E28 tagumised tolmukatted

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

E28 tagumised tolmukatted

Postitus Postitas Indrek_ »

Tahan käsipidurit korda saada,selleks vaja vahetada tagumised tolmukatted.Küsimus kuidas neid sealt kätte saab,kinni on nad 4 poldiga ok need saab lahti.Et,siis kuidas seda rummu osa lahti saada ega ometi laagrit tule lahti võtta,sest siis tuleb uus laager panna.Kui keegi teinud andke nõu.
M535i E28
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E28 tagumised tolmukatted

Postitus Postitas toivoku »

sa tahad ketast koos trummilga pealt ära saada? see imelihtne, seal aint kuuskanti vaja . seal peal peaks olema yks kuuskandi auk ja kui selle lahti keerad ja supporti ära võtad siis peaaegu kukub ise kyljest ära :P.
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Postitus Postitas rajko »

ei se ei käi nii lihtsalt. Nii saad ketta kätte, aga seda plekki sealt tagant ei saa. Mul tehti eile kässar korda ilma et se plekk oleks ära võetud.
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_ »

Jutu point on selles,et kässariklotsi fiksaator kinnitub selle katte külge ja hoiab klotse.Kui plekk on mäda siis ühel hetkel lähevad klotsid,, jalutama``.Mul on vaja see plekk kätte saada ja uus asemele panna.
M535i E28
ErR
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 11.07.2003 10:51 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ErR »

Mul oli ka selline jama, et piduriketaste plekist kaitsekatteid mädanes ära ja käsipiduri klotse ei saanud kuskile kinnitada. Küsisin nõu mitmelt poolt ja selgus, et tõesti tuleb nende kättesaamiseks rattalaager lahti võtta, ilma ei saa uusi panna. Lõpuks siis ostsin Saue romulast uued tagumised õõtshargid koos korralike plekkidega (E28 ilma ABS-ta 400 kr/tk, koos sellega 600 kr/tk), üks õõts oli mul nagunii vildakas. Kasutatuna neid plekke kuskilt ei saagi, tuleb uued arvatavasti UM-st tellida.
Üks võimalus käsipidur korda saada on veel lasta sinna asemele õõtshargi külge mingid plekitükid keevitada, kuhu külge siis klotsid kinnitada saab.
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_ »

Kasutatud plekke polegi plaanis panna,kuna sai uued UM-ist tellitud.Mul on vaja teada,kas tuleb laager lahti võtta või tuleb midagi muud lammutada.Laagril see s..tt viga,et teda ei pane uuesti kokku.Krt kui plekinässaka vahetuseks tuleb ka laager vahetada siis tõsine möödalaskmine baieri inseneride poolt.Keevitamine jääb ära,sest ilge n....s on klotse tsentrisse saada.Kui keegi on vahetanud võiks kogemusi jagada.
M535i E28
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

vat sellepärast mul siis paremal tagu rattals klotsid jalutama panidki :D
truumu

Postitus Postitas truumu »

sama jama siin...
peaks proovima teha seibid, millel fiksaatori otsa kujuline ava ja vabalt tolmukaitse taha panema
keevitama ei pea, piisab et seib läbi pleki ei tuleks. küll ta(klots) endale ise õige koha leiab
muidugi eeldab see ikkagi enamuse tolmukaitse olemasolu...
olen näinud varianti, kui klotsid kinnitatud hariliku traatstopperi ja seibidega, kuid tulemus nigel, liigsuur liikumisvõimalus
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_ »

Isearetamise arvele võib hiljem kanda ka liiter paar suurema küttekulu(tegelt palju see 3,5 ikka võtab) kuni klotsid otsa saavad-kogemus!
M535i E28
Kasutaja avatar
Mihkel L
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.03.2003 19:40 17

Postitus Postitas Mihkel L »

endal oli sama jama et kässarit polnud sest plekid mädad. Tellisin samuti UM-ist uued plekid sest vanadest poleks enam mingil juhul asja saanud. Aga tõsi ta on et pead kogu selle kupatuse sealt maha kruvima ja ratta rummu ( vist on õige nimetus) laagri seest välja tõmbama ja plekk peale ja siis tagasi lööma nuutidesse poolassi otsa. Ise uut rattalaagrit ei pannud sest mis sellega ikka juhtuda saab. Kuigi jah see süsteem on vähe s..i tehtud baieri meeste poolt, oleks palju lihtsam kui plekkide kruvid käiks tagantpoolt.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Indrek_ kirjutas:Isearetamise arvele võib hiljem kanda ka liiter paar suurema küttekulu(tegelt palju see 3,5 ikka võtab) kuni klotsid otsa saavad-kogemus!
seda peaks ju hästi kuulda olema, kui klots kuskile vastu nühib :roll:
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_ »

Ei ole midagi kuulda kui summuti müra muudest müradest üle käib(see viga nüüd parandatud).Kui metall välja tuli siis kuulsingi.
M535i E28
Kasutaja avatar
Indrek_
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 19.09.2003 22:21 35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_ »

Nii targad mehed andke nÃĩu kuidas saab ratta rummu uuesti sisse tagasi pressida,kas tuleb laager välja vÃĩtta?Probleem on selles,et rummu sisse pressides läks katki laagri sisemine liugur.
M535i E28
Vasta