E34 520i - 91a vibra sees kiirusel 80-110

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
sacker
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 10.04.2004 22:02 51
Asukoht: Tartumaa

E34 520i - 91a vibra sees kiirusel 80-110

Postitus Postitas sacker »

Lasin rehvikojas tasakaalustada ja üle ka vaadata veel, veljed sirged :!:

Käigust ei olene, kiirusel 80-110 km/h ja sileda pinnakattega teel viskab jubeda vibra sisse masinasse.

Seepärast olen sunnitud pidevalt kiirust ületama :roll:

Kas mõni Tartu sell viitsiks asja ehk üle vaadata ja ka ära lappida mõistliku hinnaga :?:
E34 520i M50 (110kW)
Kasutaja avatar
urki
Huviline
Postitusi: 283
Liitunud: 23.04.2004 09:13 49
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas urki »

Mul oli sama pull, nimelt kardaani vahepuhver. Lasin ära vahetada ja kadus. Kuid vist mitte täielikult. Ei ole meil just igas töökojas meistrid, vaid endised mosse remontijad.
Kes hommikuti külas käib, see asjatult ei longi!
Taivo
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 05.01.2005 19:54 42

Postitus Postitas Taivo »

Oli sama viga, et 80-110 kohutav vibra sees. Minu probleem seisnes valedes velgedes. Nimelt olin saanud autoga(E34) kaasa talvekummidega E39 veljed, mis ei sobi oma tsentriava suurusega, muud mõõdud on samad. Tsentiava on E34 72,5mm ja E39 ava on 74mm. http://www.hot.ee/spidomeeter/fitment.html#BMW
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

Taivo kirjutas:Oli sama viga, et 80-110 kohutav vibra sees. Minu probleem seisnes valedes velgedes. Nimelt olin saanud autoga(E34) kaasa talvekummidega E39 veljed, mis ei sobi oma tsentriava suurusega, muud mõõdud on samad. Tsentiava on E34 72,5mm ja E39 ava on 74mm. http://www.hot.ee/spidomeeter/fitment.html#BMW
samad kogemused olemas...100 juures lõi sellise vibra sisse et lõhub auto ära...
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Vabandan offtopicu pärast, aga olen isegi väheke sarnase probleemi ees, kas müüa maha või jätta alles ühed Opeli valuveljed, mille keskava diameeter on 0,5mm suurem kui BMW ratta keskava (56,5mm versus 56mm), pole veel proovinud neid velgi auto all ja ei tea seega, kas lööb vibra sisse. Mõne veljespetsialisti arvamus on oodatud. Idee poolest on ju poldid need, mis velge rummu küljes hoiavad, mitte rummu keskmine osa.

Tõnu
Driven by goa
Kasutaja avatar
sacker
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 10.04.2004 22:02 51
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas sacker »

Kui selgub, et tegu on vale tsentrimõõduga, siis kas annab antud velgi õigesse mõõtu treida :?:

Ei taha nendest kenadest velgedest loobuda :cry:
E34 520i M50 (110kW)
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

velgi pole vast mõtet treida, kuna ava ju suurem kui vaja loogiliselt võttes :roll:
saab treida vahe rõngad.
Kasutaja avatar
ax
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 02.01.2005 20:18 14
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas ax »

:roll: hähh velgedele puksid sisse... kui osta ei raatsi siis las mõni tuttav treib ja asi piffi! ;)
Taivo
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 05.01.2005 19:54 42

Postitus Postitas Taivo »

mina küll ei usu, et mõni treial nii õhukesed vaherõngad suudab teha. Et sinna mingisuguseid rõngaid panna tuleks vist tõesti enne natuke veljeava suurendada. Mina jätsin oma plekkveljed lihtsalt paremaid aegu ootama. Kuulsin kuskilt et üks mees oli sinna 0.8 mm paksust plekist tehtud võru vahele toppinud ja sellega asja korda saanud. Ise ei ole seda küll proovinud aga idee kohaselt peaks vist toimima küll. Soovitan järele proovida ja kui õnnestub siis anna teada.
Kasutaja avatar
sacker
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 10.04.2004 22:02 51
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas sacker »

Esmalt peaks valges velgedelt saasta maha nühkima ja kirju kaema. Äkki on siiski velg õige ja kardaani leevendis ikka kala ;)
E34 520i M50 (110kW)
Audi RS 2
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 17.09.2004 20:31 51

Postitus Postitas Audi RS 2 »

tere jõudu.Pean tõdema et endal oli ka selline jama.Terve päeva raiskasin vea otsimise peale,käisin lugematuid kordi auto all asju otsimas mis võiks vibra tekitada ja kulumis märke näidata,ühed ütlesid et vahepukk, teised et pooltelg on kõver, vea versioone tuli palju,lasin samuti veljed pingist läbi.Lõpuks oli mõistus otsas ning läksin teise kummifirmasse ja lasin veljed uuesti ülevaadata ja üllatus,üllatus kõik veljed viskasid.Veljed balanseeriti ja sõit võis kulgeda ilma vibrata,tagant järgi mõelda tundub veits naljakas kuid tõsi
Rein
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 19.12.2004 21:35 57
Asukoht: Lõuna

Postitus Postitas Rein »

Aga kas autos on üleni vibra või tekib vibra ainult roolis? Mul on ka sama jama 7sega ja lõpuks pakuti et esimesed kettad kõverad. Aga pole neid veel jõudnud kontrollida.
Kasutaja avatar
sacker
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 10.04.2004 22:02 51
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas sacker »

Vibra on terves autos.

Teema muutus nüüd aktuaalseks, kuna nagunii vaja jooksvasse sevisesse kärutada mingi aeg, siis saaks selle vea kah kõrvaldada.

Aga et meestel vea leidmisega kiiremini läheks, siis ootan veel arvamusi.

Lisan veel, et vibra on ka vabakäiguga, seega kardaani ega selle vahelaagriga asjal vist pistmist pole :?: :roll:

Minu järeldus siiani on et kas pooltelg või tagumine velg kõverad (kummipostis mehed ei märganud võibolla :mad: )

Mida arvab siinne rahvas ;)
E34 520i M50 (110kW)
Kasutaja avatar
lauri86
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: 27.01.2004 18:51 51
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lauri86 »

Omal sama pull et vibra terves autos ja tuli teine peale seda, kui olin lasknud kardaanipuki ära vahetada. Viisin siis auto tagasi töökotta, kuid ei midagit. Lasin veel käigukasti ja mootoripadjadki vahetada kuna need olid surnud aga vibra ikka sees. Töömehed väidavad, et kardaan muidugi sai kõik sama moodi tagasi nagu oli jne. Kas põhimõtteliselt võib viga peituda selles, et kardaan valesti tagasi pandud, või üldse milles asi võib olla?
Kasutaja avatar
Milbuck
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 27.04.2003 23:01 27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Milbuck »

mina küll ei usu, et mõni treial nii õhukesed vaherõngad suudab teha
selliseks puhuks on plastikust rõngad mis mulle kummiboksist pähe määriti, aga pean tunnistama asi sai korda, maksid nad mingi 300-400 terve komplekt(4tk)
DeeJay

hmm

Postitus Postitas DeeJay »

Julgen 90% kindlusega väita, et kardaani vahepukk. Mul oli täpselt sama jama 80-110 pealt viskas vibra sisse. Selline tunne nagu peksaks midagi vastu põhja... ja peksabki. Niigui uus kardaan alla sai, oli masin nagu tutikas :)Saue Igori käest sain mingi 800 eegiga terve kardaani.
Kasutaja avatar
luts
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.12.2004 19:48 33
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas luts »

mul kah sarnane jama ainult, et alla saja pole nagu tunda kuid mida suuremaks kiirus kasvab seda raskem on juba sõita,näiteks 160 peal tahab käsi roolilt minama visata.
BMW 530d Touring steptronic --2000--
Kasutaja avatar
flatron
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 10.12.2004 20:48 23
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas flatron »

mul on 91 aasta 520 ja mure on kah sarnane siis küll enne avariid nüüd siis ei tea eks pärast kui auto kätte saan kontrollin uuesti et kuskil 80-110 tekib rooli vibra sisse lasin rattad üle kontrollida ei leitud midagi lasin ka kardaani loksutada ja alt üle vaadat muud peale tagasilla pukside seal ei loksunud eks kui auto nüüd remonist kätte saan lasen ka need puksid ära vahetada ja kui ikka veel midagi vibrab siis peaks küll kellegi targema poole pöörduma (küsimus ongi selles et kas see vibra võib ka olla kudiagi seotud rataste kokku jooksuga või sisi tõesti puutuvad asjasse ka need tagasilla pukisd kuidagi)
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

mõnikord tulevad teatud kiirustel vibrad sisse siis kui kardaan on nuudist valesti kokku pandud.

seal on väga peened nuudid ja mosse remonditäpsusega külaseppadel juhtub tihti, et on 1-2 nuuti valesti

enne lahtivõtmist tuleb täpselt ära märkida kuidas koos oli (kui enne oli õigesti koos) :!:
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Kasutaja avatar
Mati_H
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 11.02.2003 00:37 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mati_H »

Lihtsalt vahemärkuseks: kardaan pöörleb ka vaba käiguga.
Ühel 530 sai asja korda võttes kardaani nuudist lahti ja pöörates 180 kraadi.
Mati @ 525`90
Vasta