Teed korda!

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Suletud
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Teed korda!

Postitus Postitas kimmo »

Tähelepanu

20 mai kell 17:00 Tallinnas, Kadrioru staadioni esisel platsil toimub koosolek, olemas on avaliku ürituse luba.

Aktsiooni eesmärgiks on:

1. Avalikustada täielikult nende summade liikumine, mis on mõeldud Tallinna ja Tartu teede jaoks, s.o. kogu eelarve ja kõik mis puudutab teede korrashoidu;

2. Lõpetada mõttetu raha raiskamine ehk teekatte lappimine kruusaga, mis peab vastu maksimum 2 nädalt...

3. Kaevuluugid ja muud hooldusluugid autoteedelt minema saada!

4. Korralik teedemärgistus Tallinnasse, Tartusse ja nende linnade lähiümbruse teedele;

5. Lõpetada soola kasutamine - parem on teed puhtaks lükata. Esiteks tekib väga rõvedalt libe soolatud löga. Teiseks on linn talvel lausa räme, kui sool ja muud ained on pigi asfaldist välja sulatanud ja see lumega koos teeäärtesse lükatud, mis näeb äärmiselt kole ja määrdunud välja. Normaalne oleks lihtsalt teed puhtaks lükata niipalju kui võimalik ning sool ja liiv ja etc ära unustada ja samas võiks kohe ka tee äärtest lume kuhjadesse lükata ja minema lohistada, nagu tehti sadama ümbruses, see talv.

6. Naelkummide kohta ei oska seisukohta võtta, kas kaotada naelad või mitte. Osaliselt on rööbastes süüdi naelad, osaliselt teede kehvavõitu põhi. Tuleks välja uurida, kui palju see nael teepinda kahjustab...

Linna poole pöörduvad Tallinna noored autojuhid ja autoklubid, autoklubide esindajatel palun panna see tekst välja oma lehele, samuti ka muudesse foorumitesse. Üritus pälvib meedia tähelepanu, tehakse ka 200 kleepekakomplekti. Sellest aga juba paar päeva enne ja kohapeal...

Eesti autojuhid
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Rongkäik/protestisõit luba ei saanud.
Airo kirjutas:Kõik võivad iseseisvalt sõita ja mõnda auku minna lilli istutama.
Kleepsud saadaval Alevi 5 Tallinnas db-hp poes 40.- kompl.
Järgmise ürituse korraldame siis juba rongkäiguga läbi linna, teemeistri juurde ...
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Punkt 3. Vabandage, aga get real Lisage siis vähemalt, et uutel ja rekonstrueeritavatel teedel. Uploadiks teile praegu südalinna geodeetilise plaani, saaksite ise ka nõude absurdusest aru.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Normaalne oleks lihtsalt teed puhtaks lükata niipalju kui võimalik ning sool ja liiv ja etc ära unustada
sry aga mälu ikka lühike- kõike ei saa ära unustada!!! eelmine talv enne jõule lumetorm ja ummikud- just bussid mis ei suuda sossimäest üles ronida jne! Kasutada kvaliteetseid vahendeid![/code]
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kuna lugesin sellest pöördumisest välja, et tegemist on Tallinna ja Tartu teedega põhiliselt, tekitas see minus tõsise nördimuse. Minu meelest enamus, ka suuremad maakonnateed on sellised, et seal ei ole varsti üldse võimalik enam sõita :evil: Asu ei saa minu meelest võtta ainult kitsa ringkonna mätta otsast, vaid vaadata tuleks süsteemi tervikuna. Ei vaidle ka sellele vastu, et Tallinna teed on sealsamuses, aga siiski, see on minu meelest vaid jäämäe tipp. :roll:

Ei tasu muidugi sellest järeldada, et kuna ise olen Pärnumaal, on mul ükskõik, mis mujal toimub, kaugel sellest- liigun ka ise ringi mujal Eestis ja tahaks, et tähelepanu pöörataks KOGU Eesti teedele, muidu hakkab varsti tõesti tekkima tunne, et Tallinna näol on tegemist mingi omaette tegutseva riigiga, et on olemas Eesti Vabariik ja Tallinna Vabariik ja kummalgi on seisukoht, et peale mind tulgu või veeuputus. :|

Mõelge, sõbrad, et ma ei räägi seda ilmaasjata- kogu Eesti teed on kapitaalse lagunemise äärel ja kui KIIRESTI midagi ette ei võeta, siis mõne lähema aasta jooksul jõuab asi sinnamaale, et enam ei jää muud üle kui ette võtta teede kapitaalne uuesti ülesehitamine ja see maksab juba kordi rohkem, kui see, kui asja stabiilselt ja järjekindlalt ajada ja vältida olukorda, mis Eestis valitseb paljudel elualadel. a la millkes rabelda, vana ju veel toimib... ja kes selle asja kinni maksab? Ma usun, et kõik tevada, et selleks oleme meie, aga selge on ka see, et seda rahade liikumisest ei ole lihtrahval mingit ülevaadet...

Kui ma sain valesti pöördumisest aru, siis vabandan ette, aga minu seisukoht EESTI teedest tervikuna on selline...
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Mulle eriti ei meeldi sellised aktsioonid, kuid minuarust on mõni lause isegi asjalik. Kaevuluuke uutel rekonstrueeritud teedel võiks mitte olla, nagu näha oli Vabaduse pst-ga, kus tekkisid õudsad augud 1 a pärast tee valmimist luukide ümber. Seal kus nad on ja nihutada ei saa on mõistetav.
Soola peab kasutama, me ei ela Aafrikas.
Kõige olulisem on remontida teid nende kasutatavuse järjekorras ja + - mingi % kahjustusi arvestades. Näiteks tehakse meeletut ümberkorraldust Tondi tn-l mis minuarust ei ole tähtsuselt nr 1 võrreldes Peterburi teed näiteks. Ei hakka emotsioonidesse rohkem laskuma.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Oi jeerum, kui soola Tallinnast ja mujalt teede pealt ära jätame :shock: :shock: :shock: . Poisid-poisid, te ei tea mida te tahate, ei soola, ei liiva, ei naelkumme :shock: , siis alles hakkab nalja saama. Ma vist teen Aivari garaazi kõrvale ühe veel ja hakkan igasugu osasi varuma, sest siis läheb alles suuremaks remondiks :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Ma usun, et kui mingi vastava ala spetsialistiga rääkida siis oskaks ta kindlasti tuua välja tänased nõrgad kohad- mida tehakse käesolevate vahenditega valesti jne.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Cardo kirjutas:Kõige olulisem on remontida teid nende kasutatavuse järjekorras ja + - mingi % kahjustusi arvestades. Näiteks tehakse meeletut ümberkorraldust Tondi tn-l mis minuarust ei ole tähtsuselt nr 1 võrreldes Peterburi teed näiteks. Ei hakka emotsioonidesse rohkem laskuma.
Elan ise antud piirkonnas. Tondi tänav on väga tiheda liiklusega.
Ja antud tee võeti ette, kuna see ei kannatanud mingit kriitikat.
Peterburi teel kannatab siiski veel sõita, mida aga ei saanud öelda Tondi tänava kohta.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

:D eks iga mees näeb oma mätta (kodutänava ja tööteekonna) otsast :D
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

hanno kirjutas:
Cardo kirjutas:Kõige olulisem on remontida teid nende kasutatavuse järjekorras ja + - mingi % kahjustusi arvestades. Näiteks tehakse meeletut ümberkorraldust Tondi tn-l mis minuarust ei ole tähtsuselt nr 1 võrreldes Peterburi teed näiteks. Ei hakka emotsioonidesse rohkem laskuma.
Elan ise antud piirkonnas. Tondi tänav on väga tiheda liiklusega.
Ja antud tee võeti ette, kuna see ei kannatanud mingit kriitikat.
Peterburi teel kannatab siiski veel sõita, mida aga ei saanud öelda Tondi tänava kohta.
Muide, Peterburi teed parandatakse praegu väga põhjalikult kuni Kuusaluni välja. Remontimist tahaks siis veel ainult Maardu kant, mis on tõesti kohutavas korras.

Aga eks me kõik oleme võimelised neid teid siin nimetama, mis meie arvates kõige hullemas seisus on. Rolli mängib ka see, milliseid tänavaid mööda iga päev sõidame. Muidugi on meil erinevad tänavad prioriteetideks, teisiti polegi võimalik. Mulle pole ju kasulik kui mingi tänav Raplas korda tehakse kui minu majaesine on nagu kuumaastik.

EDIT: Tauri jõudis ette ja sai tunduvalt lühemalt sama asja öeldud :D
BMW 316iA
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

hanno kirjutas:
Cardo kirjutas:Kõige olulisem on remontida teid nende kasutatavuse järjekorras ja + - mingi % kahjustusi arvestades. Näiteks tehakse meeletut ümberkorraldust Tondi tn-l mis minuarust ei ole tähtsuselt nr 1 võrreldes Peterburi teed näiteks. Ei hakka emotsioonidesse rohkem laskuma.
Elan ise antud piirkonnas. Tondi tänav on väga tiheda liiklusega.
Ja antud tee võeti ette, kuna see ei kannatanud mingit kriitikat.
Peterburi teel kannatab siiski veel sõita, mida aga ei saanud öelda Tondi tänava kohta.
Ise käin ka tihti Tondil ja kogu linnaulatuses liigun suht võrdses koguses. Tõin lihtsa näite.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Andry
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 03.10.2002 10:13 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andry »

Soomes ei kasutata soola, see on keelatud. Nad kasutavad teedel graniitkillustikku, kevadel korjatakse see kokku.
Seetõttu on Soome teed libedamad kui Eesti omad, aga autod ei roosteta... ja kui vaadata õnnetuste/hukkunute arvu, siis kõik teavad, et Soomes on need väiksemad kui meil.
E30 forever
Suletud