K: Milline on hea esiklaas

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4226
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Hiljuti vandaalitsesin e32 ja e28 esiklaaside kallal, purunesid ja killustusid täiesti erinevalt, samuti juhin tähelepanu üldiselt tagaklaasidel näha olevate gaasileegikestle, minujaoks suht müstika, kuidas need leegid 21 sajandil ikka näha jäävad :?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Auto küljeklaasid karastatakse ja asi mutt. Esiklaasid ... ega ei kujutagi päris täpselt ette, mida saab selle kihtidega peale karastamise, millegiga katmise ja lamineerimise ette võtta. Omadused kui sellised pannakse paika ikka temperatuuril 1200 ja üle ning seda ainult üks kord. Hiljem on lihtsalt järeltöötlus ja autoglaavimine. Temperatuurid mu teada üle 600 eriti ei kerki. Karastamine on nendest üks selline keerukam, kuid väga ühese lõpptulemiga protsess.
Kui mingi kiht on kraapimisele vastupidavam saab see olla vaid karastatud või ma eksin?
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Muhv kirjutas:Auto küljeklaasid karastatakse ja asi mutt. Esiklaasid ... ega ei kujutagi päris täpselt ette, mida saab selle kihtidega peale karastamise, millegiga katmise ja lamineerimise ette võtta. Omadused kui sellised pannakse paika ikka temperatuuril 1200 ja üle ning seda ainult üks kord. Hiljem on lihtsalt järeltöötlus ja autoglaavimine. Temperatuurid mu teada üle 600 eriti ei kerki. Karastamine on nendest üks selline keerukam, kuid väga ühese lõpptulemiga protsess.
Kui mingi kiht on kraapimisele vastupidavam saab see olla vaid karastatud või ma eksin?
Mäletan, et karastamistehnoloogiaid oli juba kümneid kuid jah näiteks karastamine teeb selle vastukindlamaks ja see on väga hea lõpptulemusega protsess. Bussipeatuste klaase sellest hetkels Lasnamäe noored mehed enam jalaga katki ei löönud ja niisama lihtsalt ära ei kriipinud.
Vasta