värvimine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Rennokas
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 27.08.2007 09:38 01

värvimine

Postitus Postitas Rennokas »

Plaanis esispoilat veidi parandada, küsimus selles et kust saab auto värvi ja lakki osta ja mis hinnad neil olla võivad?
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Kui sul pole mingi eriline värv, siis on hinnad täitsa mõttetud, sul on 200 grammi vaja umbes ja see on 200 EEK kah umbes, kui detail maas, siis pahteldamine ja värvimine alla tonni ja mul eluvend pani laki hinna sisse, seda ostma ei pidanud.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

jackpuuk kirjutas:Kui sul pole mingi eriline värv, siis on hinnad täitsa mõttetud, sul on 200 grammi vaja umbes ja see on 200 EEK kah umbes, kui detail maas, siis pahteldamine ja värvimine alla tonni ja mul eluvend pani laki hinna sisse, seda ostma ei pidanud.
detail on alates 2000 eek kui kuskil töökojas lased teha ja korralikult!
Rennokas
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 27.08.2007 09:38 01

Postitus Postitas Rennokas »

aga kui ise tahan teha...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Käi autovärve müüvates poodides ja automaalrite juures, uuri vähe hindu ja saad teada. Siis ongi sul ju vaja teada, palju tarvikud-värvid jms maksavad. Ei tohiks ju väga raske olla?
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

seix kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Kui sul pole mingi eriline värv, siis on hinnad täitsa mõttetud, sul on 200 grammi vaja umbes ja see on 200 EEK kah umbes, kui detail maas, siis pahteldamine ja värvimine alla tonni ja mul eluvend pani laki hinna sisse, seda ostma ei pidanud.
detail on alates 2000 eek kui kuskil töökojas lased teha ja korralikult!
Lasksingi töökojas teha, Tõrvandis, aga sinna on raske löögile pääseda, nad teevad kindlustuse autosid põhiliselt. Aga kvaliteediga ja suhtlusega jäin väga rahule, olen ise kah kunagi selle asjaga tegelenud. Aga teema algatajale, selleks et ise teha on vaja palju asju, ega sa ometi kavatse seda pintsliga võõpama hakata :roll:
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Kunagi sai ise ka esimene tiib värvitud tulemus oli tookord nutune. :( KUID tasapisi tõusis kvaliteet ja ka enda teadmised ka tingimused sai parandatud . Nii vaikselt võib jõuab ehk ka töökodade kvaliteedini :D - Nii et kui minul see õnnestus - siis arvan et sul on ka võimalus....

Lakki ja värvi saab muidu Tallinnas : LAKI- forelli tänaval.
Saab ka värvitöid teostatavates firmades- (seal saab väiksema värvierinevusega värvi)
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

mina olen Tallinnas ostnud värve Artelli tänavalt(laki tänava kandis). Selline firma nimega Ajavaim OÜ. Helistad ette ja segavad valmis mingi poole tunniga vms.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Miks ei suuda keegi loetavat pealkirja välja mõelda. Palun see korda teha!
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Mina ostsin Tallinnast Kemiflorast aadressilt Laki 5. Onkel tuli värvikataloogiga mu auto juurde, võrdles seal kataloogi ja autot ja kere originaalvärvikoodi, hõiskas, et täitsa enam-vähem ongi, ainult, et pleekimisega peab arvestama ja segas mulle siis värvi sisse imevähe mingit pläga, mis tuhmimaks tegi ja voila, 10 mintsaga olin 50 grammi värvitilga omanik. Mul keegi suurte tähtedega jobu kriipis naaskliga külje ära, selle parandamiseks ostsin. Aga üldiselt nad seal alla 100 grammi eriti segada ei taha, mul lihtsalt oli nii lihtne kombinatsioon mustast ja sinisest. Seguvärvi hind oli minu teada 999.- liitri kohta.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

pole eriti mõtet alla 200g osta- kuna kokkusegamise hind hakkab värvihinna tunduvalt ületama....
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Alla 200g segades on ka suurem risk, et tekib toonierinevus, kuna raskem on segada paljusi värve nii väikeses koguses.
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Just.
Omal ajal sai trükivärve kokku segatud ja kui komponente on ikka 3 või enam, võib asi üsna lihtsalt käest ära minna. Minul oli ju ainult must ja sinine vahekorras 2:10-le või miskit sellist.

Ja sellist asja nagu kokku segamise hind ma justkui seal Kemifloras ei täheldanud. Oma 50 grammi eest maksin sendi pealt 50 eeku ja kogu moos.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Rennokas
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 27.08.2007 09:38 01

Postitus Postitas Rennokas »

Äkki kellelgi on näpunäiteid või viitsiks mingi värvimise ABC kirjutada siia.
Võtsin siis stange koos spoileriga ära ja plaanis on spoileri osa üle värvida ja ära parandada. Olemas on värviprits :)
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

No hakkamist sul on, aga nüüd tahad ikka päris pikka juttu saada :D Alustuseks pead otsima õige pahtli, eeldan et sul on plast spoila, see tahab ka plastiku pahtlit. Lükkad peenikese paberiga detaili matiks(kõik kohad, mis värvid peavad olema matistatud, muidu tuleb värv maha), mida peenem paber, seda parem jääb tulemus, soovitan tuhandelist paberit( see number näitab paberi tera suurust, mida suurem on number, seda peenemad on terad paberil). Enne pahteldamist teed oma detaili ilusti puhtaks suruõhu ja lahustiga . Siis pahteldad oma kriimud, või mis sul seal on ja lihvid pahtli siledaks ilusti (esimese korraga ei taha see tavaliselt õnnestuda :D, see on selline peenem näputöö ja tunde värk).Lihvida saad alles siis, kui pahtel on korralikult kivistunud, muidu jääb paberi külge kinnija kogu su töö võib nässus olla! Lihvimiseks otsi sile lauajupp ja paber pane ümber selle. Kui sul on detail sile sinu arust, siis lase suruõhuga kõik vahed ilusti puhtaks ja puhasta kogu detail lahusti või lakibensiiniga KORRALIKULT ära, peale seda puhastamist pole soovitatav paljaste kätega pindu puutuda enam, käed on rasvased alati. Siis on vaja sul tolmuvaba ruumi värvimiseks, aitab ka ruumi märjaks kastmine. Anna minna! :D
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Vasta