lamda andur

Üldised arutelud ning näpunäited
ummi
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.09.2004 20:41 51

lamda andur

Postitus Postitas ummi »

minul siiis on mure sellline käisin diagnostikas ja lambda andur nõrk kas seda universaal andurit ka tasub panna ja kust seda saab normaalse hinnnaga autoks siiis on 320 e36
Kasutaja avatar
Cado
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 14.07.2004 19:43 51
Asukoht: Harjumaa.

Postitus Postitas Cado »

Endal oli sama mure.
Ostsin hoiatustele vaatamatta universaali (1100.EEK-i) keerasin alla
sõidab vahemalt esialgu ei jäänud kuidagi soojast peast uimaseks.
Sõitnud momendis ca. kuu aega eks edasi näib.
Originaal oli UM-is mingi 2400-eeki.
Mootor mul m50-d
Truumu teadis rääkida ,et tema kogemuste põhjal universaal lambdatest 20-est kolm ei toiminud õieti.
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Truumu kaudu mul endal õnnestus Boschi lambda saada 1400 krooniga iseenesest... :)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

meph kirjutas:Truumu kaudu mul endal õnnestus Boschi lambda saada 1400 krooniga iseenesest... :)
See oli kindlalt parem valik!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

On olemas LADA originaalvaruosana Boschi lambda. Nelja juhtmega, kuid siis GM'i mingi pistikuga. Hinnaklass ca 800EEK. Ma usun, et see hinnavahe tasub uurimise ära.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

AndresS kirjutas:On olemas LADA originaalvaruosana Boschi lambda. Nelja juhtmega, kuid siis GM'i mingi pistikuga. Hinnaklass ca 800EEK. Ma usun, et see hinnavahe tasub uurimise ära.
Tubli! Kui see Lada ikka on Boschi oma, pritse neil uuemal ajal ju GM. Aga GAZ 24 pritsungiga variant kasutab Bosch-i lambdat sest neil Boschi pritse ka.
Ja seda lambdat (Boschi analoog) tehakse ka kuskil venemaal, mis kinnitatud andmetel pidi väga hästi töötama.
Ise olen juba mitmes vene juppe müüvas poes küsinud, Lada omi pakutakse tellimise peale, Volga omi pole veel leidnud. Kpl. "Volga" on veel küll käimata.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Bosch mis Bosch. Karp, kirjad anduri peal ja muu.
Pere teisele autole (A4) ma selle sebisin. Kõigepealt panin universaalse... mis oli nii laisk, et tahtis kohe väljavahetamist saada. Mõttetult raha maha visatud. Boschiga aga töötab mootor jälle nagu kell.
ummi
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.09.2004 20:41 51

Postitus Postitas ummi »

AndresS kirjutas:Bosch mis Bosch. Karp, kirjad anduri peal ja muu.
Pere teisele autole (A4) ma selle sebisin. Kõigepealt panin universaalse... mis oli nii laisk, et tahtis kohe väljavahetamist saada. Mõttetult raha maha visatud. Boschiga aga töötab mootor jälle nagu kell.
a kust siiis saab seda boschi lamdat
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

AndresS kirjutas:Bosch mis Bosch. Karp, kirjad anduri peal ja muu.
Pere teisele autole (A4) ma selle sebisin. Kõigepealt panin universaalse... mis oli nii laisk, et tahtis kohe väljavahetamist saada. Mõttetult raha maha visatud. Boschiga aga töötab mootor jälle nagu kell.
No selge, sinna USSR autode alla ongi neil pakkuda kas originaali, hind siis nagu mainisid või seda Iskra (vms.) tehase toodangut, mida peaks veel odavamalt saama aga käima pidi sama hästi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

ummi kirjutas:a kust siiis saab seda boschi lamdat
Kle a uuri Bakt Kaubanduse AS-ist. Naised saunas teadsid, et neil uued hinnad 4 juhtmega universaal-lambdale. Ja väga head.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
truumu

Postitus Postitas truumu »

priitv8 kirjutas:
ummi kirjutas:a kust siiis saab seda boschi lamdat
Kle a uuri Bakt Kaubanduse AS-ist. Naised saunas teadsid, et neil uued hinnad 4 juhtmega universaal-lambdale. Ja väga head.
ja kogus piiratud :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

truumu kirjutas:
priitv8 kirjutas:
ummi kirjutas:a kust siiis saab seda boschi lamdat
Kle a uuri Bakt Kaubanduse AS-ist. Naised saunas teadsid, et neil uued hinnad 4 juhtmega universaal-lambdale. Ja väga head.
ja kogus piiratud :D
Ei ole :shock:
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
truumu

Postitus Postitas truumu »

priitv8 kirjutas:
truumu kirjutas: ja kogus piiratud :D
Ei ole :shock:
nii mulle üks nende tegelane väitis, aga see võis ka mingi müügitrikk olla :lol:
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

ja siis aint osta ja pane alla? mul ka E36 325i nelja juhtmega sobib see lambda igalepoole või on ikka mingid mudeli erinevused? Selline hind on küll meelitav, Truumu juures käidud oma lambda pidi veel elus olema aga andis juba ka vea koodi, ehk oleks hea aeg LADA jupp alla keerata :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kui on Siemensi pritse, siis too lada ei sobi :(
Aga VANOSE-ta 2.5 liitrisel peaks Boschi DME 3.1 olema, sinna sobib.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

kalju kirjutas:ja siis aint osta ja pane alla?
Nagu ma kirjutasin, tahtis vähemalt see lada oma pistiku vahetust ja jootmist. Ja see ühendus peab olema seal korralik, kuna mäletamistmööda liikus info juhet mööda alla 1v pingena. Seega võiks seda teha mees, kes teab, mida ja kuidas ta teeb ning kes ka enne jootekolbi käes on hoidnud :)

Kuna tundub suurem huvi olema, siis katsun uurida siis selle lada lambda saamisvõimalusi ja kohtasid. Kuna ma ise selle tuttava tuttava kaudu sebisin, ei oska kohe nipsust öelda.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

AndresS kirjutas:tahtis vähemalt see lada oma pistiku vahetust ja jootmist. Ja see ühendus peab olema seal korralik, kuna mäletamistmööda liikus info juhet mööda alla 1v pingena. Seega võiks seda teha mees, kes teab, mida ja kuidas ta teeb ning kes ka enne jootekolbi käes on hoidnud :)
Sellestki siin varem juba heietatud, oli kaks seisukohta: ühed jootmise ja teised crimpimise poolt. Kuna seal juhtmetes on kasutusel mingi terastraat vms, siis lihtsalt tina ja kampoliga see jootmine välja ei tule. Selle õppisin mina meie eelmisest väitlusest.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ummi
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 26.09.2004 20:41 51

Postitus Postitas ummi »

AndresS kirjutas:
kalju kirjutas:ja siis aint osta ja pane alla?
Nagu ma kirjutasin, tahtis vähemalt see lada oma pistiku vahetust ja jootmist. Ja see ühendus peab olema seal korralik, kuna mäletamistmööda liikus info juhet mööda alla 1v pingena. Seega võiks seda teha mees, kes teab, mida ja kuidas ta teeb ning kes ka enne jootekolbi käes on hoidnud :)

Kuna tundub suurem huvi olema, siis katsun uurida siis selle lada lambda saamisvõimalusi ja kohtasid. Kuna ma ise selle tuttava tuttava kaudu sebisin, ei oska kohe nipsust öelda.
ma ostsin juba sellle anduri ära lada keskusest hind oli 725 eeku ja kruttisin juba allla ka tundaub nagu et tööötaks :D :D
Kasutaja avatar
randolfe
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13.07.2004 23:01 02
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas randolfe »

ega kusagil mingit pilti ei ole sellest lamdast?fotot või muud
bemm on parim
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kinobuss tuli külla! :D
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Millise pistikuga see LADA lambda on? Minu auto all on ümarguse pistikuga nelja otsaga (otsad sellised parajad vardad) kas see siis sobib sinna. Igatahes universaal lambda pistik nelja otsaga (vardad nagu peenikesed traadikesed) oli laperguse pistikuga. Ehk siis ei ole vaja LADA lambda pistikut õmber ehitama hakata, või ikkagi pistik ei sobi.
Või jääb siiski ainult UM-ist originaal osta :(
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Pistiku sobivusele saad küll ainult siis loota, kui täpse originaali ostad! Universaalidel piirdub asi tavaliselt lihtsalt juhtmetega. Pistik tõstetakse vana pealt ringi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
kalef
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 07.08.2003 13:43 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kalef »

kalju kirjutas: Või jääb siiski ainult UM-ist originaal osta :(
ei pea ostma originaali UM-ist , ka Bakt Kaubanduse AS müüb sulle originaali ja hinna vahe on juba nendel kahel märgatav.
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

OT: üks vend siit foorumist kogus vanasi töökõlbmatuid lamda andureid...pärast selle video vaatamist saan aru, miks....
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

kalef kirjutas:ei pea ostma originaali UM-ist , ka Bakt Kaubanduse AS müüb sulle originaali ja hinna vahe on juba nendel kahel märgatav.
Ütleme nii, et on ka sealt Baktist mitu korda küsitud. Kohe ja märgatava hinnavahega saab sealt samamoodi Boschi universaallambda, ilma pistikuta. Täpselt margispetsiifilist neil tavaliselt kohapeal pole (minu oma kindlasti mitte) ja hinnavahe UM-iga on juba suht sümboolne.
See ei tähenda muidugi, et see andur ise seal allotsas oluliselt erinev oleks. Ma ostaks ka selle nn. universaali sealt ja tõstaks pistiku ringi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Ja kuidas selle pistiku ümber tõstmine käib? On seal mingi kosmosetehniku teadmisi vaja asi ju väga tundlik või saab sellega ka igaüks hakkama? Ei tahaks nagu igaksjuhuks vana pistikut lammutama hakata, kui ei tea kuidas uus asemele aretada. :oops:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Otsi siitsamast tehnilise foorumist, mõni aega tagasi oli just sellest juttu siin. Kui tead, missugune juhe kuhu läheb, siis on ju lihtne.
Vana pistiku otsa jätad ikka ka jupi juhtmeid ja ühendad juhtmed omavahel, mitte ei hakka pistikut ennast arutama (see on hermetiseeritud ka). On kaks varianti: crimpimine ja jootmine. Jootmise probleem on selles, et kuna anduri juhtmed on mingist terastraadist, siis lihtsalt kampoli ja tinaga ühendust ei saa.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
kalef
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 07.08.2003 13:43 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kalef »

priitv8 kirjutas:
kalef kirjutas:ei pea ostma originaali UM-ist , ka Bakt Kaubanduse AS müüb sulle originaali ja hinna vahe on juba nendel kahel märgatav.
Ütleme nii, et on ka sealt Baktist mitu korda küsitud. Kohe ja märgatava hinnavahega saab sealt samamoodi Boschi universaallambda, ilma pistikuta. Täpselt margispetsiifilist neil tavaliselt kohapeal pole (minu oma kindlasti mitte) ja hinnavahe UM-iga on juba suht sümboolne.
See ei tähenda muidugi, et see andur ise seal allotsas oluliselt erinev oleks. Ma ostaks ka selle nn. universaali sealt ja tõstaks pistiku ringi.
mul siis lihtsalt vedanud tuleb välja , et sealt kohe originaal otsaga ja odavamalt õnnestunud saada ? :) vähemalt mul ja paaril tuttaval oma E34-le on õnnestunud saada kohe õige otsaga :)
Kasutaja avatar
Raiki
Huviline
Postitusi: 598
Liitunud: 16.10.2002 20:52 36
Peamine sõiduk: BMW X5 xdrive45e M sport
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Raiki »

balti laagrist saab lambda 800.- eest kui oled EBK liige :)
BMW M535 E28
BMW 520 E34
BMW 740 E38
BMW 635d E63
BMW 730D F01
BMW 740Ld Xdrive G12 LONG Executive Lounge
BMW 850 E31
BMW X5 xdrive45e M sport G05
Vasta