Kütuselisand

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
raivo01
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 12.11.2006 21:35 11
Asukoht: Pärnu

Kütuselisand

Postitus Postitas raivo01 »

Tere!
Küsimus siis selline, et mis kütuselisandit soovitate lisada `93 525tda- le?
Kasutaja avatar
Morten
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 16.09.2006 22:04 00

Postitus Postitas Morten »

ei soovitagi, tangi kvaliteetset kütust. statoilist näiteks (kvaliteetsetel kütustel on juba piisavad lisandid sees)
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Mina lisasin Kleenflo kütuselisandit ja auto mootori töö tühikäigul muutus ajutiselt ühtlasemaks küll. Ma usun, et see oli tänu sellele lisandile.
BMW 325i E30 1986 M20
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Jaak 16.11.2006

Kas BMW-le on igasugused kütuselisandid(nt. vee eemaldaja) täielik "tabu" ?

Vastus:
Tere,
BMW ei näe ette ühegi kütuselisa kasutamist ja seega ei ole need aktsepteeritud.

Nii vastas UM spetsialist.
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

joffe kirjutas:Jaak 16.11.2006

Kas BMW-le on igasugused kütuselisandid(nt. vee eemaldaja) täielik "tabu" ?

Vastus:
Tere,
BMW ei näe ette ühegi kütuselisa kasutamist ja seega ei ole need aktsepteeritud.

Nii vastas UM spetsialist.
Ma kasutasin vahepeal kõiki enamvähem minu autole sobilike Kleenflo keemilised lisad läbi.
Klappide puhasti, mootori sisepesu ja hiljem uuele õlile mingisugune paks õlilisand ja tundub, et on tiba äkilisem küll. Need siis läksid õlipaaki. Aga kütusepaaki läksid kondentsi eemaldaja ja pihustipuhasti. Paha nad igatahes pole teinud.

See et pole ette nähtud on lamp, ma arvan, et ned UM-i mehed ei tea sellest konkreetsest lisandist midagi ja siis niisama igaksjuhuks ei hakka soovitama, pärast juhtub veel midagi ja siis hea süüdistada, et miks soovitati. Ma olen seal UM-s käinud asju küsimas küll ja telefoni teel kaa, aga kahjuks kõik seal nad väga pädevad vennad minuarust ei ole. See siis käis Tallinna BMW monopoli kohta :) Aga üks vend on seal täitsa chill, kes autosid näitab :D
Aga M6-ga proovisõidule ta ikka ei taha kuidagi lasta :cool:
BMW 325i E30 1986 M20
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

A

Postitus Postitas Andrei8 »

Nii mõnegi ettevõtte lisanditel on lausa märge, et mis margi esindus seda soovitab. Uuri natuke Liqui Moly diislilisandeid ja näed isegi.
Need UM tegelased on üldse ... eriti targad ja kui juhtub, et see või too katki, siis lihtne vastus, et aja jooksul ikka juhtub kuid kui oleks lisand paagis siis asi veel kestaks.
Ja huvitav kui UM ütleb, et pange nüüd seda kas siis kõik jooksevadki panema ... naerma ajab!!!
Mis sa ise arvad, miks nii mõni bemmi mees oma dislasse sinist valab, eks ikka seetõttu, et paremini määrib ja pump kestab kauem kui valge dislaga aga kui valgele lisada lisand, mis määritavust tõstab, siis kestab ka sinu diisel. Niiet omad järeldused.
Ükski lisand ei tee halba kui ta on kasutusel õigel ajal ja kohas. Keegi ei käse ka pidevalt kasutada, on pikema toimega asju ka juba müügil.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

joffe kirjutas:Jaak 16.11.2006

Kas BMW-le on igasugused kütuselisandid(nt. vee eemaldaja) täielik "tabu" ?

Vastus:
Tere,
BMW ei näe ette ühegi kütuselisa kasutamist ja seega ei ole need aktsepteeritud.

Nii vastas UM spetsialist.
BMW manual (käsiraamat) näeb 524td-le talvetingimustes ette bensiini diisli hulka. kuni 30% oli kindlasti, kui mitte 40%... (viimases numbris ei ole kindel, kuid 30% on seal kindlasti kirjas). Seda siis sõltuvalt kütusest ning välistemperatuurist.

Ise olen sõitnud 40%-se "lahusega" ning kõik toimis ideaalselt. Sealjuures ei unusta ka soovituslikku õliprofülaktikat.
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Olen ka mina kasutanud oma diislil lisandeid ja saan isiklikke kogemusi jagada vaid + poolelt. STP diisli küttelisand vaikude ja tahma puhastamiseks andis effekti selliselt, et kadus külmast peast terav klõbin. See oli eelkõige märgata suvel soojade ilmadega. Harva, aga siiski mõned korrad üle +30 ilmaga juhtus et mootor suri ristmikul välja. Peale paagitäie sõitmist lisandiga seda ei juhtunud.
Olen 100% nõus nendega kes lisandeid ei poolda. Oleks meie kütte kvaliteet vaid stabiilselt garanteeritud!!! Kahjuks tuleb seni küll õli küll muud soga aeg ajalt lisada, et säästa pumpa, pihusteid jne: Toonitan: see on rangelt minu isklik seisukoht.
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Lauri_L kirjutas:
joffe kirjutas:Jaak 16.11.2006

Kas BMW-le on igasugused kütuselisandid(nt. vee eemaldaja) täielik "tabu" ?

Vastus:
Tere,
BMW ei näe ette ühegi kütuselisa kasutamist ja seega ei ole need aktsepteeritud.

Nii vastas UM spetsialist.
BMW manual (käsiraamat) näeb 524td-le talvetingimustes ette bensiini diisli hulka. kuni 30% oli kindlasti, kui mitte 40%... (viimases numbris ei ole kindel, kuid 30% on seal kindlasti kirjas). Seda siis sõltuvalt kütusest ning välistemperatuurist.

Ise olen sõitnud 40%-se "lahusega" ning kõik toimis ideaalselt. Sealjuures ei unusta ka soovituslikku õliprofülaktikat.



Lauri, kas Saksamaal on olemas Talvine D ?

Äkki on asi selles mis ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Silver_S
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 12.07.2004 20:46 22
Asukoht: hps/tln
Kontakt:

Postitus Postitas Silver_S »

Ka minu auto kasutusjuhendis on kirjas et talvel võib bensiini lisada ja % oli seal vist vastavalt külmakraadidele ka ca 30-40

Tahaks küsida, kas keegi on kasutanud Karla Auto poolt müüdavat Stanadyne kütuselisandit?

Millised kogemused?
BMW 530d -01 142kw Pilt
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Uurisin ka ise UM-st mingi hetk diislile õli või muude lisandite lisamist. Ja nende soovitus oli mitte midagi panna ja tankida lihtsalt korralikust tanklast. Küsisin ka, et kui palju on viimasel ajal kehva kütuse tõttu autosid remonti tulnud, siis öeldi, et kütuse tõttu pole juba tükk aega midagi tulnud. Seega krt seda teab, mis on õige ja mis vale... praegu midagi kütusele lisaks paaki valanud pole, aga kuisatus ikka vahepeal tekib... :)
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Jarlo kirjutas:Uurisin ka ise UM-st mingi hetk diislile õli või muude lisandite lisamist. Ja nende soovitus oli mitte midagi panna ja tankida lihtsalt korralikust tanklast. Küsisin ka, et kui palju on viimasel ajal kehva kütuse tõttu autosid remonti tulnud, siis öeldi, et kütuse tõttu pole juba tükk aega midagi tulnud. Seega krt seda teab, mis on õige ja mis vale... praegu midagi kütusele lisaks paaki valanud pole, aga kuisatus ikka vahepeal tekib... :)
No siin jälle sellinne asi et kes see nüüd ütleb et millinne see korralik tankla on???Kurjad keeled sosistavad et segatakse kütust kõigis tanklais vahe ainult selles et kui palju millinne tankla lisaaineid paneb.Eestis olles oma autole (mis küll bensiin) tangin ainult 98. Ja olen tähele pannud et tuleb odavam kui tankida 95-te.Kütusekulu langeb tuntavalt võrreldes 95-ga ja selle hinnavahe teenib tagasi.
Bmw 520 i 110kw
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Hmm, ma olen siiani ainult 95-te pannud...peaks ehk ka 98-t proovima :roll:
Endine BMW omanik
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

Tarmo_K kirjutas:Hmm, ma olen siiani ainult 95-te pannud...peaks ehk ka 98-t proovima :roll:
Ennem sõitsin koguaeg 95-ega nii statoili omaga, kui ka neste ja uno x jne... aga ühel hetkel hakkasin tankima statoilist 98-sat ja kütusekulu ökonomaiseri järgi kukkus ~1-2l maanteel. Ennem sõitsin ~8-9L nüüd 7L... nii et seda 95 solki ma enam ei tangi kuskilt.


Üks küsimus ka, kust saab Liqui Moly tooteid osta? Millistes firmades on nende toodete hea valik?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Nagu vanemad ja targemad on öelnud, siis pole mõtet töötavat asja näppida. Ka siin foorumis mõned õpetlikud näited selle kohta olnud.

Ehk tangi korralikust kohast, vaheta sagedasti filtreid ja enne mingeid lisandeid ära kasuta, kui mootor normaalselt töötab.
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Ilves kirjutas:Nagu vanemad ja targemad on öelnud, siis pole mõtet töötavat asja näppida. Ka siin foorumis mõned õpetlikud näited selle kohta olnud.

Ehk tangi korralikust kohast, vaheta sagedasti filtreid ja enne mingeid lisandeid ära kasuta, kui mootor normaalselt töötab.
Kui tihti peaks bensiinifiltrit vahetama? Ma võtan täna paagi 98-t täis igatahes.
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Tarmo_K kirjutas:Kui tihti peaks bensiinifiltrit vahetama? Ma võtan täna paagi 98-t täis igatahes.
Mina vahetan vähemalt kord aastas või iga teine õlivahetus ehk siis iga 30KKM järel, kumb varem saabub.
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

Kasutan aastaid diisli lisandina kahetaktilise õli ning kõik ok.Meil töö juures isegi lisatakse seda kütusele juurde...

1 liiter kahetaktilist 100 liitri kütuse kohta.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

Garaažist leidsin pooliku kleenflo injector cleaneri, kallasin paaki ning esimesed ~ 80 km ei olnud mingit effekti , aga nüüd on selline tunne nagu auto oleks kergem. :shock:.
Huvitav kas mootor sai mingeid vitamiine juurde või käisid päkapikud auto kallal?
Bmw E46 330D
Kasutaja avatar
IvoM
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.04.2006 21:05 27
Peamine sõiduk: BMW G20 320d Xdrive M sport 2019a.

Postitus Postitas IvoM »

olen ka pannud kahetaktiõli aastaringselt ja pole probleeme olnud
G20 320d xdrive MSport '19
E38 725tds '96
E30 318i '88
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

sips kirjutas:Garaažist leidsin pooliku kleenflo injector cleaneri, kallasin paaki ning esimesed ~ 80 km ei olnud mingit effekti , aga nüüd on selline tunne nagu auto oleks kergem. :shock:.
Huvitav kas mootor sai mingeid vitamiine juurde või käisid päkapikud auto kallal?
100% kindel ja soovitan seda kõigil kasutada. Jutt käib sellest mille liiter lisatakse üle 2000 l kütusele.
E 39 535 1997.a.
Vasta