E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Tere,

Peale konditsioneeri välja vahetamist hakkas ca 1 nädala pärast kuulduma helid, mis meenutavad "tuule puhanguid".
Täpsemalt kuulda videost: https://youtu.be/UrbKODu4vqc

Sai käidud uuesti kontrollis ja kliima gaasi juurde lisatud ja väidetavalt ei olnud sellel erilist leket ega midagi sellist olnud. Vaadatud sai seda lambi abil.

On kellelgi sellise asjaga kogemusi olnud, võib tegemist olla vigase seadmega?
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas BumBum »

Tavaliselt on see viidanud vähesele gaasile, isiklike autode kogemustest lähtudes. Alles hiljuti oli üks uus auto, millel konditsioneer tegi samasugust häält, samas kõik toimis ja jahutas.
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1741
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas Mart_L »

Seleta lahti konditsioneeri välja vahetamine, terve süsteem teine/uus? Pigem tunduks mingi õhukanalite juhtimise või ventika teema :roll: Ventika kiirust juurde, siis teeb sama? Automaatasendis teeb ka sama?
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Mart_L kirjutas: 19.07.2022 20:28 10 Seleta lahti konditsioneeri välja vahetamine, terve süsteem teine/uus? Pigem tunduks mingi õhukanalite juhtimise või ventika teema :roll: Ventika kiirust juurde, siis teeb sama? Automaatasendis teeb ka sama?
Täpsemalt sai välja vahetatud kompressor (see, mis istub otse rihma küljes). See sai uus detail.

See vuhin on lihtsalt heli, õhku puhub käega katsudes ja kui ka paberi vastu pannes samamoodi koguaeg - ühtlase vooga.
Ventika kiirusest otseselt midagi ei olene (ka automaat asendis), lihtsalt veidi vähem kuulda, kuna ventilaatori heli käib üle. Mulle küll tundub, et sõidu aeg seda väga ei ole, aga kui kohapeale jääb, siis on kohe see vuhin taga.
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

BumBum kirjutas: 19.07.2022 19:22 11 Tavaliselt on see viidanud vähesele gaasile, isiklike autode kogemustest lähtudes. Alles hiljuti oli üks uus auto, millel konditsioneer tegi samasugust häält, samas kõik toimis ja jahutas.
Seda ma olen ka leidnud, et konditsioneerid hakkavad seda tegema, kui gaasi liiga vähe. Samas, kui oma remondikoda usaldada, siis nad panid sinna sisse palju peab.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas BumBum »

Kliima kõige jahedama peale, kiirus max, mootoripöördeid tuli vist hoida 1500 peale, hoida vähe ja sellel ajal peaks ventilatsiooni avadest tulev õhk olema 4 kraadi või alla selle.
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

BumBum kirjutas: 19.07.2022 22:35 26 Kliima kõige jahedama peale, kiirus max, mootoripöördeid tuli vist hoida 1500 peale, hoida vähe ja sellel ajal peaks ventilatsiooni avadest tulev õhk olema 4 kraadi või alla selle.
4 kraadi kõlab nagu päris jahe, aga proovin homme, mis see teeb sedasi
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

BumBum kirjutas: 19.07.2022 22:35 26 Kliima kõige jahedama peale, kiirus max, mootoripöördeid tuli vist hoida 1500 peale, hoida vähe ja sellel ajal peaks ventilatsiooni avadest tulev õhk olema 4 kraadi või alla selle.
Proovisin, ca 10 oli max mis 2 minuti jooksul välja tuli.

Küll aga vahetult peale sedasi 1500 peal hoidmist ja max konditsioneer need puhangud kadusid. Aga ilmusid suht minuti jooksul uuesti.

Kompressori helid on ka muutlikud, et on pikemad pulseerimised ja siis vahepeal hästi kiirelt ja siis jälle pikemate vahedega.
kloox
Huviline
Postitusi: 1200
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas kloox »

Nii on ennegi olnud,et vale kogus sees.Ükspäev tuli mingi ford,kus oli sakslase poolt kirjas 600g aga külma õieti es puhkunud,kuna tegelikult süsteemi maht oli 880g.Ja kui "keegi" on veel radikat remontinud nii,et pool radikast on pimedaks tehtud(mul ühel masinal oli kunagi),siis ei ole etteantud kogusega miskit peale hakata. :D
Aga see klapi hääl võib ka klapist endast oleneda,aga tavaliselt aine kogus väike,siis hakkab eriti kostma millegipärast.
Tavalisel kondil olen ma küll 4 kraadi tuuri saanud,aga kliimadel ikka 7+,olenevalt mis autoga tegu on.
530d
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

kloox kirjutas: 20.07.2022 16:30 09 Nii on ennegi olnud,et vale kogus sees.Ükspäev tuli mingi ford,kus oli sakslase poolt kirjas 600g aga külma õieti es puhkunud,kuna tegelikult süsteemi maht oli 880g.Ja kui "keegi" on veel radikat remontinud nii,et pool radikast on pimedaks tehtud(mul ühel masinal oli kunagi),siis ei ole etteantud kogusega miskit peale hakata. :D
Aga see klapi hääl võib ka klapist endast oleneda,aga tavaliselt aine kogus väike,siis hakkab eriti kostma millegipärast.
Tavalisel kondil olen ma küll 4 kraadi tuuri saanud,aga kliimadel ikka 7+,olenevalt mis autoga tegu on.
Käisin läbi Tähetorni 21m, seal on kliima ja konditsioneeri remont. Pandi seade külge ja sellega mõõtis ~300g gaasi, kuid peaks olema peaaegu 600g. Ehk siis kas tõesti sai pandud liiga vähe gaasi või mingi leke kusagil. Järgmine nädal saab selle ka üle valideerida.

Tänud kaasamõtlejatele! :)
kloox
Huviline
Postitusi: 1200
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas kloox »

Siis tõenäoliselt leke kuskil.
530d
Kasutaja avatar
tymm
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 31.05.2012 20:03 53

Re: E91 konditsioneeril puhangulised helid (uus seade)

Postitus Postitas tymm »

miks pump ära vahetati ja kas see tehti samas kohas, kus külma "juurde lisati"?
Vasta