BMW bluetooth

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

BMW bluetooth

Postitus Postitas Muhv »

Tekkis küsimus kui hästi ühilduvad bmw bluetoothi ajud kaasaegsete telefonidega?
Nimelt peaks idee järgi Siemens bit 2 tüüpi telefoni aju 1:1-le saama välja vahetada bluetoothi omaga. Viimaseid annab etk aga näiteks e46-le 10 erinevat varianti. Tundub, et iga kvartal tuli uus mudel välja. Lisaks on osadel neist otsas 2 pistikut tavapärase 1-e asemel.

Kui nüüd osta mõni varasem bluetoothi aju (2000-2003), mis peaks kindlalt vahetuseks sobima, siis kas need näiteks ericssoni 750i-ga suhelda ka oskavad?
England
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 29.11.2003 12:10 20
Asukoht: Jevropa

Postitus Postitas England »

autoajude vahetuse kohta ei oska ma sulle mingisugust nõu anda, aga kaasaegsed bluetooth seadmed on võimelise suhtlema omavahel sõltumata tootjafirmast.
FCUK Deutschland
hacman
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 25.03.2004 11:06 18
Asukoht: Tallinn-Saku

Postitus Postitas hacman »

jahh..elmisel vastajal on õigus kuna BlueTooth nime kandvad seadmeid yhendab yks ja see sama standard! iseasi on muidugi see mis ja kuidas see bemaril lahendatud on..vabalt võib olla sisse pandud mingi lisa konks mille tagajärjel saab ainult yhendada bemari enda toodetud seadmeid...!?
nn. turu kaitsmine..
..purjus autojuhid ahju..
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

hacman kirjutas:..vabalt võib olla sisse pandud mingi lisa konks mille tagajärjel saab ainult yhendada bemari enda toodetud seadmeid...!?
BMW ju mobiiltelefone ei tooda (veel). Minu Siemens S55 on küll BT-toetatud telefonide nimekirjas.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
hacman
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 25.03.2004 11:06 18
Asukoht: Tallinn-Saku

Postitus Postitas hacman »

ok..seda nüüd kindalst, et bemari ise telefone ei tooda..aga ilmselt jah on mingi list mida ta toetab..ja yldjuhul peaks toetama kõiki BT toega telefone..kuss siis esimestena on kindlasti Siemens telefonid. mis peaksid ilmselt ka kõik töötama..
kuid yks nyanss on veel..et BT tehnoloogias on erinevaid revisione 1.0, 1.1..jne.
ja mis seal salata on küll nähtud BT seadmeid mis omavahel läbi ei saa..niiet ei maksa imestada..
njahh jutt natc vist offtopikus läind..
..purjus autojuhid ahju..
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

ei ole offtopic. Kui mingeid probleeme ja standardi erinevusi poleks, siis miks ikkagi on BMW paari aasta vältel 10-t erinevat aju kasutanud!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kas kellelegi selline tekst midagi ütleb:
Versteigert wird ein ULF ( MULF ) Module vom BMW

6-915563 -02

HW. Rev.: 03

SW. Rev.: 12

EPR0003LR

BLUETOOTH PASSKEY 0771

Viel Spaß beim Bieten
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tegu E39/E46/X5/Z4 peal kuni 10/2002 kasutatud laadimis- ja HF seadmega. Käib pagasiruumis.
Vaadates seda siin jääb siiski mulje, et BT interfeis (SA644) on universaalne ja telefonikohane on ainult adapter salongis (vaja juba laadimispistiku pärast).
ULF=Universelle Lade- und Freisprechanlage
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

OK! üritan siis seda juppi võita

edit: ei soovinud üle 100 EURi selle vidina eest maksta. Seega jäin ilma. Äkki on kellelgi siin midagi pakkuda...
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

mul kah see adapter ärakäiv. see sisuliselt jah et kontaktid telefoni omaga yhilduks. käib klöps välja ja sab teise telefoni oma vastu vahetada( nokia, motorola siemens,sonyericson-rohkem mudeleid ei ole kohand valikus)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Seda adaprit ma ei kavatsenud üldse osta. Sisuliselt ei tohiks see olla midagi muud kui laadija ja heal juhul ka antenn. Mõlemast ma puudust ei tunne. Pealegi puuduvad täisvarustuses E46-l igasugu panipaigad - see koht on viimane kuhu vajadusel midagi pista on võimalik. (Siemens bit2 toru võtsin sealt ära).
Anc
Huviline
Postitusi: 311
Liitunud: 31.05.2004 22:52 56

Postitus Postitas Anc »

England kirjutas:autoajude vahetuse kohta ei oska ma sulle mingisugust nõu anda, aga kaasaegsed bluetooth seadmed on võimelise suhtlema omavahel sõltumata tootjafirmast.
nokia BT HF ei suuda näiteks SE T630 telefoniga kuidagi suhelda.
Naisel on bemm :p
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Muhv kirjutas:Seda adaprit ma ei kavatsenud üldse osta. Sisuliselt ei tohiks see olla midagi muud kui laadija ja heal juhul ka antenn.
Minu mõistus ütleb, et see on siiski ainult telefoni kujulise auguga kast, millel on õiges kohas õige kujuga pistikud. Kõik muu on ikka nendes Interfeisides ja/või ULF-des.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Anc kirjutas:
England kirjutas:autoajude vahetuse kohta ei oska ma sulle mingisugust nõu anda, aga kaasaegsed bluetooth seadmed on võimelise suhtlema omavahel sõltumata tootjafirmast.
nokia BT HF ei suuda näiteks SE T630 telefoniga kuidagi suhelda.
Millise Nokia HF mudeliga täpsemalt tegemist?

Võibolla aitab telefoni tarkvara uuendamine.

Me oleme küll kõik uuemad kenasti käima saanud.
Küll aga oli juhus, kus Ericssoni enda vana HBH-15 ei suhelnud eriti vabalt K700i-ga.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

priitv8 kirjutas:
hacman kirjutas:..vabalt võib olla sisse pandud mingi lisa konks mille tagajärjel saab ainult yhendada bemari enda toodetud seadmeid...!?
BMW ju mobiiltelefone ei tooda (veel). Minu Siemens S55 on küll BT-toetatud telefonide nimekirjas.
Kas kuskil on olemas ka selline nimekiri, milliseid uusi telefone uuemad BMW-d toetavad.

Hetkel kiire küsimus: kas X5 BT toetab Samsung E760?
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

et siis ainult katse-eksituse meetod?
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Nii. Kuidas ma tutvustan autole telefoni. Lugesin pool päeva nii saksa kui ka inglise keelseid juhendeid ja käitusin nii nagu seal kirjas aga no ei saa üks teisest sotti. :roll:

On keegi selle tööle saanud. SE K750i vs. X5 04'
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Juss kirjutas:Nii. Kuidas ma tutvustan autole telefoni. Lugesin pool päeva nii saksa kui ka inglise keelseid juhendeid ja käitusin nii nagu seal kirjas aga no ei saa üks teisest sotti. :roll:

On keegi selle tööle saanud. SE K750i vs. X5 04'
Mul võttis e46-e Sinihammas Samsung D500 suht vaevata külge. Kogu protseduur käis nii:

1. Otsida üles auto Bluetooh passkey
2. Aktiveerida telefonil Bluetooth
3. Istuda autosse, vajutada ja hoida all ca 1sek auto HF nuppu ja samal ajal keerata süüde asendisse 1
4. Auto infodispleile tekkis kiri Phone Activation vms
5. Telefon leidis seadme "BMW....."
6. Valisin telefonist seadme "BMW" ja palusin ühendada
7. Telefon küsis pin koodi, andsin Bluetooth passkey ja voila!
8. Hiljem autoriseerisin telefonist seadme "BMW", et igakord ei küsitaks kas soovin autot telefoni külge ühendada :)
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ilves kirjutas:
Juss kirjutas:Nii. Kuidas ma tutvustan autole telefoni. Lugesin pool päeva nii saksa kui ka inglise keelseid juhendeid ja käitusin nii nagu seal kirjas aga no ei saa üks teisest sotti. :roll:

On keegi selle tööle saanud. SE K750i vs. X5 04'
Mul võttis e46-e Sinihammas Samsung D500 suht vaevata külge. Kogu protseduur käis nii:

1. Otsida üles auto Bluetooh passkey
2. Aktiveerida telefonil Bluetooth
3. Istuda autosse, vajutada ja hoida all ca 1sek auto HF nuppu ja samal ajal keerata süüde asendisse 1
4. Auto infodispleile tekkis kiri Phone Activation vms
5. Telefon leidis seadme "BMW....."
6. Valisin telefonist seadme "BMW" ja palusin ühendada
7. Telefon küsis pin koodi, andsin Bluetooth passkey ja voila!
8. Hiljem autoriseerisin telefonist seadme "BMW", et igakord ei küsitaks kas soovin autot telefoni külge ühendada :)
Vot mul oli õpetuses kirjas, et pean hoidma HF nuppu 3 sec'i siis võti asendisse 1 siis veel 3 sec'i ja siis lased lahti. Aga ei midagi. Eks proovin sinu õpetuse järgi ka.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Juss kirjutas:Vot mul oli õpetuses kirjas, et pean hoidma HF nuppu 3 sec'i siis võti asendisse 1 siis veel 3 sec'i ja siis lased lahti. Aga ei midagi. Eks proovin sinu õpetuse järgi ka.
Mul läks ka paar korda katsetamist, enne kui Phone Activationi ette võttis. Põhiline oli see, et HF nuppu pidi all hoidma ja samal ajal võtit keerama.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ilves kirjutas:
Juss kirjutas:Vot mul oli õpetuses kirjas, et pean hoidma HF nuppu 3 sec'i siis võti asendisse 1 siis veel 3 sec'i ja siis lased lahti. Aga ei midagi. Eks proovin sinu õpetuse järgi ka.
Mul läks ka paar korda katsetamist, enne kui Phone Activationi ette võttis. Põhiline oli see, et HF nuppu pidi all hoidma ja samal ajal võtit keerama.
Kui ma käima ei saa siis: I will hold you personally responsible ja ma otsin su üles. :lol:
kq
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 30.09.2003 23:08 24

Postitus Postitas kq »

Nagu ma aru saan, siis Siemens BIT II on siis see juhtmeta telefon, mis BMW tehases autosse pani. Selle pildi järgi on mu autos selline telefon sees:
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... _Stores_IT

Mis mooduli välja vahetama, et selle asemel BT telefoni kasutada saaks? Oskab keegi viiteid anda?
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Käisin siis UM'is kuna ise ei saanud kuidagi ühendust. Selgus, et Bluetooh block on lepingu üles öelnud. Tellisin siis uue ära.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

kq kirjutas:Nagu ma aru saan, siis Siemens BIT II on siis see juhtmeta telefon, mis BMW tehases autosse pani. Selle pildi järgi on mu autos selline telefon sees:
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... _Stores_IT

Mis mooduli välja vahetama, et selle asemel BT telefoni kasutada saaks? Oskab keegi viiteid anda?
Vaata minu esimest posti siin teemas. Vahetada tuleb aju. Ainus millest ma aru ei saa on see, et originaalis on BT-l kõneleva peaga nupp, millega seda siis sisse-välja lülitatakse. Kui seda nuppu ei pane, kas siis on BT lihtsalt kogu aeg sees?

BT ajude hinnad on e-bays juba 50 Euri kanti kukkunud...

Kq - kui siemens üle jääb anna teada...
kq
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 30.09.2003 23:08 24

Postitus Postitas kq »

Muhv kirjutas:Kq - kui siemens üle jääb anna teada...
Hetkel siiski huvi teoreetiline. Kõigepealt läheb raha mai kuus veermikusse ja hooldusesse. Aga pärast seda võiks BT asja tõsisemlt käsile võtta.
Dixi
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 09.11.2005 15:26 44

bluetooth

Postitus Postitas Dixi »

Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: bluetooth

Postitus Postitas Ilves »

Ei saa küll saksa keelest aru, aga mu Samsung D500, mida seal nimekirjas pole on täiesti nõus endale E46-t läbi Bluetoothi külge ühendama. Telefoniraamatut ainult ei ole saanud/osanud üle tõmmata.
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

Mis võimalused siis sinihammas avab BMW juures? Handsfree etc...?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Arux kirjutas:Mis võimalused siis sinihammas avab BMW juures? Handsfree etc...?
Mugav handsfree, istud autosse telefon taskus, kuhugi ühendama ei pea ja kõik kõned käivad läbi HF. Kui telefon paremini ühildub tõmmatakse ka address-book üle ja saad valida läbi navi-display. Mis küll väga mugav ei ole.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kas keegi teab palju maksma läheks selle lisamine? kas on vaja ainult
BT juhtplokki või veel mingeid juhtmeid ja pläma?
Vasta