E38-s Mp3-de kuulamine.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
P6tuP6tu
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 16.04.2008 23:15 21

E38-s Mp3-de kuulamine.

Postitus Postitas P6tuP6tu »

Olen siin foorumis nüüd tuhninud ja ühtegi sellist lihtsat konkreetset vastust pole saanud.

Sai endale siis soetatud E38,millel taga CD-Box - Eesti teedega see asi ei sobi (jätab pisimatki jõnksu ületades vahele).Kindel plaan siis oleks soov see asendada millegi muuga.Tahaks paigutada miskit sellist CD-Boxi,mis mängiks ka Mp3-si ja oleks mingisuguse buffer mäluga.Olen nii palju aru saanud,et mingeid aftermarket asju on olemas aga siis kaob VIST mõningatel juhtudel juhtpaneeli kontrollimise võimalus ära.

Kas keegi saaks nüüd lühidalt ja konkreetselt vastata,kas on olemas selliseid CD-Box'e,kust saab,mis sellega kaasneb?

PS! Mingi CD-Box on,mida saab paigaldada aga siis tuleb mingid juhtmed ära lõigata ja... <-sellisel kujul palun mitte vastata.Mees teab,mis mees räägib ja ta räägib konkreetset juttu!
Roland
Mob: 56711841
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2404
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

osadele BMW-dele saab ühendada spetsiaalse vaheadapteriga Alpine mp3-cd-box'i. E38 puhul on asi natuke keerulisem, algusaastate masinatel on cd-box-i juhtimine teist moodi ja puudub sobiv vaheadapter. ise olen üritusega sealmaal, et kui millalgi aega saan, üritan vahetada auto raadioploki uuema vastu, mis peaks siis ühilduma Alpine box'iga.. ei oska sulle hetkel kindlalt väita, kas see töötab ka, enne kui ise olen asja reaalselt läbi teinud.. kuigi lootust peaks olema :)
box, mida üritan ühitada, on selline: Alpine CHA-S634 http://www.alpine.ee/index.php/tooted

variant B on vahetada kogu multimeediasüsteem aftermarket staffi vastu, aga see on juba vähe tõsisem/kulukam ehitamine ja lõpptulemus ei pruugi jääda välimuselt esteetiline :P
V8
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2430
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ander »

Üks väga lihtne lahendus on selline,et ostad selle kasetti adapteri,maksab mingi 100.-
http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=CLP-003
E38-l käib ju ilusti see kaan peale sellele kasseti osal ja ainult juhe on näha mille külge selle mp3 mängija paned.Ka selle juhtme annab edukalt ära peita kindlasti.Säilib ka võimalus roolilt juhtida seda heli jne.
Nii on kindlasti mugavam ka muusikat autosse kaasa võtta,ei pea kuskil plaate kirjutama vaid laed otse mp3 mängijale ja saad seda vajadusel ka mujal kuulata ;)
Ise vähemalt mõtlen küll,et see arukam lahendus kui mitmete tuhandete eest cd-box ja kaablid osta.Muidugi oleneb ka kui suur muusika fänn keegi on ja mis tehnika autos,mingeid moonutusi esineb kindlasti aga tavakuulajale peaks sobima ma usun.
Kui keegi arvab,et see väga halb lahendus siis ootaks isegi vastukaja,sest mõttes endalegi samamoodi see ühendada.
E70 4.8i /// E93 335i
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2404
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

igasugused kasseti-adapterid, fm-transmitterid jms tekitavad siiski olulise kvaliteedikao.. nojah, kellele elevant kõrva peale astunud või lihtsalt on autos odav ja/või kehv saund, nendele on see ehk mingi lahendus.
audiofiile need lahendused siiski ei rahulda.
V8
P6tuP6tu
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 16.04.2008 23:15 21

Postitus Postitas P6tuP6tu »

740ila kirjutas:...kasetti adapteri...
Proovitud ning sama hästi võib miskit vana kasseti põhimõtteliselt kuulata.Kvaliteet on kehv.Ei saa ütelda,et halb on aga väga kehv.Minu proovitud kassett adapter oli küll muidugi Prismast pärit aga olin ostuga väga pettunud ning sa suht-koht kohe ära "visatud".
TarmoV12 kirjutas:...E38 puhul on asi natuke keerulisem, algusaastate masinatel on cd-box-i juhtimine teist moodi ja puudub sobiv vaheadapter...
...variant B on vahetada kogu multimeediasüsteem aftermarket staffi vastu...
Kas oskad täpsustada,mis ajast lõppevad algusaastate masinad ning mis numbreid kuskilt vaadata,et kindlaks teha,mis tüüpi boxi juhtimisega masin mul on?
Mu auto on muidu 95 aasta detsembri sünnitis.
Mis puudutab aga aftermarket'i tehnikat,siis seda ei taha just nimelt välimuse pärast puudutadagi.Pealegi jääks autosse liiga palju üleliigseid (vanu) juhtmeid,mille seisundist pärast aimugi pole ning on suurem tõenäosus lõpuks mingi ette aimamatu lühise tekkeks.
Roland
Mob: 56711841
Kasutaja avatar
wanamees
Huviline
Postitusi: 669
Liitunud: 30.05.2007 22:15 52
Asukoht: earth

Postitus Postitas wanamees »

võimalik, et neid cd-boxe on ka originaalis erinevaid, minu autos 35 kõrguse ja kõva rehviga pole veel kordagi ka kõige halvemal teel vahele jätnud mängimist ja cd'd kuulan pmst 95% juhtudest.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2404
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

P6tuP6tu kirjutas:Kas oskad täpsustada,mis ajast lõppevad algusaastate masinad ning mis numbreid kuskilt vaadata,et kindlaks teha,mis tüüpi boxi juhtimisega masin mul on?
Mu auto on muidu 95 aasta detsembri sünnitis.
siin teemas ütleb priitv8, et üleminek toimus 09/98. '95-aasta masinal on kindlasti veel vana malli raadio..
küsimusele, kas ja kuidas uued raadiod vana autoga ühilduvad, pole ikka veel ühest vastust.. peab lihtsalt katsetama hakkama..
V8
Vasta