Originaal Hella Black tulede tuvastamine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
neo-cortex
Huviline
Postitusi: 1604
Liitunud: 23.12.2007 00:03 23
Asukoht: Tartumaa, Põltsamaa

Originaal Hella Black tulede tuvastamine

Postitus Postitas neo-cortex »

Tere,

tekkis küsimus (otsing ei aidanud mind seejuures):

on räägitud tagumistest hella black tuledest ja neid ma oskan eristada koopiatest (loe: lakitud tuledest).

Kuidas aga aru saada, kas esimesed tuled on ise tehtud või on need originaal hella blackid?

Paluks tarkadelt kiiret tagasisidet...Aitäh!
Viimati muutis Madis., 25.03.2013 19:00 56, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Muutsin teema pealkirja täpsemaks
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Hella black esituled (vaja kiirelt abi)

Postitus Postitas Madis. »

Minul on klaaside vahetusel tulede ääred "ära näritud" jäänud. Originaal Hella Blackide klaasid olid ka nii kõvasti kinni, et pidi julmalt kuumatama ja väänama, et küljest ära saada.

Originaal HB lähitule taust on ilus matt must, ise tehtud on enamasti karedad/läikivad ja kohe näha, et spreiga värvitud.
Kaugide puhul lähtuks sellest, kui klaasi soon on ära näritud, on keegi kallal käinud. Samas jällegi need tuled on nüüdseks vanad ja minu originaalidel on ka klaasid vahetatud (ATEM Black). :P
Kasutaja avatar
neo-cortex
Huviline
Postitusi: 1604
Liitunud: 23.12.2007 00:03 23
Asukoht: Tartumaa, Põltsamaa

Re: Hella black esituled (vaja kiirelt abi)

Postitus Postitas neo-cortex »

Suur tänu operatiivse vastuse eest, Madis :)

Olingi just sulle sõnumit kirjutamas :P

Aga kaugtule ristid ? Kas need on kuidagi teisiti reflektori külge kinnitatud ? Ise tehtud reflektorisse puuritakse ju auk reeglina. Kas oleks tark eeldada, et originaalil on see auk nt. piklik vms ?
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Hella black esituled (vaja kiirelt abi)

Postitus Postitas Madis. »

Panen siia ka siis kaugide jutu. Originaal HB kaugidel on reflektoril ristide otstes "kühmud", ristid on tõenäoliselt kinni silikoonitud korpusesse. Teostus on viisakas, ilmselt masinaga tehtud.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Hella black esituled (vaja kiirelt abi)

Postitus Postitas Riivo »

ristidel on "jalad" läbi reflektori ja teisel pool on silikoonijunn tihenduseks...auk ei pruugi piklik olla kuid oletatavasti üsna täpne...lähituli on originaalil värvimata ehk musta plastiku värvi...minu omaaegsetest originaal hella blackide ümbermodimisest saad näha http://mcricco.planet.ee/pics/Hella%20Black/" onclick="window.open(this.href);return false; seal nii mõneltki pildilt näed mis sind huvitab

Mis puutub tagumistesse siis panen võrdluse sulle...ühed lakitud ja teised Hella Black...tuvastad kumb on kumb?

Pilt
´17 4Drive
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Originaal Hella Black tulede tuvastamine

Postitus Postitas Kustas »

Neo, ma huvi pärast küsin. Kas sina mitte ei olnud see vend, kes minu musta 535i (999MGB) ära ostis ja varuosadeks tõmbas? Sellel olid ees minu valmistatud b-osa depo "black"-id, kus olid sees Acura TSX ksenoon projektorid. Mis nendest tuledest sai?
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
neo-cortex
Huviline
Postitusi: 1604
Liitunud: 23.12.2007 00:03 23
Asukoht: Tartumaa, Põltsamaa

Re: Originaal Hella Black tulede tuvastamine

Postitus Postitas neo-cortex »

Kustas, minu kätte jõudis su masin lõpuks jah. Need tuled said mu sõbrale, temalt omakorda ostis need ära tema tuttav.

Riivo, sinu postitatud pildist:

alumisel on luugituled kindlasti originaalid. Kere omad läigivad natuke palju, aga siiski panustaks (pildi järgi) nendele tuledele - st. ka alumised on originaalid.

Igatahes enda tuled sain kätte ja tõepoolest - silikonist junn seal reflektoril on nii nagu Madis ütles, korrapärane ja näha, et masinatöö. Lähitulede reflektor on ilus mattmust ja üldse on aru saada, et ei ole kellegi soperdis. Kinnitab seda ka 500 eurine tulede ostuarve :P


Aitäh kõigile kes aitasid.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Originaal Hella Black tulede tuvastamine

Postitus Postitas Riivo »

Tegelikult on alumised ehtsad hella blackid...luugituled on pealmise plastiku tooni kuid äärmistel on lisaks tumedale plastile ka seespool värviline et saaks kasutada värvimata lambipirne sees..nii lihtne see ongi

Aga muidu näevad HB tagumiste TÄISKOMPLEKT välja sedasi:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
´17 4Drive
Vasta