1. leht 1-st

Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 24.11.2012 21:49 52
Postitas briid
Tere,

Autoks 1996 aasta BMW 323i.
Olen juba otsinud foorumist siit ja sealtpoolt, kuid abi oma murele ei ole leidnud.
Nimelt vahetasin autol veepumba, millelt laagri vahelt jahutusvedelik välja voolas. Selle tõttu jäi ka radiaator kuivale. Süsteemi täitmisel vedelikku peale valades ja õhutama hakates ei tulnud see väikene nippel radiaatori korgi kõrvalt lahti, vaid suutsin niplil pea maha keerata. Küsimus siis selline: kas seda plastmass õhutusniplit on võimalik asendada metallist poldiga? Saan aru, et tavalisel poldil pole sees kanaleid mille kaudu lihtsamini õhutatud saaks, aga kas see plastikust kärakas on üldse standardkeermega ning mis ebameeldivused võivad veel kaasneda kui plastiku asemele metall panna? Plastikust nippel on veel radiaatori küljes, igaks juhuks ei hakanud välja "raiuma".

Priit

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 24.11.2012 22:57 36
Postitas Mürka
Mine osta poest uus nippel. Neid on paremates varuosapoodides müüa küll. Metallpolti sa sinna panna ei saa, keermed ei ühti.

Vana väljaraiumiseks vajadust ei ole. Lükka talle paras lapik kruvikeeraja sisse ja keera välja.

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 24.11.2012 23:01 07
Postitas briid
Homme on küll pühapäev, aga tänan vastuse eest!

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 25.11.2012 18:59 23
Postitas eero
Tule läbi, neid nipleid on.

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 25.11.2012 23:03 54
Postitas briid
Tea, kas tasub Tallinnasse selle pärast tulla. Kehvem lugu on see, et ma ei saa olemasolevat kätte mitte kuidagi. Guugeldades avastasin, et järelturul pakutakse ka vasest nipleid. Kas selliseid ka pakud?

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 26.11.2012 14:00 58
Postitas prelude20
Tinutuskolviga ei saa mingit sälku sisse sulatada, et kruvikaga kannataks välja keerata. Kui täitsa võiamtu siis puuriga välja. Hea kui tolmar kõrval siis ei pudene plastikut radikasse.

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 26.11.2012 16:54 11
Postitas briid
Arvatavasti saab ainult puurides. Kruvikeerajaga lihtsalt ei jaksa keerata, pigem annab plastik järele. Kuidagi ettevaatlikult tegutsema, et puru ja tükke radikasse ei satuks ning keere terveks jääks.

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 26.11.2012 20:59 45
Postitas joffe
Ma ise oleks kõigepealt mingit "määrivat" ollust sinna tilgutanud, puurinud vastava augu ja sellele augule vastavat poldi väljakeeramise abivahendit kasutanud. Noh, aga seda kõike peab olema kodus. Rohkem aidata ei oska! :?

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 30.11.2012 12:54 33
Postitas superior
Kruvika ots kuumaks ajada ja sisse suruda sälk.
Nii lihtsalt sain ise kätte.

Re: Radiaatori õhtutusnippel katki

Postitatud: 30.11.2012 18:24 07
Postitas Creator
Forss täitsa müüb neid nn polte ja summa jääb alla 2 euri.