1. leht 1-st

Kas katalüsaator keeras mootori kotti?

Postitatud: 07.04.2005 18:09 28
Postitas taarm
Kasutaja KIIRE-LAURI kirjutas nii, tsiteerin:


"Et siis juhtus selline asi et sõitsin mingi 500km tuksis katalüsaatoriga ja siis täna panin uue alla ja mootor kolises rämedalt isegi tühikäigul. Veeresin siis rahulikult kullo juurde selle remondimehe juurde ja see kuulas kohe , et väntvõll ja kepsud ja need õhtal.Ei luband mul autoga sõita enam et muidu jutud küljepealt väljas.Aga ma ei saa seda aru kuidas see juhtuda võis kuna ma ei ole talle eriti piitsa andnud ja õli seisab ka ilusti sees ja üldse hea autoperemees olen.Ahja mootor siis m40 ja 1,8 kevadel panin uue nukvõlli ja hüdrotõukurid ja nookurid.Bmw ikka eriti parsa auto küll,või on mulle läbi hooratud masin juhtund.Igatahes järgmise bmw kui kunagi ostan siis käin kolm korda UM mootoritestis."

Loodan, et kiire-lauri ei pahanda, et tema postitust siin kasutan, aga hakkas ennast huvitama, nii et küsin, et kas selline asi on tõesti võimalik??

Postitatud: 07.04.2005 19:12 30
Postitas Harley
katalisaator voib tuksi mootor keerata.... :idea:

Postitatud: 07.04.2005 19:14 39
Postitas kiire-lauri
EI pahanda ,sest ennast huvitaks ka see kuidas ta sai minna.Nüüd läks siis ei ole midagi teha ja tuleb pappi koguda ja korda teha.

Postitatud: 07.04.2005 23:13 36
Postitas meph
katalüsaatorist küll midagi sellist ei juhtu.

Postitatud: 08.04.2005 16:40 53
Postitas priitv8
Iseenesest on ju tuksis kat lai mõiste, aga umbes kat võib sellega lõpuks hakkama saada küll, kui väljalaskekolle kogu aeg hõõguvpunane on.

Postitatud: 08.04.2005 19:30 02
Postitas meph
Suht ebatõenäoline siiski...

Postitatud: 08.04.2005 20:26 24
Postitas kiire-lauri
ühesõnaga siis te ka ei oska öelda mis seda põhjustada võis?

Postitatud: 08.04.2005 20:41 16
Postitas meph
Kohvipaksu pealt väga mootorivigasid välja ei loe küll jah ;)

Postitatud: 09.04.2005 01:46 38
Postitas acid
Ehk lihtsalt oma aja ära elanud...

Postitatud: 09.04.2005 08:38 01
Postitas Aare
Ei tea muidugi, palju selle mootoril asjaga pistmist on, aga üldiselt soovitatakse peale nuka vahetust teha sellele mootorile üks sisemine pesu ja kindlasti võtta alt ära karteripõhi ja pesta see seest puhtaks. See nuka kulumine tekitab üsna roppu metallisodi ja need õlivõtja sõelad on üsna jämedad ja kahtlane on, kas see seda kinni peab. Järgmisena on seda metallikut filter täis, filter ummistub ära, siis läheb möödavooluklapist see solk filtrist mööda ja esimene koht, kuhu õli edasi lähe ongi saaled.

Kas ja kuipalju see mõjutab, aga.....mingi selline variant on ka.

Minimaalselt peaks peale nukavahetust ikka õli ära vahetama ja mingi engine flushiga enne asja läbi pesema. Mina olen ühe korra sellisel pärast õli vahetanud ja näpu vahel katsudes oli see nagu lihvimispasta....

Postitatud: 09.04.2005 19:17 28
Postitas kiire-lauri
mootor pesti puhtaks peale nuka vahetust.Aga eks järgmise kuu alguses teeb auto korda ja siis saab täpsemalt teada mis seal sees puruks ja kui palju.