LUKKU

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta

Suhtumine vanemate BMW-de ümberehitusse?

Pooldan
52
84%
Ei poolda
10
16%
 
Hääli kokku: 62
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

LUKKU

Postitus Postitas Madisss »

:!:
Viimati muutis Madisss, 06.01.2008 23:46 57, muudetud 1 kord kokku.
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Kere taastamist küll keegi kritiseerima ei hakka :lol: Sama lugu on spoiladega - alpina, bbs ja motorsport, mida võib siis originaaliks pidada, ei tohiks küll kellelegi ette jääda :)
E21'te ei olegi nii kerge rikkuda, sest talle polegi saada mingi kolmanda partei küsitava maitsega tuuningustuffi. Velgede valik on samut suhteliselt piiratud, kui flanssidega ei taha jamama hakata. Ainuke asi mis võib panna nina kirtsutama on need kandilised esituled aga see on tõesti maitse asi :roll:
Peamine, et ise tohutuid klaasplastist spoilereid ja koopalaiendeid vormima ei hakka :lol:
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

See küsitlus leiab vist vähe mittepooldajaid :cool:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

nuga kirjutas:Kere taastamist küll keegi kritiseerima ei hakka :lol: Velgede valik on samut suhteliselt piiratud, kui flanssidega ei taha jamama hakata.


Kuna pole ise seda e21 velgede värki uurinud siis kas on tõesti nii raske velgi leida? Ja mis see flanss on? Pole nagu kursis selliste asjadega ehk on keegi abiks kes teab paremini? :roll:
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Ümberehitus

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kas ümberehitus või taastus? Originaalosade panekut peaks vist ikka taastamiseks nimetama :)

jJanno
exTouring
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Madisss kirjutas:Kuna pole ise seda e21 velgede värki uurinud siis kas on tõesti nii raske velgi leida? Ja mis see flanss on? Pole nagu kursis selliste asjadega ehk on keegi abiks kes teab paremini? :roll:
Valuvelgedest rääkides on 3 põhilist varianti:
Sellised nagu minul, mõõt 7Jx15H ET13, tootjaks BBS:
Pilt

Sellised nagu sysil, mõõt sama aga ET oli vist 15 :roll: , tootjaks MSW:
Pilt

Viimane, samas enimlevinud variant on OZ'i poolt toodetud tiheda kodaraga Alpina replicad. Nendel on ET12:
Pilt

Otsida tasub neid eelkõige E30'te alt, kuigi offseti poolest nad sinna hästi ei istu. Flanss on selline vahetükk, mis pannakse rummu ja velje vahele, et muuta velje offset väiksemaks. Näiteks kui soovitav offset on 15mm aga velg on 25mm offsetiga, siis kompenseerib selle 10 mm flanss. Üldiselt ei ole flansi kasutamine soovitatav, kuna sellisel juhul keskava ei tsentreeri velge enam täpselt ja see võib viskama hakata. Samuti on vaja pikemaid rattapolte.
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

Tänan kasuliku info eest. :D
inc13

Postitus Postitas inc13 »

nuga kirjutas:[

Viimane, samas enimlevinud variant on OZ'i poolt toodetud tiheda kodaraga Alpina replicad. Nendel on ET12:
Pilt
On ka originaal Alpinasid ;)
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

On ka originaal Alpinasid ;)
Jap, aga oled sa 15" seda malli alpinaid eestis kohanud? Mina pole :cry:
Pilt:
Pilt

Loomulikult on veel mõned variandid aga need on juba väga haruldased.
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

minu velgedel offset 12, velje kyljel ka kiri BMW, mis viitab siis otseselt e21-le toodetud velgedele. sest yhelgi teisel pole sellist offseti.

madiss, kui sa selle roosa e21 ostsid, siis seal olid ka mingid 15" veljed all. uuri nende offseti ja kui et12-15, siis liivaprits ja värv teevad needki veljed väga kenaks. pole flantse vajagi.

sysi.
inc13

Postitus Postitas inc13 »

nuga kirjutas:
On ka originaal Alpinasid ;)
Jap, aga oled sa 15" seda malli alpinaid eestis kohanud? Mina pole :cry:


Loomulikult on veel mõned variandid aga need on juba väga haruldased.
Neid tehti ka 13 tolli mõõdus...
Eristab replicast sellega,et Alpina kirjad on "sisse valatud",jne

Pilt

ALPINA genuine alloy wheel 6,5 x 13

http://www.wallothnesch.com/e/alpe/alpee21.htm
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

sysi kirjutas:
madiss, kui sa selle roosa e21 ostsid, siis seal olid ka mingid 15" veljed all. uuri nende offseti ja kui et12-15, siis liivaprits ja värv teevad needki veljed väga kenaks. pole flantse vajagi.

sysi.


Tähendab pole veel ostnud vaid ootab mu järele minekut ja omaniku vahetust. Ja eks ma siis uurin ja puurin. Kuid oleks siit siis ka küsimus sulle sysi,et kas on väga raske ja kulukas teha korda see auto just mootori poole pealt? Asi selles,et nagu olen aru saanud on e21 jupid odavamad kui e30 või ma eksin?
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

kas on väga raske ja kulukas teha korda see auto just mootori poole pealt?
mootori poole pealt arvatavasti lihtsam kui kere tegemine.
aga noh, saaled (kepsu + raam) 2700 eek näiteks.
kui korralikult teha, siis kallis.

ma enda omal plaanin ka üht-teist teha. kui tehtud, siis oskan paremini öelda, kauaks vee ja leiva peale jäin.
truumu

Postitus Postitas truumu »

sysi kirjutas: madiss, kui sa selle roosa e21 ostsid...
:shock: milline see küll välja võiks näha?
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

truumu kirjutas:
sysi kirjutas: madiss, kui sa selle roosa e21 ostsid...
:shock: milline see küll välja võiks näha?


Nagu enne mainisin et ei ole veel enda nimele saanud kuna pole aega Tartu poole liikuda ja asja korda ajada.Kuid välja näeb ta siis järgmine http://www.pilt.ee/view/94563/
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

piltidel väga roosa polegi, aga live's roosa :)
samas on see ainus liikuv e21 323i müügis.
inc13

Postitus Postitas inc13 »

Madisss kirjutas: Nagu enne mainisin et ei ole veel enda nimele saanud kuna pole aega Tartu poole liikuda ja asja korda ajada.Kuid välja näeb ta siis järgmine http://www.pilt.ee/view/94563/
Räägi saladust kui palju maksis ..?
eelmine kord kui müüdi siis tahtsin osta ....kuid siis hakati mingit jampsi ajama,et mõeldi ümber...jne,jne

jätad kandilised tuled või paned ümmargused?
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

ma tahtsin ka seda eelmine kord osta :lol:
inc13

Postitus Postitas inc13 »

sysi kirjutas:ma tahtsin ka seda eelmine kord osta :lol:
Miks siis ära jäi?
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

sama, mis sul, inc13, et ei tea et ikka ei müü vist jms... ühesõnaga mitte minupoolne blokk.
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

Kas siis oli müüaks vanamees või keegi teine? Sest selle autoga üldse mingi jura.Mingi vanamoori nimel jne..
Aga hind on küll eidi karma 10k aga mis teha.Praegu ei ole oluline mitte summa millega auto osta vaid see et lõpuks omale 323 saab.

Ja siis veel niipalju et mootor ei ole enam 323 vaid 323 ploki peale on aretatud 2.0 karpa siis 520 mudeli pealt võetuna.Kuna vanamees ei saanud pritsest jagu ja viis ploki kaane ja muud vidinad emexsisse. Aga jah kuna kaan ja pritsesüsteem olemas siis sellega muret ei teki.

Ja tuledest siis veel et ei tea veel mis üldse saab kõigepaealt ära tuua ja siis nagu suve plaan kere korda teha ja siis edasi vaadata. Kuna rahaga on lood nagu on et egas seda kellelgi üle pole ja kuna ise veel koolis käin on ainus võimalus praegu nädalavahetustel töötada.Kuid eks näha ole mis tulevik toob. Kuid praegune plaan siis see masin lorda teha ja liikuma panna et oleks eestis veel üks 323 mida võiks arvestada.
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Kuidas praeguseks lood on, oled vormistamised ära teinud ja auto koju vedanud? :)
Madisss
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 04.04.2004 21:21 23

Postitus Postitas Madisss »

Kahjuks pole aega olnud kuna ise olen koguaeg tööl. Aga nüüd peale pühapäeva peaks asi selge olema millal Tartu minek kuna teine bemm tuleb Venemaalt ära ja siis jälle liikumisvahend olemas. Ja siis kui auto käes läheb kohe usinaks keretööde tegemiseks.
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Paistab, et roosa on uuesti müügis: http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?t=12987 :roll:
Mis te jamate mehed, ostke see ometi ära :lol:
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Paistab, et roosa on müüdud. Ega keegi siinsetest ometi :?:

Aga kes hiljaks jäi, sellel on ehk SIIT võimalik midagi saada :) Ja SIIN on üks 323i varuosadeks.
Bronco
Huviline
Postitusi: 290
Liitunud: 12.06.2003 15:58 34
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

Aitüma linkide eest Nuga...

Käisin täna seda Tartu oma vaatamas ja tundub et see Laupäev siis läheb ära kellegi Tallinna noorele kutile nimega Madis :P

Ja mina küll roosat värvi ei täheldanud... mulle värv väga meeldis, kuna enda auto originaalvärv täpselt sama oli...

igastahes... homme peaks seda Keila oma vaatama minema vist... :cool:
Bmw 318i '82, VW Multivan '07, VW Golf '13
Vasta