LED Pirnid?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Hr.Ploom
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 21.10.2010 11:39 59
Peamine sõiduk: BMW E65 730d 160kw
Telefon: 5227633
Asukoht: Tartu

LED Pirnid?

Postitus Postitas Hr.Ploom »

Jagaks siis ühte linki mis ette sattus http://store.ijdmtoy.com/25-SMD-LED-Bul ... sku_4a.htm , Kas kellelgi on kogemusi nendega ? On paigaldanud neid udukatesse? Kuidas põlevad- kaua kestavad ?
E61 530d automaat 160kw 2005a & E39 530d Facelift 142kw manuaal & VW Sharan 1.9TDI & RENAULT MASTER 2.8
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas coley »

Paraku on see tõsi mida InterFace räägib,

LED on pigem niisama iluasjake, reaalset valgust ta vajadusel ei paku. Tihedas udus sõites pole temast absoluutselt mingit kasu! Pigem soovitaks soetada Xenon komplekt näiteks kasutaja Kris'i käest ;)
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas enn1 »

Kui kasutada udukaid päevasõidutuledena, siis peaks LED ok olema sinna. Enamasti on udukate klaasid kividest niipalju ära säkitud, et korralikku valgust nad udus nagunii ei anna... Ise sõidan samuti päeval udukate ja gabariitidega, lihtsalt selleks, et pooltulepirne säästa. Plaan on samuti LED'id sisse panna, sest 2-3 kuu tagant H7 pirni vahetada on suht kulukas, lisaks on vähemalt E39'l see üsna ebamugavaks tehtud :?
Kasutaja avatar
Hr.Ploom
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 21.10.2010 11:39 59
Peamine sõiduk: BMW E65 730d 160kw
Telefon: 5227633
Asukoht: Tartu

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas Hr.Ploom »

coleybwoy kirjutas:Paraku on see tõsi mida InterFace räägib,

LED on pigem niisama iluasjake, reaalset valgust ta vajadusel ei paku. Tihedas udus sõites pole temast absoluutselt mingit kasu! Pigem soovitaks soetada Xenon komplekt näiteks kasutaja Kris'i käest ;)

Mõte on iseenesest hea... Kas oskad öelda ehk et kus ja kuidas tegema peaksin et lähituled võiks Xenonid olla? plaan täna peale tööd külge panan Xenon lähituledesse aga ei tahaks eriti seadusega pahuksisse minna :)
E61 530d automaat 160kw 2005a & E39 530d Facelift 142kw manuaal & VW Sharan 1.9TDI & RENAULT MASTER 2.8
Kasutaja avatar
rorschach
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.06.2008 20:19 41
Asukoht: Tallinn

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas rorschach »

Ausalt öeldes see automaatne kõrguseregull on minu kogemuste põhjal täiesti mõttetu. Eesti teed on nii konarlikud, et see regulaator ei jõua neid tulesid korralikult õigel kõrgusel niikuinii hoida. Pesurid, mida seadus ka nõuab, tunduvad ka täiesti mõttetud. Kui läheb pimedaks (ehk siis ainuke aeg kui Xenon päriselt segama hakkab), siis lähevad ka ilmad nii sitaks, et tuleklaasid on kohe sopased ja see hädine surve mida pesurid välja annavad, ei paranda mitte midagi. Aga, peamine komponent Xenon tulede juures, mis päriselt aitab ka, on luup. Kui seda pole, siis palun, jumala eest, ärge pange Xenon pirne endale halogeen-reflektoritega. Loobib seda eredat ja võimsat valgust igale poole ning muudab vastutulijate elu põrguks.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas enn1 »

rorschach kirjutas: Aga, peamine komponent Xenon tulede juures, mis päriselt aitab ka, on luup. Kui seda pole, siis palun, jumala eest, ärge pange Xenon pirne endale halogeen-reflektoritega. Loobib seda eredat ja võimsat valgust igale poole ning muudab vastutulijate elu põrguks.
10 points ! :cool:
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas marek555 »

rorschach kirjutas:Ausalt öeldes see automaatne kõrguseregull on minu kogemuste põhjal täiesti mõttetu. Eesti teed on nii konarlikud, et see regulaator ei jõua neid tulesid korralikult õigel kõrgusel niikuinii hoida.
Automaatse tulede kõrgusregulaatori eesmärk polegi ju reguleerida vastavalt kehvadele teeoludele, vaid vastavalt auto koormatusele. On ikka suur vahe, kas on 1 inimene tühjas autos või 5 inimest autos+pagas.
Kasutaja avatar
rorschach
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.06.2008 20:19 41
Asukoht: Tallinn

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas rorschach »

Tõsi, koorma suurenedes tõesti võib see regull aidata, kuid ma mäletan väga täpselt kuidas ma umbes kaks aastat tagasi helistasin ARK'i ja kuulasin maad oma halogeenide vahetamismõtetega seoses. Sealt räägiti mulle tõsimeeli, et automaatse kõrguseregulli kohustuslikkuse *peamine* põhjus on see, et ta hoiaks ebatasastel teedel tuled mahasuunatuna. Heh, igasugust juttu kuuleb kõikjalt.
Kasutaja avatar
Hr.Ploom
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 21.10.2010 11:39 59
Peamine sõiduk: BMW E65 730d 160kw
Telefon: 5227633
Asukoht: Tartu

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas Hr.Ploom »

rorschach kirjutas:Ausalt öeldes see automaatne kõrguseregull on minu kogemuste põhjal täiesti mõttetu. Eesti teed on nii konarlikud, et see regulaator ei jõua neid tulesid korralikult õigel kõrgusel niikuinii hoida. Pesurid, mida seadus ka nõuab, tunduvad ka täiesti mõttetud. Kui läheb pimedaks (ehk siis ainuke aeg kui Xenon päriselt segama hakkab), siis lähevad ka ilmad nii sitaks, et tuleklaasid on kohe sopased ja see hädine surve mida pesurid välja annavad, ei paranda mitte midagi. Aga, peamine komponent Xenon tulede juures, mis päriselt aitab ka, on luup. Kui seda pole, siis palun, jumala eest, ärge pange Xenon pirne endale halogeen-reflektoritega. Loobib seda eredat ja võimsat valgust igale poole ning muudab vastutulijate elu põrguks.

Jah olen seda täitsa kuulnud ja endal ongi ees luup tuled, ja eile sai külge pandud ka siis lähituledesse Xenon, näevad välja väga ilusad, sõita on kordades parem kui tavaliste tuledega ja regulaator on keeratud täiesti maha... aga sellegipoolest kui Politsei tahab nokkida siis ilmselgelt ta ka ära väänab mulle :S
E61 530d automaat 160kw 2005a & E39 530d Facelift 142kw manuaal & VW Sharan 1.9TDI & RENAULT MASTER 2.8
mel1
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 14.01.2007 21:24 48
Peamine sõiduk: BMW 7 E65 735,E91 325D
Kontakt:

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas mel1 »

Näiteks päevasõidutuledena on igati head,uuest aastast võivad eraldi toimida teistest,säästab bensu,xenoneid,akut jne.lisaks ka stiilne ja ilus.E,RL.
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas agoy »

no siin väike võrdlus...sees on küll 36 lediga..
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas darkie »

agoy, palju sellised vigurid maksavad?
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: LED Pirnid?

Postitus Postitas agoy »

mina sain sellisied vigurid ntauke alla 200 krooni eest. Tellitud kuskilt hong kongist vms :)
Vasta