Webasto paigaldus, kus ja kas on mõtet?

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4367
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

Mul soojendab Webasto praeguste 0-2 kraadiste ilmadega mootori jahutusvedeliku 65 kraadini kuskil 15 minutiga. Salongi antud juhul ei küta, kuna salongipuhurit ei aktiveeri. Kui ma tahaks nii mootorit kui salongi korraga kütta, siis võtaks see tõenäoliselt pool tundi aega.

Ah jah...Mootor on M51 ja Webasto Z/C, mille paigaldasin ise ja mis on juhitav taimerkellast. Webastost väljuv soojenenud jahutusvedelik suunatakse otse salongi soojusvahetisse ja seal edasi mootorisse.
tel. 51 949 859
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Seega on mind lollitatud väga kaua aega ja maksnud olen selle jama korda tegemise eest üle 10 000 krooni + kulutanud meeletult aega. :mad: Ootan veel Risto vastuse ära (üks asjalikumaid töötajaid UM -s, lasi teha järelpärimise ja ei hakanud üldse asja torkima). Saatsin juba mailid nii Webasto peakontorisse, kui ka BMW -sse Saksamaale. Mida näitab sul soojendamise ajal või lõpus jahutusvedeliku seier? Mul on täitsa nullis ehk soojendamist ei toimu üldse. Webasto kleebis kerel on sama mis sinu puhul. Ega sul rohkem infot ei ole? Webasto peal oli mul järgnev info: ArtikelNr. 64470H, Ausf. 032Fabr. Nr 4C576338, 12v/40 W, 2,5 bar

PeeterA kirjutas:Mul soojendab Webasto praeguste 0-2 kraadiste ilmadega mootori jahutusvedeliku 65 kraadini kuskil 15 minutiga. Salongi antud juhul ei küta, kuna salongipuhurit ei aktiveeri. Kui ma tahaks nii mootorit kui salongi korraga kütta, siis võtaks see tõenäoliselt pool tundi aega.

Ah jah...Mootor on M51 ja Webasto Z/C, mille paigaldasin ise ja mis on juhitav taimerkellast. Webastost väljuv soojenenud jahutusvedelik suunatakse otse salongi soojusvahetisse ja seal edasi mootorisse.
Viimati muutis ahtil, 04.03.2008 06:54 00, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Kahel tuttaval on Itaaliast toodud dislad ja kummalgi pole seda peal. Üks on neist isegi M paketiga ja ikka pole, Ühel 2001 a. auto universaal ning teisel 98.a. sedaan. Päris kõigile neid ikka ei pandud. Saksmannidel vast kohapeal oli. Mul on bensukas ja ka õnneks pole seda peal. Aga Eestist ostetud uuena auto on,
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4367
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

to ahtil: Minu Webasto Thermotop Z/C on algselt mõeldus hoopis Kia Sorento 2.5CRDI-le :lol: . Mehaanika poolest on nad kõik ühesugused, kuid "ajud" töötavad erinevalt.

Samas kui M57 diiselmootoriga E39 Webasto tehaselahendus näeb ette seisusoojendina ainult salongi soojendamist (mitte ka mootori), siis on ka kogu tsirkulatsiooni torustik vastavalt ehitatud. Kui tahad ka mootorit eelsoojendada, tuleb torustik ümber ehitada ja mootori ning soojusvaheti tsirkulatsiooni eraldav klapp n***i visata(nö. inline lahendus). Või siis kasutada tõesti spets. termostaati. Kas sa palusid kellelgi sellist ümberehitust teha? UM vaevalt seda teeb, kuna tema järgib tehase instruktsioone.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8281
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

BMW enda seletus selle seisusoojendi lisaklappidele ongi see, et eesmärk on mootori temp. andurit mitte soojendada! Aga nagu ma aru saan, siis teema algatajal ei ole tehase poolt paigaldatud seisusoojendit, seega ka klappe mitte.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta