Katalüsaatoriga/ta ülevaatusele.

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Katalüsaatoriga/ta ülevaatusele.

Postitus Postitas Cardo »

Kas siis keegi on sellega kokku puutunud.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

kui passis bensiin-kat siis ei saa ilma katita läbi, vähemal mitte ausalt
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
kalef
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 07.08.2003 13:43 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kalef »

ja paljudel kat-iga masinatel läbisaamisega on probleeme , endalgi kõik korras aga vat see kat-i näitaja ei olnud päris see :( , tean ,et isegi tutikate masinate jaoks see probleem , sest tingimus seal ikka eriti karmiks aetud hetkel :(
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

hee, ülevaatuses peab ikka käpp sees olema...........ilma tutvusteta näed sellist jebi et vähe pole. :lol: :lol: :lol:
truumu

Postitus Postitas truumu »

Oleneb täiesti meestest, kes ü.v. punktis oma igapäevast leiba teenivad :(
üks kohtadest, kus kiusatakse on kuskil Suur-Sõjamäel (täpselt ei tea,pole käinud)
mulle on diagnosti tulnud Ladad, kellelt on seal nõutud CO-<0,5 ja HC<100 s.t. kati normid :shock:
selliste näitajatega 80.-ndate siks ei käivitugi...,rääkimata sõidust
kusjuures ü.v. meeste omalooming- ilma katita autol (kuni 90.a. kui mälu ei peta)CO kuni 3,5% lubatud ja HC kuni 400
nii et - mehed valige,kuhu ülevaatusele lähete :lol:
samas on norimise vastu (kui täpselt tead, et sul on õigus) parim relv palve näidata ü.v. normatiive(mis harilikult mõjub ülevaatajat taltsutavalt)
samas muidugi võib see tekitada uute vigade otsimise tuhina...
ja vigu leiab ka tutikal autol a la apteegi rohud aegunud vms
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Tehke auto kenasti korda, peske puhtaks (ka pasase ilmaga) ja on enam kui tõenäone, et kati teemal ülevaatusel ei räägita. Vähemalt minu puhul on see nii aastaid töötanud.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

ära suudad petta ainult siis kui suudad heitgaasid normis hoida, minu autol oli ilma katita co 0,4 :shock: lihtsalt kõik töötas korralikult ja lambda oli alles jäetud
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Ma detsembris enda omaga ülevaatusel käies kartsin ka, et tekib CO-ga probleeme. Katid on küll olemas, aga omadega suht läbi juba, üks koliseb tühikäigul. Aga üllatuseks oli CO vaid 0,1.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

patrik kirjutas:ära suudad petta ainult siis kui suudad heitgaasid normis hoida, minu autol oli ilma katita co 0,4 :shock: lihtsalt kõik töötas korralikult ja lambda oli alles jäetud
Kui järele mõelda võib see asjaolu ka minu puhul rolli mängida - korra on pomisetud, et heitgaasid võiksid paremad olla, aga noh jääb normi piiresse.
Ingvar
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 06.03.2003 20:12 46
Peamine sõiduk: G31 530d Xdrive,
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ingvar »

Minu vanal autol tõusid heitgaasid kat-i eemaldamisel ca 10 korda. Ülevaatusel käisin kat-ga ära ja siis kiskusin alt ära. Uuesti sain mõõta, kui Statoil korraldas kampaaniat Auto Korda. Ja vahe oli ikka märgatav!
Kasutaja avatar
Andry
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 03.10.2002 10:13 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andry »

kui kat on kehvaks jäänud ja enam ülevaatuselt läbi ei lähe on variant kuidas võib läbi saada.
Nimelt kui ülevaatusele lähete, minge võimalikult tühja paagiga ja pange sisse vähemalt 98 bens. Kui 98 bensuga on teada, et läbi ei lähe, tuleb kasutada rallibenssu(oktaanarv 100-102) või lisada tavabensule piiritust(mõistlikult, mitte ülepingutada).
Enne heitgaasitesti lõõrid puhtaks lasta, laske pöörded punasesse mõned korrad.
Kui siis ikka näidud ei klapi, on see katalüsaator küll oma aja ära elanud.
Teine variant on muidugi osta ülevaatus.
truumu

Postitus Postitas truumu »

miks tühja paagiga? :roll:
piiritus - see peaks ju HC-d kergitama(vähemalt Alexela "odekolonn"seda küll teeb
Kasutaja avatar
Andry
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 03.10.2002 10:13 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andry »

tühja paagiga, kuna see bena mis sa´juurde valad on kallis. Kui rallibena paned maksab see ju ca 40eeku liiter...
Ja kui sa poole paagi 95 peale valad pool paaki 98-t juurde, on mõju liigväike.
Piiritust tuleb ka vähe panna.
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

ülevaatus

Postitus Postitas Angel_L »

mul e30 86 aasta ja passis pole katalüsaatorit märgitud aga kui läksin ülevaatusele ootas ees suur üllatus. Nimelt võtis ülevaataja dokumendid ja lõi arvutise mootori tüübi ning ütles et peab olema kat vahel. Seega see et kui pole passis kati kirjas ´pole probleeme ei vasta päris tõele. Seekord muidugi sain veel läbi kuna tegin lolli näo pähe ja ütlesin et ma ei tednudki seda. Järgmisel aastal tahavad juba kati ka vehal näha mis siis et passis pole kirjas. Vot sellised lood
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Ja mille krdi järgi siis need ARKi mehed maaletoomisel otsustavad, kas on kat või ei ole?

Kui mulle teh. pass pihku pisteti, siis vaatan ,et kat pole kirjas. küsisin et kas on ikka õige? Registreerija veel ütles, et kui ei ole tähendab ei ole. Nende spetsialist on nii maaletoomisel kindlaks teinud :!:

Samas kui korra pilk auto alla heita näeb kohe ,et kat olemas ja nii ütlevad ka kõik VIN koodi decoderid mida ma olen katsetanud. Samuti ka kaasasolnud service raamat.
Kasutaja avatar
bemarifan
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 11.04.2004 12:58 18

Postitus Postitas bemarifan »

see kas sul passis on või ei ole kirjutatud kat, ei loe midagi, käisin eile ülevaatlusel ja seal öeldi et passi märgitakse kuidas tuju on, nemad vaatasid kerenumbri järgi.
England
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 29.11.2003 12:10 20
Asukoht: Jevropa

Postitus Postitas England »

no mul ei tekkinud mingit probleemi kat'i puudumisest. esmaabi asjad ka puudu. a ma käisin ka kõige viisakamas ülevaatuses mida tean ja kuna auto näeb teiste omataoliste seas hea välja ei öeldud midagi halba. näidati mis viga ja öeldi et oleks vaja need korda teha. kui ülevaatajaga juttu tegin kat'i puudumisest ütles et näidud normis ja kuna auto nii vana ja ark eksib ka andmete bassi kirjutamisel (mu autol enne omaniku vahetust oli kirjas ''bensiin'' nüüd ''bensiin-kat'' ) , siis ei ole neile oluline kas see seal auto all olemas on. soovitati et kui tahan paremat näitu saada vaheta küünlad ja see kõik.

koht kus käid on kindlasti oluline, sest soov kordusülevaatusega raha teenida pidi levind olema. olen kuulnud et mõnes kohas pidid autot raputama kuni vead välja tulevad. see seadus et peab samas kohas kordusülevaatuse tegema on suht ebaaus. sama arvan ma ka kohustusliku liikluskindlustuse sõltuvusest kW'dest.
FCUK Deutschland
group
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 20.02.2004 19:41 15
Peamine sõiduk: BMW E30 Touring
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas group »

Et kat tööle hakkaks tuleb mootorit 3min 3500 pöörde juures hoida.Vähemalt mingitel markidel.Saue ark-i töötajad seda ei teadnud vist, vähe puudus, et oleks uue kat-i ostnud.PÄRIS ÄGE
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kuhu soovitate Tallinnas ülevaatust tegema minna? Tahaks adekvaatset hinnangut, juuksekarva viimseni lõhkiajamist on soov vältida.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

No mis sellesse ülevaatusesse puutub siis minul elust enesest aastast 2003 järgnev kogemus Kadaka autoturu kõrval olevast Teh punktist.(mitte segamini ajada bussipargi hoovis olevaga)
Nimelt oli vaja sõita tuttaval bemari järgi (sünnimaale) ja selleks laenas minu kasutuses olnud Nissan Almera (väljalaske aastaga 2001 (või oli 02 :roll: ))
Viimasel minutil avastasin, et ülevaatus saab kahe ndl pärast läbi. Auto läbisõit oli vist midagi 50k kanti. Mootor oli väga hästi töötanud, mida ka nii uuelt autolt oli oodata ja kõik teh. ülevaatuseks muu oli ka olemas- ühesõnaga läksin rahuliku südamega ülevaatuseele! Vaadati ja logistati autot kuni lõpuks siis juhtmed külge. Tüüp tuleb minu juurde ja kostab: " see mootor töötab halvemini kui vanal mossel! :shock: :shock: :shock: " ja ei saanudki läbi :!:

Kuna oli reede ja laupäeva hommikul oli vaja saksa kihutada siis pidi kõik ikkagi korda saama. esinduses öeldi muidugi, et a´la 2 nädalapärast tulge... õnneks oli sõber tol ajal Eurostauto boss ja lasi mu kohe pinki. (ülevaatusest oli möödas 30 minutit). Sealne diagnostika aparaat andis tulemuseks piltlikult 5+ aga tegelased mainisid, et kuna nemad siiski saksa autode remondiga tegelevad siis ... igatahes andsid mulle nendepoolse kirja ja näidud kaasa.

Uuesti samas ülevaatuspunktis (eelmisest möödas ca tund) vaadati siis Eurosti paber üle ja visati asi taas pinki. Nüüd olid tulemused OK ja mina maksin kordusülevaatuse eest + 160 EEK ja pidin kuulma kommentaari: "no ju siis poisid sul seal ikka neid kruve timmisid!" :D :D :D - vot sellised lood siis kadaka turu ülevaatus punktiga, kus arvati, et tänapäeva mootorit saab timmida kruvikaga nagu võrri seisukorrast, mis on hullem kui vana mosse täiesti korda!

PS! Nissan sai laupäeval saksa poole teele ja toodud BMW ilutseb täna klubi ridades.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

rohkem polegi keegi ametlikult ülevaatusel käinud?
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Käisin enda omaga ÜV ja pabistasin mis kole et kat kirjas kuid Truumu juures näitas et ei tööta.
Mehed seal mõõtsid ja uurisid ning ei öelnud muud et kui mootor korras ei ole vahet kas on kat või ei ole.
Võibolla aitas see et enne sai mootorile suurem remont tehtud :roll:


Ise lasin enne muidugi mootori korralikult soojaks ka veel et äkki see aitab kuid tont seda teab kas aitas või ei :)
Puhas sõidurõõm
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

kus sa oma autoga "liistul" käisid?
truumu

Postitus Postitas truumu »

Oliver P kirjutas:Käisin enda omaga ÜV ja pabistasin mis kole et kat kirjas kuid Truumu juures näitas et ei tööta.
Mehed seal mõõtsid ja uurisid ning ei öelnud muud et kui mootor korras ei ole vahet kas on kat või ei ole.
Võibolla aitas see et enne sai mootorile suurem remont tehtud :roll:


Ise lasin enne muidugi mootori korralikult soojaks ka veel et äkki see aitab kuid tont seda teab kas aitas või ei :)
palju oleneb sellest, mis bena sees on...
viimati, kui Sinu autol gaase mõõtsime, oli kehv bens paagis ju :(
truumu

Postitus Postitas truumu »

Tarvo kirjutas:kus sa oma autoga "liistul" käisid?
sai ka hiljuti esimene ametlik ülevaatus tehtud :oops:
enne muidugi üks väike Keila ots... ja Ultima 98 sisse
kõik OK
käisin Termakis, Kadaka tee 70B hind 300.-
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

käisin ülevaatusel puht sportlikust huvist autoga millel on passis 2,0 KAT tegelikult vahel 2,5 ilma katita. ülevaatuse mees kiitis, et selle aastakäigu auto kohta on näitajad üliheas korras. andis pööret jne mitte kui midagi vaid kiidusõnad. kortutas kulmu küll, et kat puudu, kuid näitajad korras siis ei hakanud rohkem norima.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Äkki avaldad meile ka saladuse & räägid kus sa seda tegid?
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Teil on vale arvamus,et ülevaataja tahab nöökida või korduvat ülevaatust teha rahateenimis eesmärgil,või et keegi kaasitab teie autot nii et keps käib küljelt välja.Heitgaaside mõõtmine on siin teemas põhi probleemiks,hetigaasi normid peavad vastama valmistaja nõuetele,abiks autodata(diislil andmesilt) ja keskonna ministri määrus.Autot gaasitatakse ennem mõõtmist lihtsalt selleks et mootorit töösoojaks ajada (õli temp 80),sest siis hakkavad lambdad ja muud vidinad tööle.Hetigaasi mõõtmine on selline protsess et ega ülevaataja seal suurt mõjutada ei saa kui asi õigesti teha,järelikult on viga siiski autos ja nöökida ei saa ka sest on ju ette antud palju konkreetse auto puhul heitgaaside normid olema peavad.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

kordusülevaatus & rohkem raha
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Kristjan_K kirjutas:kordusülevaatus & rohkem raha
Nii see asi küll ei ole,mis ülevaatajal sellest et rohkem raha saada,see rohkem firma omaniku asi.Probleeme ja vaidlusi on niigi küllaga ka autodega mis pole tõesti korras,selleks pole vaja sellist jama endale tekitada,et mingi korras auto läbi kukutada.
Vasta