindlasti mitte. Pealegi olen kuulnud hirmujutte et pätid pidid siis meelega rohkem auto kallal lammutama kui makki kätte ei saa. See pole jah paraku idee kui iga kuu uut klaasi ostad teadmisega, et makk ikka kindlalt sees on. Lõpuks ei taha sinna autosse enam ise ka istuda kui psüühikas kiiks sees ja oled teadlik et mingid aidsihaiged narkomaanid sees aelemas käivad... hõkk... pealegi see auto on tütarlapse auto kes kindlasti mitte ei oleks vanarahu ise kui hommikuti sisselöödud klaasi näeks.

Helistasin allpool soovitatud kohta, tänud! Lubati mulle tagasi helistada ja öelda kas on võimalik taolisi sahtleid veel tellida. Paljudes muudes audioga tegelevates firmades saadeti pehmelt öeldes pikalt. Eks siis näis.. ootame kõnet :roll:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

Tartus võid sellist asja küsida Serwend`ist Tähe tn.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

uusi pole näinud jah aga mul oli tööautos selline alpine kasetika kolakas. alt tõmbasid sanga välja ja kõndisid minema. lahendus oli kuidagi nii et tunne jäi selline et makk läheks pooleks. enne ühendasid juhrmed ja lükkasid põjha sisse ja kinnitasid raamiga ära.hiljem lükkasid maki sisse ja kui hoova alla lükkasid hakkas mängima. :D
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kunagi 1 tuttav kasutas sellist nippi, et tegi sellest kahe nupuga ja trossidega jaamu otsiva maki esipaneelist makile katte- peale seda jäeti makk rahule ;)

teine võimalus on paigaldada ikkagi originaal makk, mida pätid ei himusta!

kolmas võimalus on panna originaal makiga paralleelselt teine makk tavapäratusse kohta.

Kui makk autosse nö pammikindlalt kinni panna siis selle 2 tunniga lõhutakse armatuur nii ära, et kahju mitmeid kordi suurem kui see makk, mida kätte tahetakse saada- olen ise kunagi ühe tallinna ööklubi ees näinud E30 salongi kus oli sisse murtud viisakalt (tagumise akna kolmnurk katki tehtud) ja siis makk armatuurist välja saetud :roll:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
ash
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 16.04.2007 15:01 33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ash »

Selle teema võib iseenesest lukku panna. Sai helistatud igasugustesse kohtadesse, enamus ei võtnud jutulegi, v.a Leo autoradioäri. Viisin maki sinna,aga kuna ta on selline natuke teistsugusem, suurem ja lcd displeiga, siis seisis ta seal 3 kuud. väidetavalt küll tehti talle nii kast valmis kui ka kõik kontaktid ja prooviti ka miskisesse analoogsesse autosse ära, aga väidetavalt oli sellel makil kole palju ühendusi ja asi ei töötanud nii nagu pidi. Ma ei teagi, kas see jutt oli tõsi või mitte, lõpuks ma sain ta igaljuhul koos ettemaksuga tagasi nii nagu ma ta sinna viisin.

Kuigi, mis siin salata, ta ütles kohe et ei taha seda makki ette vötta, kuna tundub olevat liiga mõttetu üritus. Rohkem ei viitsi selle asjaga tegeleda, minupärast vöib see lcd jama kasvõi prükkarisse käia, sest meie tore banaanivabariik on kord sellisena loodud, et pole nii nagu Saksas või Soomes, et jätad maki koos kõige muu kraamiga autosse ja hiljem tagasitulles on sul nad kõik alles. Niisama heapärast ja debiilsetele vargapoistele teenet teha ei tahaks ja klaasi ka vahetama ei viitsi hakata. :!:
kulgur
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 07.11.2007 01:52 34
Asukoht: tartu

Postitus Postitas kulgur »

on tõesti tartus ka see makivarguste laine nii suur? :o
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 905
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

Kas need müüakse Eestis maha või viiakse "välismaale", st. Venemaale, Lätti jne? :roll:
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
ash
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 16.04.2007 15:01 33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ash »

Pole vahet kas elad Tallinnas, Tartus või Pärnus. Fakt on see, et elad Eesti Vabariigis kus seadused eeltehtud kuritegudele järgnevad nullilähedaste naeratustena ja õhutamistena "tee veel". See on paraku Eesti kohtusüsteem, milles sarikurjategijad maksavad trahvi või istuvad natuke aega arestis, tulevad välja.. varastavad, müüvad maha... varastavad, müüvad.. ja kui siis vahest neid kre*iine jälle Lasnamäe paneelmaja trepikojast või Kopli liinide alt leitakse süstal veenis, on kohustus need samad HIV'i kandvad kurjategijad uuesti elule aidata (sest kõigil on ju õigus elule - mis siis, et nad ise elada ei taha ja parem olekski) et ikka ausad inimesed arstiabita jääks ja hiljem saaks öelda, et kiirabile ei jätkunud eelarvest niipalju raha, kuna narkomaanide 1 elustamissüst maksab ju "ainult ca 1000 + eeku. Kahju, et Eestis märkamatult tegelikult ju kurjat egijaid toetatakse. Ja seda rohkem kui ausaid kodanikke! ;)
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

olen eelkõnelejaga täiesti ühel meelel.Kahjuks nii on
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

TanelE34 kirjutas:Kas need müüakse Eestis maha või viiakse "välismaale", st. Venemaale, Lätti jne? :roll:
Ei viida neid kuhugi. Süsteem toimib nii, et makke varastavad tavaliselt narkomaanid. Varastatud kraam viiakse turgudele, kaubanduskeskustesse, kohvikutesse jne. Vahel viib iga narkar ise, vahel viib üks inimene mitme kuti "saagi". Asjad müüakse mitte turu/poe/kohviku külastajatele vaid personalile (kohalikele müüjatele) ja seda imeodava hinnaga. Eesti tingimustes pole praegu väga raske leida madalapalgalist poemüüjat, kes mõnikümmend tuhat krooni kuus palgalisa tahaks teenida. Umbes 5000 krooniga võib osta 4-5 korralikku makki, paar mobiiltelefoni, komplekti uusi Adi dresse, akutrelli ja mõned DVD-d. Edasi ostetakse vajalikud kaablid, laadijad jms ning osa kaupa jääb enda tarbeks, osa läheb müüki (osta.ee, hinnavaatlus.ee, Kuldne Börs, BMW Klubi jne), eksklusiivsem kaup müüakse pisut odavamalt sõpradele-tuttavatele-töökaaslastele jne ning kui vanaemal uut telefoni vaja on, saab ka see mure lahendatud. Süsteem on toimiv ning sageli on edasimüüjaid mitu. Seni kuni odavale ja heale kaubale on nii suur nõudlus ja seejuures inimesi kauba päritolu absoluutselt ei huvita ning üldine moraal on samuti madal, ei saa olukord mitte kuidagi paraneda. Kui enamus inimesi on silma pilgutamata nõus dokumentideta tehnikat ostma, võib süüdistada vaid iseendid ja ühiskonda, kuna nõudlus on laiemas perspektiivis töö pakkumine. Seega, kui ostad dokumentideta tehnikat, toetad automaatselt tehnika vargusi. Kui dokumendid oleksid ostul-müügil kauba lahutamatuks osaks, ei varastataks enam ühtegi makki ning ei kakutaks tehnikat välja ka sissetoodud kasutatud autodest. Varastamine lõppeb siis, kui see on muutunud/muudetud mõttetuks - läbi elatud ju klaasipuhastajate/peegli klaaside peal.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

Hendrik kirjutas:
TanelE34 kirjutas:Kas need müüakse Eestis maha või viiakse "välismaale", st. Venemaale, Lätti jne? :roll:
Ei viida neid kuhugi. Süsteem toimib nii, et makke varastavad tavaliselt narkomaanid. Varastatud kraam viiakse turgudele, kaubanduskeskustesse, kohvikutesse jne. Vahel viib iga narkar ise, vahel viib üks inimene mitme kuti "saagi". Asjad müüakse mitte turu/poe/kohviku külastajatele vaid personalile (kohalikele müüjatele) ja seda imeodava hinnaga. Eesti tingimustes pole praegu väga raske leida madalapalgalist poemüüjat, kes mõnikümmend tuhat krooni kuus palgalisa tahaks teenida. Umbes 5000 krooniga võib osta 4-5 korralikku makki, paar mobiiltelefoni, komplekti uusi Adi dresse, akutrelli ja mõned DVD-d. Edasi ostetakse vajalikud kaablid, laadijad jms ning osa kaupa jääb enda tarbeks, osa läheb müüki (osta.ee, hinnavaatlus.ee, Kuldne Börs, BMW Klubi jne), eksklusiivsem kaup müüakse pisut odavamalt sõpradele-tuttavatele-töökaaslastele jne ning kui vanaemal uut telefoni vaja on, saab ka see mure lahendatud. Süsteem on toimiv ning sageli on edasimüüjaid mitu. Seni kuni odavale ja heale kaubale on nii suur nõudlus ja seejuures inimesi kauba päritolu absoluutselt ei huvita ning üldine moraal on samuti madal, ei saa olukord mitte kuidagi paraneda. Kui enamus inimesi on silma pilgutamata nõus dokumentideta tehnikat ostma, võib süüdistada vaid iseendid ja ühiskonda, kuna nõudlus on laiemas perspektiivis töö pakkumine. Seega, kui ostad dokumentideta tehnikat, toetad automaatselt tehnika vargusi. Kui dokumendid oleksid ostul-müügil kauba lahutamatuks osaks, ei varastataks enam ühtegi makki ning ei kakutaks tehnikat välja ka sissetoodud kasutatud autodest. Varastamine lõppeb siis, kui see on muutunud/muudetud mõttetuks - läbi elatud ju klaasipuhastajate/peegli klaaside peal.

ma vaatan et sa ise nagu oleks tegelenud sellise asjaga :D


aga jah paraku on su jutt täitsa õige... ega muidu enamsti tallinnas ülemiste parklas mingid tsurkad tulevad pakuvad sulle, makke, trelle jne...tartus ei ole veel kohanud...
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tõenäoliselt on ka üsna vähe taksojuhte, kes endale tehnikat poest ostaks ... nende käest käib läbi ikka väga palju varastatud kraami.
Indrek
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Üks levinumaid kohti, kus mulle igasugust sodi on tuldud pähe määrima on Lasnamäe Centrumi parkla. Seal viimase aasta jooksul 4-5 korda niimoodi ligi astutud (satun sinna ca 2x kuus). Tavaliselt tööriistakohvritega.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas loffa »

Makkide teemasse:

Pärast seda, kui mu isal lasnamäelt maja eest korduvalt makk ära varastati, otsis ta endale selle plastikust paneeli, mis maki augu ees käib, kui autos makki ei ole ning lõikas sellel kõik servad ära, nii et see oli pärast töötlust täiesti sile plastmassplaat, lihtsalt eest poolt automargi logoga. Ja maki külge, paneeli taha(eeldab muidugi ärakäiva paneeliga makki) pani väikese tüki seda kleepsuga takjapaela ning teise poole takjapaela pani selle katte külge. Iga kord, kui autost välja läks, võttis makil paneeli eest ära ja pani selle augukatte asemele. Pärast seda hoidis autot veel mitu aastat samas kohas, aga katki löödud aknaid rohkem hommikuti ei leidnud, samal ajal kui kõrvalseisvate autode omanikel oli nii mõnigi kord see üllatus jälle hommikul ees.

Päris iga makiga see süsteem kahjuks ei tööta, sest kõik makid ei jää siledad, kui paneel eest ära võtta ja olenevalt paneeli ehitusest ei pruugi ka see takjapael sinna väga hästi mahtuda, kuid kindlasti on sinna ka mõni muu süsteem võimalik kinnitamiseks välja mõelda. (ka konkreetse maki puhul tuli see iluraam maki ümbert eemaldada, aga no parem ilma raamita makk, kui ilma maki ja klaasita auto :) )

BMW puhul seda süsteemi muidugi sellesmõttes rakendada ei anna, et nad tulevad ju kõik tehasest makiga, küll aga teiste autode puhul. Ning ilmselt saab ka bmwle mingi analoogse katte sinna leida/teha, ega narkarid ju seda ei tea, et neil tehasest kõigil makk sees on.
Vasta