nahkistmete hooldamine

Üldised arutelud ning näpunäited
Suletud
Kasutaja avatar
Gerrit
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: 14.06.2004 21:48 38
Asukoht: Mustamägi

nahkistmete hooldamine

Postitus Postitas Gerrit »

millist vahendit valida või mida teha, et nahkistmeid puhastada, puhtana hoida ja et nad vastu peaks, pehmemaks läheks ning pragunema ei hakkaks?

ja mis vahend on hea armatuuri puhastuse/hoolduse jaoks, poed on täis igasugu silikooniga ja silikoonita spraysid, ei taha kohe huupi osta pakendi värvi järgi?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

lähed UM'i seal peaks olema üks selline riiul kus on sellised hõbedased
purgid BMW kirjadega. Igal juures kiri mille jaoks ta on. Seal leiad nii armatuuri kui naha jaoks. hinnad 100+eek/purk.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ma võin omast kogemusest soovitada kahte asja:
MoTip Leather Protect (Art.nr: 000484), 300ml pudel suvalises Prismas 72eeku.
Ma ütleks, et puhastav toime on tal parem kui kreemitav-pehmendav. Näiteks rooli õmblusniitide värv tuli peale väikest nühkimist jälle nähtavale.
Pehmendamise jaoks osutus üllatavalt heaks leiuks soomlaste Softcare-i Hoitovaha Nahalle aka Leather Balsam (mesilasvaha baasil). Järve keskuse kuskil teise korruse väikeses mööblipoes maksis 150ml toos 240eeku. See mõjub küll nahkmööblile sama hästi kui kreemitamine kingale.
Kuna mul on autos plüüs, siis räägin kogemusest nahkmööblil. Ahjaa, nahkrooli ja käigukanginuppu olen nendega sama edukalt mäkerdanud.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Mario_Õ
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 03.11.2005 19:52 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mario_Õ »

aga kas kuidagi annab juba pragunenud nahksisu nägusamaks muuta ?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4226
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

vist kingaviksi täis hõõruda :)
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Mario_Õ
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 03.11.2005 19:52 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mario_Õ »

:D aga tegelt, kuidagi ilusamaks ikka annab muuta ? must nahk oleks siis ei oleks hullu sealt nagu ei paista see nii välja aga helehall.... :?
truumu

Postitus Postitas truumu »

Kuskil foorumis oli link, kuidas istmeid taastada(liivapaber, keemia, etc)
Parim tulemus ikkagi vahendiga, kus mesilaste toodang sees.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Mis nimelt pinkidel viga? kas mustad, pragunenud või värv maha hõõrdunud?
Pinke tuleks kõigepealt sügavpuhastada. Selleks pakutakse erinevaid aineid, aga tasub vaadata ka kodukeemia poole. Mina kasutan Mequaiersi all purpose cleaneri erineva konsentratsiooniga lahuseid vastavalt mustuse astmele. Peale süvapuhastust lase päevake kuivada. nahk tõmbub kenasti trimmi. Seejärel kata kaunis rohkelt nahatoitevahendiga. Ise olen proovinud Autoglymi, erinevaid "bensuka variante" ja Meguaiersi Gold'i. Eelistan viimast. Samas avastasin, et ka UM pakub päris kena komplekti. Lase aine imbuda nahka nii 15min ja seejärel pühi kergelt niiske lapiga ülejääk minema. Lisaks hõõru kõik üle kuiva froteega kui ei taha oma riietega seda viimast staadiumi läbida.

Armatuuri puhastamiseks olen kasutanud erinevaid sisepuhastus vedelikke. Samas olen veendunud, et asja ajab ära ka fairi. Iva on selles, et mitte kasutada puhastamiseks mingeid all-in-one aineid. Pesemiseks kasuta pesemisainet ja kui on kuivanud võid soovi korral mingi antistaatikuga üle käiia. Ise olen kasutanud Armorol-All toodangut. Lõpptulem vägagi naturaalne.

http://forum.e46fanatics.com/forumdisplay.php?f=30
Siit saad palju head infi. Tihedalt figureeriv kodanik "Detailed image" on ka usaldusväärne müügimees.
Kasutaja avatar
Mart
Huviline
Postitusi: 113
Liitunud: 27.02.2004 18:56 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mart »

Muu maailma foorumites fännitakse juba ammust ajast Leatherique'i (http://www.leatherique.com). Töö näidis:
http://home.insightbb.com/~todd.kenyon/leather.htm. Kui natuke numbreid kokku lüüa, maksab 2 istme taastamine u. 1100-1500 kr, nii et ahvatleb järgi proovima küll...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Suletud