Igasugu vigu hakkas järsku tulema, loetlen ette kõik oma tähelepanekud mis mul selle auto kasutusega kogunenud on:
Viga nr1. Aku märk tuli ette ja enam ära ei lähe, armatuurilt valisin "salamenüüst" akupinge näitaja ja kohapeal käies kõik tarbijad kinni näitab 14 volti ja tuled plus ventikas ja raadio on 13,6 ja 13,7 selle vahel kõigub. Kas aku võib läbi olla ja mahtuvus vähenend ja auto tuvastab seda näidates aku märki? aku on 1 aasta vana ja vähe kasutatud. Varemalt kadus vahetevahel märk ära kah.
Viga nr2. Klapikambri tihend on vist läbi ja õli on üsna palju välja ajanud selle koha pealt kus on ees need ketid kambri sees, igalepoole õli läind ja mootor oma kuumusega ajab selle halvasti haisema kõrbema, võibolla on läind õli ka generaatorisse harjade vahele ja seepärat aku märk? Seal kus küünlad on oli näha et klapikambri tihendist läbi tulnud natuke õli ja all küünla ümber oli seda. Otseselt see ei tohiks karjuv probleem olla et õline on, samas töötamsie ajal näha küll pole et kuskilt tilguks, õlitase on ka normis ja kadunud kuhugile pole.
Viga nr3. Paisupaagi juurest justkui laseks läbi ja on näha märga peale sõitu, kui valan paisupaagi täis tosooli siis ta kaob üsna kiirelt sealt teatud piirini miinimumi või natuke alla selle ja psüib seal stabiilselt. Seega ei tasugi pidevalt täita seda ja las ollagi miinimumi peal või natuke alla selle et ei tekkiksi liiga suurt rõhku mis jahutusvedelikku välja ajab kui ka võibolla mootori sisse?
Viganr4. mootor läheb liiga kuumaks, 30 km sõitu juba mõjub nagu mõnel teisel masinal 100 km sõitu, suvel juba kätt põletavalt tuliseks läks mootor 20 km peale ja veel tule kohal asuv raud jupp samuti väga kuumaks, ja sügisel kinnise kapotiga masina iluvõre vahelt kaugelt oli näha kuumusest tingitud auru välja tulemas üsna mitu minutit peale seisma jäämist. Armatuuris pole kunagi üle 90 kraadi (mitte temperatuuri aga asendi kraad) seier edasi liikunud. Justkui vahel läheks eriti kuumaks ja vahel vaid kergelt soojaks samade kilomeetrite peale, ehk mingi andur kuskil juksib ja saadab vale signaali ajju?
Viga nr5. Suur kütusekulu ja ebameeldiv põletuslõhn sumpsist kui mootori õlikorgi avast. Pagiga saab sõita 600 km, umbes pool linnasõitu ja pool maanteesõitu. Keerasin õlikorgi maha ja auras lambiga vaadates sealt ja nuusutades selline kibe lõhn silmad kibedaks ajav nagu sibulat silma läind.
Kiirendusega probleemi pole ega mootori turtsumist. Klobinat ega kolinat ka pole ja töötab vaikselt mootor. NGK küünaldega uutega sai sõita vaid umbes 5000 km ja välja võttes olid väga tahmased ja kraapides tuli palju tahma neilt.
Ostsin uued kahe elektroodiga üldse ja denso firma omad. Käima minnes oli pidur väga kange, kuusest seismisest vist. Oskab keegi tagrem mingit teooriat ja materjali linkida küünalde ja nende elektroodide arvu kohta?
Pilt küünaldest:

Ühe küünla puhastasin niipalju kui sai ära võrdluseks.
Kahtlustan et suur temperatuur mootoril ajabki küünlad tahmaseks, misjärel enam auto käimagi ei lähe. Käima uute küünaldega ei läinudki kohe vaid mingi 7 korda käiatasin kokku, nagu hakkas lubama ja siis jälle ei läind, kui õieti mäletan siis käima panemise ajal näitas aku pinget armatuuris 8 koma millegagi volti. Imelik heli oli paar sekundit kui käima läks selline metalne või krabisev.
Süütepoolid välise vaatluse phjal ok väljaarvatud värvi pragunemised kõikidel mõlemalpool pooli.
Pilt poolidest:

Kas on võimalik et jahutusvedelik lekib mootorisse või põlemiskambrisse mis võib neid küünlaid niimodi kärsatada ja haisu teha?
Oodatud igasugused teooriad ja soovitused mida järgmiseks teha, vahetada, mõõta, avada ja sisse vaadata ja testida ning mis mida maksab umbes ja kelle juurde viia seda masinat kus normaalsed mehed normaalsete hindadega, kapikambri kaane tihendi võin ise ära vahetada ehk mootori sisu annab uut kõneainet mida siia postitada.